Bradavice – nemáme je rádi a opakovaně hledáme přípravky a rady, které nás jich jednou pro vždy zbaví. Vadí nám, překážejí a na kráse nepřidají. Když se řekne bradavice, představíme si tu nejošklivější čarodějnici, které jedna velká trůní přímo uprostřed nosu.
Léčivý přípravek
Kožní roztok k léčbě bradavic u dospělých, dospívajících a dětí…
245 Kč
Často ale za bradavici na našem těle označujeme něco, co bradavice není. Pod pojem bradavice někdy chybně zahrnujeme i mateřská znaménka, pihy, ekzém nebo kožní výrůstky, které s bradavicemi nijak nesouvisí. Kožní výrůstky ale mohou být na rozdíl od bradavic signálem vážných onemocnění. Samotná bradavice naše zdraví neohrožuje, ale často obtěžuje, důležité je estetické hledisko a pokud je na nohou, způsobuje nepříjemnou bolest při chůzi.
Je jich několik druhů, ale tzv. pravá bradavice je výrůstek většinou červenohnědé barvy, na povrchu drsnější a mnohdy je jeho podoba přirovnávána ke květáku.
Vždy platí, že pokud si nejsme jisti, jestli se jedná o bradavici, je na místě vyhledat lékařskou pomoc. I pro lékaře někdy může být hledání správné diagnózy bradavice oříškem.
Pravá bradavice je nákaza, infekce, kterou „chytíme“ velmi snadno. Nejčastější je přenos těsným kontaktem s člověkem. Velmi časté jsou nákazy ve veřejných bazénech, saunách apod. Nákaza se šíří i na našem těle. Velmi často se bradavice vyskytují u dětí. Infekce proniká tehdy, když je nějakým způsobem porušená kůže. Inkubační doba je opravdu různá, může to být pár týdnů i více než rok.
Osvědčené je potírání vlaštovičníkem – vlaštovičník větší je vytrvalá rostlina, která je u nás je velmi rozšířena, vlaštovičník obsahuje tekutinu - mléko, kterým se bradavice potírají. Naše babičky používaly také plátek česneku zakápnutý octem, přiložený a přelepený. Kdo neholduje babským radám rád sáhne po osvědčených přípravcích... na bradavice existují tinktury, tužky, krémy, spreje nebo roztoky.
Nejdříve se musíte přihlásit.