Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zbavte se strií: spolehlivě a jednou provždy

Zbavte se strií: spolehlivě a jednou provždy

Péče o tělo Hubnutí Ženy Kosmetika Kůže

Jednodušší je zbavit se strií v počátečním stádiu, když jsou červené, ale dají se ale odstranit i ty bílé. Známe několik osvědčených způsobů, jak pajizévky eliminovat nebo alespoň minimalizovat jejich viditelnost.

Zbavte se strií: spolehlivě a jednou provždy

Tipy naší lékárnice PharmDr. Kamily Horníčkové: Kakaové či bambucké máslo proniká hluboko do pokožky a pomáhá hojit již vzniklé strie. Domácí krém na strie vyrobíte smícháním bambuckého másla s olejem z meruňkových jader a gelem z aloe vera. Tímto výživným krémem masírujte místa strií 1-2x denně. Prevencí strií je také strava bohatá na zeleninu, ovoce a vlákninu, která urychluje odchod toxinů z těla.  Vzniku strijí také účinně brání esenciální olej z levandule.

Broušení pokožky

Mikrodermabraze je ideálním prvním krokem na cestě k úplnému vymizení strií. Lze ji provádět ve specializovaných salonech, ale účinné je i domácí obrušování. Peelingové kůry se totiž postarají o odstranění odumřelých zrohovatělých buněk z povrchu kůže, čímž pokožku zjednodušeně řečeno "otevřou", a ta je pak mnohem lépe připravena přijímat vitamíny ai hojivé či výživné přípravky pro odstranění strií. Pokud dáváte přednost domácím procedurám, můžete použít hotové peelingové přípravky nebo si připravit vlastní kůru.

Náš tip:  smíchejte 4 lžíce třtinového cukru a 2 lžíce olivového nebo mandlového oleje. Postižené oblasti pak masírujte obden po dobu 10 minut.

Krémy, oleje a tělová mléka

Lokální masti jsou nejdostupnější metodou pro snížení viditelnosti strií. Některé přípravky jsou volně prodejné, jiné musí předepsat lékař. Vzhledem k tomu, že strie jsou jizvy po prasklinách v kůži, pro jejich odstranění se hodí aplikovat krémy či gely určené k hojení jizev nebo je také možné používat zcela přírodní pěstící kosmetiku. Přičemž pro všechny přípravky platí, že čím dříve začneme s jejich aplikací, tím vyšší je šance na efektivní odstranění strií.

Vitamín A

Vitamín A neboli retinoid působí na pleť tak, že vypadá hladší a mladší. Jeho perorální užívání je blahodárné jak pro pokožku, tak pro celý organismus. Jedna starší studie však dokazuje, že lokálně použitý vitamín A přináší už po 2 měsících značné zlepšení stavu strií.

Náš tip: Pravidelně každý den po večerní koupeli proto alespoň pět minut masírujte vitamínem A místa postižená striemi.

Microneedling

V rámci microneedlingu je střední vrstva pokožky (právě ta, v níž se tvoří strie) stimulována malými jehličkami, na což tělo reaguje zvýšenou produkcí kolagenu, tedy i regenerací pokožky, což má za následek snížení viditelnosti strií. Aby tato terapie přinesla kýžený efekt, je nutné provádět ji pravidelně a zároveň je vhodné ji doplnit užíváním kyseliny hyaluronové, která dokáže její účinky ještě znásobit.

Laser

Při tomto ošetření pronikají laserové paprsky do střední vrstvy pokožky a stimulují tkáně okolo strií, aby se lépe hojily. Laserová terapie zároveň podporuje tvorbu melaninu v postižené oblasti, takže strie po čase zcela splývají s okolní pletí.

Náš tip: Aby laserová terapie byla účinná, je na ni třeba docházet pravidelně a zároveň se hodí před samotným zákrokem použít přípravek Monoderma A15, který její účinky podpoří.

Plastická chirurgie

Jestliže jsou všechny ostatní metody neúčinné, může přijít na řadu plastická operace. Jde sice o spolehlivou variantu odstranění strií, zároveň je ale nutné si uvědomit, že je to varianta nejvíce finančně nákladná a také sama o sobě může zanechat na těle jizvy.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka