Moje srdcovky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Ortopedické potřeby » Podpora příčné klenby

Podpora příčné klenby

Bolest, problémy při chůzi, rychlá únava. To je jen malý výčet problémů, které znají dobře ti, co mají problémy příčné nebo podélné klenby i ti, kteří poznali zbrocenou klenbu u nohou. Klenba nás dokáže pěkně potrápit a pokud není ve správné poloze, hodně bolí.

Podpora příčné klenby - detailní popis

Naše noha má klenby dvě. Podélná nožní klenba je mezi patou a palcem a tzv. příčná klenba vede mezi palcem a kloubem malíčku. Když dojde z nějakého důvodu k jejich zborcení, mluvíme o plochých nohách. Existuje řešení v podobě ortopedických pomůcek, které propadlou klenbu podepřou a  udržují tak nohu ve zdravé poloze.

Jak ke zborcení klenby u nohy dojde

Příčin je několik. Pravda je, že mnohem častěji se vyskytuje problém u žen. Na vině mohou být nejen vysoké podpatky, ale také např. vyšší váha, hormonální změny nebo genetické dispozice.

Na bolest nožní klenby vám pilulky nepomohou. Můžete cvičit, můžete samozřejmě začít hubnout, ale to vše může být „běh na dlouhou trať“.

Téměř okamžitou pomoc přinášejí pomůcky pro zborcenou klenbu u nohou – „něco“, co podepře klenbu a zmírní tak bolest při chůzi, sportu apod.

Ortopedické vložky do bot vám dlouhodobě pomohou, zborcená nožní klenba potřebuje podepřít. Ortopedické pomůcky na zborcenou klenbu jsou vyrobeny z příjemných a kvalitních materiálů, navíc je můžete vložit téměř do každé obuvi. Úleva přichází opravdu rychle, už nebudete chodit bez nich. Stačí si jen vybrat správnou velikost.

Problémy a bolest nožní klenby při každém kroku, následnou bolest kloubů, kolen a páteře pomůže zmírnit:

  • Chůze naboso v terénu – v písku, po kamíncích nebo v trávě,
  • Cvičení s míčky nebo ježky – nejoblíbenější je masážní ježek, který masíruje vaše chodidlo.
  • Střídavé koupele horkou a studenou vodou, přešlapování v co nejteplejší vodě.

Vaše nohy vás budou nosit ještě dlouho, tak se o ně i jejich klenby starejte. Začněte hned. Objednejte si u nás pomůcky pro podporu příčné i podélné klenby.

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám