Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Péče o pokožku po opalování

Péče o pokožku po opalování

Péče o tělo Kosmetika Opalování Kůže

Pokožka s bronzovým nádechem je krásná. Po každém delším pobytu na slunci však potřebuje pokožka zvýšenou péči. Vždy je důležité doplnit ztracenou vlhkost a pružnost pokožky. Stejně tak, jako máme ve skříňce krémy na opalování, měli bychom v ní mít i přípravky po opalování: chladivé gely, spreje, krémy, mléka.

Péče o pokožku po opalování

Proč používat přípravky po opalování?

Pobyt na slunci je bezesporu zdraví prospěšný, nesmíme však zapomenout na to, že sluneční paprsky mohou pokožce také uškodit. UV záření způsobuje předčasné stárnutí pokožky, vysušuje ji a důsledkem může být zarudnutí kůže, která pálí a na dotyk je citlivá a bolestivá. V nejhorším případě se objevují také puchýře. Ani pokud nepociťujete po slunění podobné obtíže, byste neměli zapomínat na následnou péči. Myslete na to, že reakce na UV záření se mnohdy projevuje až s určitým zpožděním.


Použitím přípravku po opalování poté, co se vysprchujete, pokožce navracíte ztracenou hydrataci, zklidníte ji, zchladíte a urychlíte také její regeneraci. Správná péče zajistí uchování dlouhodobějšího, rovnoměrného opálení, jelikož zabrání olupování svrchní vrstvy pokožky. Zamezuje také tvorbě nových vrásek tím, že vyhlazuje svrchní část kůže. Napraví také škody vzniklé sluněním a dokážou účinně zpomalit stárnutí pokožky způsobené UV zářením.

Kdy a jak často používat přípravky po opalování?

Přípravky po opalování je vhodné používat po každém pobytu na sluníčku. Pokožka si zaslouží po náročném dni u vody rychlé uvolnění a regeneraci. Produkty po opalování neslouží jen k udržení barvy opálení, jsou také výživné, pokožku hydratují, zklidňují a pomáhají sluncem vysílené pokožce znovu nabrat sílu. Proto by se přípravky měly používat pravidelně, aby se pokožka zbytečně nevysušovala a aby opět získala svoji jemnost a pružnost.

Po pobytu na slunci ztrácí pokožka pružnost, hydrataci, je napnutá, obvykle zčervená a je podrážděná. Na konci dne je potřeba pokožku osprchováním očistit od písku, chlorované nebo slané vody.

Po každém večerním sprchování je nutné myslet na ošetření pokožky krémem či mlékem po opalování. Nebojte se jej použít i ve dnech, kdy se zrovna neopalujete, jelikož pokožka se s nadměrným slunečním zářením vyrovnává i několik dní. S klidným svědomím můžete v těchto dnech vyměnit běžné tělové mléko za přípravek po opalování. Hlavně po návratu od moře či ze slunečné dovolené je vhodné pleť celého těla ošetřovat těmito přípravky ještě alespoň celý následující týden.

Krém, gel, mléko nebo sprej?

Při výběru vhodného přípravku po opalování máte na výběr z nepřeberného množství různých balení krémů, sprejů, gelů a mlék od různých výrobců, například Altermed, Bioderma, La Roche-Posay a další. Obecně platí, že je jedno, zda si vyberete mléko či krém. Rozdíl je jen ve složení přípravku a způsobu jeho nanášení. Existují i sprchové gely nebo krémy, které obsahují karoten a prodlužují a zintenzivňují efekt opálení.

  • krém – má nejhutnější složení, po nanesení může zůstat na pokožce mastný film, aplikace na celé tělo zabere více času
  • mléko – svým složením je lehčí (řidší) než krém, snadněji se roztírá, rychleji se vstřebává 
  • gel – ve většině případů je čirý či lehce zbarvený, nanášení je podobné jako u mléka, často jsou vyráběny s příměsí chladivých složek 
  • sprej – nespornou výhodou je rychlost aplikace (není třeba již následné roztírání), která však vyžaduje jistou dávku zručnosti 

Kdy použít Panthenol

Panthenol je vhodné použít na sluncem nadměrně ozářenou pokožku, která zčervená, pálí a je bolestivá na dotek. Je vhodný jako první pomoc při spálení kůže od sluníčka. Přináší úlevu, zklidňuje a příjemně chladí pokožku. Na zasažených plochách se snadno a bez bolesti roztírá a za několik minut po nanesení se sám úplně vstřebá bez nutnosti dalšího vtírání, které by mohlo být na postižených místech bolestivé. Urychluje obnovu poškozených tkání.

Má nezastupitelnou funkci pro metabolismus buněk kůže. Panthenol je nezbytný pro udržení zdravé pokožky, při prevenci vzniku a rozvoje vrásek a dalších projevů stárnutí kůže. Podporuje také zadržování vody v pokožce, tedy její hydrataci. Prokazatelně účinné jsou přípravky s obsahem panthenolu od 1 % a účinek se zvyšuje do obsahu 5 %.

Pro uklidnění pokožky nebo při spáleninách můžete také na postižená místa přikládat ručník namočený do studené vody. Obklad lze také udělat z uvařeného, vychlazeného černého či zeleného čaje, případně z vychlazeného jogurtu, smetany nebo tvarohu.

Produkty po opalování vždy obsahují jednu nebo více účinných látek: panthenol, vitamin E, glycerin, aloe vera, jojobový nebo avokádový olej, zelený čaj, allantoin, mentol.

Užijte si léto bez spálenin! Pečlivě jsme roztřídili naši nabídku více než 300 produktů podle jejich nejlepších vlastností. Stačí 3 jednoduché kroky váš ideální opalovací přípravek je tu! Pomůže vám naše ...DERMOKALKULAČKA
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám