Podrobné informace

Pupalkový olej příznivě působí na normální funkci imunitního systému, správnou činnost srdce a zlepšuje stav pokožky.

Informace o produktu

Výrobce: SIMPLY YOU PHARMACEUTICALS A.S.
Značka: SIMPLY YOU
Kód výrobku: 23399
Kód EAN: 8594027710056
Držitel rozhodnutí: SIMPLY YOU PHARMACEUTICALS A.S.

Pupalkový olej je přírodní zdroj prospěšných polynenasycených mastných kyselin. Tento doplněk stravy je určen pro ty, kdo chtějí posílit imunitní systém, podpořit správnou činnost srdce a zlepšit stav pokožky. Dále také ženám pro zajištění normální funkce menstruačního cyklu.

Zastudena lisovaný pupalkový olej ze zralých semen rostliny pupalky dvouleté (Oenothera biennis L.) je zdrojem nenasycených mastných kyselin, které organismus potřebuje k biosyntéze životně důležitých látek, souhrnně označovaných eikosanoidy. Jsou to biologicky aktivní látky (zjednodušeně srovnatelné s hormony) ovlivňující řadu funkcí.

Olej z pupalky se používá jako doplněk výživy, protože obsahuje látky, které se v běžné stravě vyskytují v zanedbatelném množství. Pupalkový olej nám dodává vysoce nenasycené (ochranné) mastné kyseliny. Velmi cenná je zejména GLA (gama-linolenová kyselina), která se v organismu mění na prostaglandiny.

Způsoby užívání

  • Vnitřně

Doporučená dávka je 1,5-3,g denně ( tj. 1-2 mokka lžičky po jídle).

Olej má neutrální až nahořklou chuť, proto je vhodné, především dětem, olej rozmíchat např. v jogurtu, přidat do salátů, polévek atd.

  •  Zevně

K dosažení jemné a pleti je možné olej vmíchat do pleťového krému či mléka, přírodní pleťové masky nebo použít k masážím.

Olej naplněný v lahvičkách oproti oleji v želatinových tobolkách rozšiřuje oblast možného použití i na kuchyňské upotřebení např. do dětské výživy, salátů, mléčných i kysaných výrobků, majonéz, polévek a dalších hotových pokrmů.

Recenze (1)

Recenze produktu SIMPLY YOU Pupalkový olej 100 ml

Recenze od 1 uživatele s celkovým hodnocením 100 %.

Přidat recenzi produktu

(6) (8)

100 %

Diskuze

Diskuze k produktu SIMPLY YOU Pupalkový olej 100 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze