Moje srdcovky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na kožní problémy » Léky na bradavice

Léky na bradavice

Bradavice – nemáme je rádi a opakovaně hledáme přípravky a rady, které nás jich jednou pro vždy zbaví. Vadí nám, překážejí a na kráse nepřidají. Když se řekne bradavice, představíme si tu nejošklivější čarodějnici, které jedna velká trůní přímo uprostřed nosu.

 • DUOFILM Kožní roztok 15 ml Léčivý přípravek

  Skladem

  Kožní roztok k léčbě bradavic. Kontrolovaně rozruší vrstvu tuhé hrubé kůže na povrchu bradavice a bradavice se tak postupně zmenšuje až vymizí.

  249 Kč

  249

Léky na bradavice - detailní popis

Často ale za bradavici na našem těle označujeme něco, co bradavice není. Pod pojem bradavice někdy chybně zahrnujeme i mateřská znaménka, pihy, ekzém nebo kožní výrůstky, které s bradavicemi nijak nesouvisí. Kožní výrůstky ale mohou být na rozdíl od bradavic signálem vážných onemocnění. Samotná bradavice naše zdraví neohrožuje, ale často obtěžuje, důležité je estetické hledisko a pokud je na nohou, způsobuje nepříjemnou bolest při chůzi.

Máte opravdu bradavici?

Je jich několik druhů, ale tzv. pravá bradavice je výrůstek většinou červenohnědé barvy, na povrchu drsnější a mnohdy je jeho podoba přirovnávána ke květáku.

 • Plochá bradavice je jak název napovídá plochý útvar, mírně lesklý a většinou má stejnou barvu jako kůže. Tyto ploché bradavice nebolí, vyskytují se velmi často na nose, na tváři nebo jinde na obličeji.
 • Pokud najdete na svém těle (nejčastěji v oblasti genitálií nebo na břiše) kulovité hladké bradavice ve velikosti od 0,5 až 2 centimetry, které mají uprostřed jakoby důlek, růžovou, tělovou nebo nažloutlou barvu, pak se pravděpodobně jedná o tzv. mollusku. Bradavice molluska nás většinou dožene k návštěvě lékaře, protože se velmi rychle šíří, množí a na citlivých místech je velmi nepříjemná.
 • Vysoce infekční jsou tzv. kondylomata – bradavice na genitáliích, v okolí řitního otvoru nebo na sliznici. Tento typ zmíněný vzhled květáku připomíná nejvíce. Šíří se pohlavním stykem a bohužel ani kondom není záruka ochrany jejich šíření.
 • Stařecké bradavice sice souvisí s pokročilejším věkem, ale jejich výskyt často zaznamenáme ještě dříve – kolem 30. roku. Typické je jejich červené či sytě hnědé zbarvení. Objevují se kdekoliv na těle... Tyto bradavice nebolí.

Vždy platí, že pokud si nejsme jisti, jestli se jedná o bradavici, je na místě vyhledat lékařskou pomoc. I pro lékaře někdy může být hledání správné diagnózy bradavice oříškem.

Jak se bradavice šíří

Pravá bradavice je nákaza, infekce, kterou „chytíme“ velmi snadno. Nejčastější je přenos těsným kontaktem s člověkem. Velmi časté jsou nákazy ve veřejných bazénech, saunách apod. Nákaza se šíří i na našem těle. Velmi často se bradavice vyskytují u dětí. Infekce proniká tehdy, když je nějakým způsobem porušená kůže. Inkubační doba je opravdu různá, může to být pár týdnů i více než rok.

Jaký lékařský zásah se nabízí?

 • léčba tekutým dusíkem (tzv. krytoterapie neboli zmrazení bradavice),
 • chirurgická léčba (vyříznutí, seškrábnutí),
 • léčba laserem.

Domácí léčba

Osvědčené je potírání vlaštovičníkem – vlaštovičník větší je vytrvalá rostlina, která je u nás je velmi rozšířena, vlaštovičník obsahuje tekutinu - mléko, kterým se bradavice potírají. Naše babičky používaly také plátek česneku zakápnutý octem, přiložený a přelepený. Kdo neholduje babským radám rád sáhne po osvědčených přípravcích... na bradavice existují tinktury, tužky, krémy, spreje nebo roztoky.

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám