Lékárna.cz

Kuchařkou: Mrkvový chlebíček

Kuchařkou: Mrkvový chlebíček
Sdílet

Letos se mi na zahrádce daří… zvláště mrkvím. Vyrostly krásné, zdravé a s báječnou chutí. Většinu jsme už snědli jen tak, syrovou, vytaženou přímo ze záhonu. Pár jich skončilo v polévce a některé taky v tomto mrkvovo-mandlovém chlebíčku.

Mrkvový chlebíček je vláčný a doslova se rozplývá na jazyku. Peče se v chlebové formě, ale myslím, že by to šlo třeba i v dortové nebo v klasickém vyšším plechu. Pak by však bylo potřeba dávku zdvojnásobit. Základní recept je spíš jednoduchý, ale když budete chtít udělat chlebíček trochu svátečnější, luxusnější, můžete ho polít hořkou čokoládou (podobně jako biskupský) nebo přidat do těsta rozinky, fíky, kokos nebo třeba piniové oříšky. Zkrátka podle chuti :-)

Suroviny pro chlebovou formu

Postup

Na začátku si předehřejte troubu na 180°C a připravte si formu pořádným vymazáním a vysypáním moukou. Bílky vyšlehejte v tuhý sníh, žloutky pak s cukrem do světle žluté pěny. Do žloutků s cukrem vmíchejte mrkev i oba druhy mouky, vanilku a nakonec opatrně vmíchejte sníh z bílků. Touto směsí naplňte formu a pak s ní rychle do trouby. Chlebíček se peče asi 45 minut, ale raději vždy vyzkoušejte špejlí.

MANDLOVÁ MOUKA - Ideální do kuchyně pro různé typy diet (redukční, low carb, paleo apod). Obsahuje velké množstvé hořčíku, vápníku a taky zinek či železo.

MELASA - Vedlejší produkt při výrobě cukru. Kromě celé řady minerálů obsahuje vitamíny skupiny B a nenasycené mastné kyseliny. Vše je navíc v dobře vstřebatelné formě.

12. srpen 2019
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Čajovník nemá s čajem nic společného. Pochází z Austrálie, kde byl hojně používán domorodci pro své příznivé účinky. Které to jsou a co všechno tea tree olej umí? Povíme si v našem článku.

více

Založit rodinu je velké rozhodnutí. S plánovanou změnou by měli souhlasit oba partneři, přijmout zodpovědnost a promluvit si otevřeně o otázkách plodnosti. Přinášíme vám základní informace o ženském…

více

Spalničky jsou vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Jak se přenáší, jaká je inkubační doba a jak se léčí? Prozradíme v našem článku.

více

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více