Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické potřeby Zdravotnický materiál Zdravotní polštáře

Zdravotní polštáře

Vstáváte ráno celí rozlámaní a bolí vás krční páteř? Někdy je na vině matrace a rošt, ale s největší pravděpodobností půjde o nesprávný polštář. Jaký je tedy hlavní účel polštáře? Má podepírat hlavu a krk tak, aby byla páteř při ležení na boku v rovině, v přirozeném prodloužení páteře. Nejčastější chyby jsou ve spaní na příliš velkém a vysokém polštáři. Zdravotní polštáře na krční páteř mají menší rozměry a jsou anatomicky tvarované (tzv. ortopedická vlna). 

Zdravotní polštáře - detailní popis

Důležitá je náplň polštáře

O tom, jestli se dobře vyspíte, rozhoduje především materiál, ze kterého je polštář vyrobený. Péřové polštáře jsou už dávno pasé. Za nejkvalitnější jsou považovány zdravotní polštáře z paměťové pěny. Podepírají hlavu a krk tak, aby pro tělo nebyly zátěží. Paměťová neboli líná pěna totiž reaguje na tělesnou teplotu, a tak se tělu perfektně přizpůsobuje. Tyto polštáře jsou vhodné i pro děti. Mají velmi dlouhou životnost. 

Jak má vypadat kvalitní zdravotní polštář na krční páteř

  • Je vyrobený z hypoalergenních materiálů a nevadí, že na žádné alergie netrpíte.
  • Potah polštáře je pratelný, a to minimálně na 40 stupňů, abyste zlikvidovali všechny bakterie.
  • Tvar polštáře vyhovuje vaší spánkové poloze. Např. spíte-li na boku, vybírejte polštář s prostorem pro rameno. Pokud spíte spíše na zádech nebo na břiše, je pro vás vhodnější polštář klasického tvaru bez ortopedické vlny. 

Tip na zajímavý polštář

Váš spánek bude ještě kvalitnější se zdravotním polštářem z bio bavlny a s Aloe Vera extraktem nebo stříbrným vláknem.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka