Lékárna.cz

Léky na kuří oka

V této kategorii momentálně nejsou žádné produkty

Léky na kuří oka

Kuří oko dovede pěkně potrápit. Kdo již zažil, ví, o čem je řeč. Jedná se o malý kožní útvar o velikosti něco málo přes centimetr, ale může být i docela malý. Poměrně typická je jeho žluto-šedivá barva. Je nepříjemné, vadí nám a často pěkně bolí.

Rozdíly mezi kuřím okem a bradavicí

Není divu, že si často nevíme rady, jestli se jedná o bradavici nebo kuří oko.

Kuří oko (clavus) na rozdíl od bradavic není infekční. Vyskytuje se vždy pouze na plosce nohy a na prstech. Bradavice se naopak vyskytují i na všech částech těla. Kuří oka na rozdíl od bradavic po odstranění nekrvácejí. Pokud si nejste jistí, vyhledejte lékaře.

Jak kuří oko vzniká

Nejčastěji kuří oko vzniká jako následek nošení nevhodné obuvi. Není tedy překvapením, že se vyskytuje více u žen než u mužů. Právě nevhodná obuv, jakou jsou např. dámské vysoké boty, které mají úzkou špičku, způsobí tlak na prsty, následkem kterého se vytvoří kuří oko.

Jak odstranit kuří oko doma

Namočte nohu do teplé vody tak dlouho, dokud kuří oko nezbělá, pak ho vyřízněte žiletkou nebo nožíkem. Existuje i skvělý pomocník - speciální pero se škrabkou na kuří oka, místo pak přelepíte náplastí a po několika dnech postup zopakujete dokud kuří oko nezmizí. 

Pokud nechcete být invazivní, nalepte na kuří oko speciální náplast na kuří oka,  tato náplast obsahuje účinnou kyselinu salicylovou, která působí přímo na kuří oko a změkčuje jej, stačí pak po několika dnech náplast i klavus odstranit a nohu omýt.

Mocná kyselina salicylová – právě tato kyselina je obsažená v náplastích na kuří oka. Používá se ale také na nejrůznější ostatní kožní problémy jako jsou bradavice, lupy a také lupénka. Známe ji i z kuchyně, kde slouží ke konzervaci.

Prevence před kuřími oky má smysl

Kuří oka se dají poměrně snadno odstranit, ale ještě jednodušší je prevence.

  • vhodná obuv
  • pravidelná hygiena nohou – používání pemzy, masáž na plosce nohy
  • potírání nohou roztokem krystalového cukru s olivovým olejem

Pokud už kuří oko přeci jen máte, určitě si vyberete z naší široké nabídky náplastí, škrabek a dolečovacích krémů.

Kategorii Léky na kuří oka najdete i na našem slovenském e-shopu MojaLekáreň.sk

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.