Úvodní strana Zdraví a léky Ortopedické potřeby Meziprstní korektory

Meziprstní korektory

Vbočený palec není vada jenom estetická. Umí pěkně pozlobit, ničí boty a někdy končí i operací. Je proto velmi důležité odhalit problém včas a začít ho řešit. Proto tu jsou meziprstní korektory, které rovnají vaše prsty na nohou do správné polohy a vy se zas můžete těšit z bezbolestné chůze a zbavit se obav o svoje oblíbené boty.

Meziprstní korektory - detailní popis

Vbočený palec - hallux valgus

Kdo nezažil problémy s vbočeným palcem – již běžně používán jeho latinský překlad hallux valgus - neví, kolik problémů při každodenním životě přináší. Kdo zažil, ví, jak meziprstní korektory gelové nebo z jiných materiálů dokáží opravdu ulevit.

Jak poznáte hallux valgus

  • Bolest palce i v klidovém režimu.
  • Problémy s výběrem bot.
  • Bolesti a nepohoda při dlouhém stání.
  • Delší výlety jen s velkou námahou nebo vůbec.
  • Vbočený palec je nepříjemný, bolestivý a dá se říct, že působí neesteticky.

Podpatky za to nemohou

Dříve se ze vbočených placů velmi podezřívaly podpatky. Dnes je jasné, že tomu tak není. Vbočené palce jsou totiž genetická záležitost. Pokud je mají vaše rodiče, máte 70 - 90% šanci, že je budete mít také. Nepatrný vliv přičítají odborníci také špatné obuvi a ploché noze.  

Věděli jste, že vbočený palec zdaleka není záležitost starších lidí. Je prokázáno, že první projevy vbočeného palce se mohou objevovat již mezi 15 a 30 lety.

Co na vbočený palec pomáhá

Dnes existuje mnoho metod léčby – od těch „snesitelnějších a bezbolestných“ až po operativní řešení. Skvělými pomocníky, kteří uleví již na samém začátku, jsou meziprstní korektory. Ty mohou příznaky navíc zmírnit a odvrátit tak operativní řešení.

Vybrat si můžete:

  • Gelové nebo molitanové meziprstní korektory z velmi příjemného a měkkého materiálu.
  • Meziprstní korektory s přepážkami, které mezi prsty dokáží vytvořit a udržet potřebný tlak, ten je ale díky pružné silikonové gumě bezbolestný.
  • Korektor bez výztuhy.

Na meziprstní korektory si určitě budete chvilku zvykat, nosit ho můžete zpočátku jen pár minut a postupně dobu prodlužovat. Velmi brzy se pro vás delší chůze stane snesitelnější a méně bolestivou.

Prostě malý/velký pomocník za skvělou cenu vyjádřenou v penězích a za nevyčíslitelnou v úlevě, kterou přinese.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka