Úvodní strana Výživa a hubnutí Potraviny Těstoviny Pohankové

Pohankové těstoviny

Jezte pohanku co srdce ráčí a to téměř doslova, protože pohanka, která je nejlepším přírodním zdrojem rutinu, prospívá pružnosti cév a snižuje cholesterol v krvi. A kromě toho obsahuje spoustu dalších, našemu tělu prospěšných, látek, stopových prvků a vitamínů. Samozřejmě neobsahuje lepek, což ocení hlavně osoby trpící celiakií. Takže by byla určitě škoda, kdybyste tuhle obilninu nezkusili zařadit do svého jídelníčku.

Pohankové těstoviny - detailní popis

Tak trochu jiné těstoviny

Pohanka má trochu specifickou chuť, kterou ucítíte i v pohankových těstovinách. Můžete z nich vařit všechna oblíbená těstovinová jídla, používat je jako přílohu, do salátů nebo je třeba zapékat. Fantazii se meze nekladou.

U nás najdete různé tvary těstovin:

  • Naši zákazníci mají rádi třeba pohankové mušlem kolínka nebo vlnky Šmajstrla.
  • Pro ty, kteří mají rádi pod kontrolou, co opravdu jedí, doporučujeme vyzkoušet pohankové těstoviny vlastní výroby. Není to nic složitého, dokonce nemusíte ani mít strojek na nudle, abyste si mohli vyrobit vlastní nudle třeba do polévky. Vzpomenete si, jak dělala těstoviny vaše babička? Nezapomeňte si koupit pohankovou mouku a překvapte svou rodinu a možná i sami sebe něčím novým a neobvyklým.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka