Lékárna.cz

Kuchařkou: Kakaový pudink z tapioky

Kuchařkou: Kakaový pudink z tapioky
Sdílet

Tento pudink je skvělou variantou pro ty, kteří se chtějí stravovat zdravěji, kteří rádi zkouší nové suroviny a nebo taky pro ty, kteří mají různé stravovací omezení. Pudink je přirozeně bezlepkový a neobsahuje živočišné mléko.

Řadím se do skupiny pudinkových milovníků - nejvíc mi chutná ještě když je horký. Bohužel mi mléko nedělá úplně dobře, takže většinou si ho dělám z rostlinného mléka. Skvělou variantou klasického pudinku, který je převážně z kukuřičného škrobu, je pudink z tapioky.

Tapiokový škrob se získává z kořene keřů manioky. Pro naše území to není surovina úplně typická, ale o to je zajímavější, když ji najdeme místo i v naší kuchyni. Nejčastěji se používá tapioková mouka k přípravě bezlepkových pokrmů nebo tapiokové perly, z kterých se dá uvařit právě tento perfektní pudink.

Pro přípravu pudinku budete potřebovat

Tapiokové perly je dobré pořádně propláchnout a nechat nějakou dobu nabobtnat ve vodě. A to na jeden díl perel tři díly vody. Mezitím jsem si připravila kokosové mléko ze sušeného mléka. Ve dvou deci horké vody jsem rozmíchala tři lžíce prášku. Takto připravené kokosové mléko jsem přidala k tapiokovým perlám namočeným ve vodě a přivedla jsem k varu.

Vařit stačí do zhoustnutí na mírném plameni a za stálého míchání, podobně jako běžný pudink. Perly zvětší svůj objem, bílá barva se změní na průhlednou. K oslazení jsem použila datlový sirup, ale určitě je možné použít i jiný sirup, med, případně třtinový cukr. Ke konci jsem v pudinku rozmíchala dvě lžíce raw kakaa. Zdobit můžete čerstvým ovocem, džemem, strouhanou čokoládou… Podle zvyku a chutě :-)

TAPIOKA - Oblíbená surovina pro všechny, kteří se vyhýbají lepku. Je to zdroj odolného škrobu - v trávicím traktu působí jako vláknina a krmí dobré bakterie ve střevech.

KAKAO - Obsahuje spoustu cenných látek, minerálů a vitamínů. Skvělý pomocník při únavě nebo proti špatné náladě a depresím.

29. duben 2019
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Čajovník nemá s čajem nic společného. Pochází z Austrálie, kde byl hojně používán domorodci pro své příznivé účinky. Které to jsou a co všechno tea tree olej umí? Povíme si v našem článku.

více

Založit rodinu je velké rozhodnutí. S plánovanou změnou by měli souhlasit oba partneři, přijmout zodpovědnost a promluvit si otevřeně o otázkách plodnosti. Přinášíme vám základní informace o ženském…

více

Spalničky jsou vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Jak se přenáší, jaká je inkubační doba a jak se léčí? Prozradíme v našem článku.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více