Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Strie v těhotenství

Strie v těhotenství

Péče o tělo Děti

Těhotenství je šťastné období života, ale také velká zkouška pro vaše tělo. Během těhotenství je snad nejvíce zkoušena pokožka. Těhotenské hormony sice pomáhají elasticitě kůže, ale i tak můžou vzniknout nepříjemné strie, tedy růžové až červené jizvičky, které se objeví kvůli rychlému nárůstu objemu některé rizikové partie těla. Těchto drobných trhlinek už se nikdy nezbavíte úplně, a proto je lepší jim předcházet.

Strie v těhotenství

Strie v těhotenství jsou reakcí těla na velké změny

Během těhotenství jsou striemi ohrožena především prsa, břicho, hýždě, stehna a boky. Právě v těchto partiích se při očekávání miminka ukládá velké množství vody a vrchní vrstva kůže se nepříjemně napíná, až vzniknou strie. Proto je dobré takovému stavu předejít.

Pokud se strie, nazývané též pajizévky, objeví, už se jich nikdy nezbavíte úplně. Jde totiž o drobné trhlinky v kůži, pod kterými chybí elastická vlákna pokožky, proto je možné je pouze zesvětlit nebo částečně vyhladit.

Jak na strie?

Na strie je jediný lék a to prevence. Právě v těhotenství je tak každodenní péče o vaši pokožku nepostradatelná, protože jedině ta vám pomůže předejít vzniku těchto vad na kráse, které by vás mohly později trápit.

Správná rada zní mazat, mazat a mazat. Ne ovšem vším, co vám přijde pod ruku, nejde totiž jen o vaše zdraví, ale i o bezpečí vašeho miminka. Nejlepším prostředkem na strie v těhotenství je přírodní olej určený ke zvláčnění a posílení pokožky, případně krém Scar Esthetique, který je k tomuto účelu zvlášť vyvinut.

Vedle správného promazání pokožky je důležité také hodně pít, zdravě jíst, lehce protahovat a posilovat problémové partie, ovšem jen jak váš stav dovolí, a občas si třeba dopřát těhotenskou masáž.

A pozor! Strie jsou částečně dědičné, takže pokud je měly ženy ve vaší rodině již před vámi, na nic nečekejte a předcházejte možnosti jejich vzniku hned od začátku těhotenství.

Když už strie máme

Když už se objeví, je důležité zkusit strie odstranit co nejdříve, protože právě čas hraje u strií proti nám. Čím jsou jizvičky starší, tím je šance na vyléčení menší.

Strie často vznikají i po porodu, nebo jsou také po porodu, jak se kůže smršťuje, více vidět. I zde je důležité kůži správně mazat a pečovat o ni. Naše babičky bojovaly s tímto neduhem sádlem a dnes je možné použít i olivový či dýňový olej.

Strie lze léčit i laserem, jehličkami nebo zbroušením pokožky (mikrodermabraze), ale mnoho maminek se takovým invazivním zákrokům při kojení brání a dávají přednost čistě přírodní kosmetice, která skvěle pečuje o pokožku a jizvičky zesvětlí a vyhladí.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám