Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zdravé vaření: Valentýnské pralinky z kakaových bobů

Zdravé vaření: Valentýnské pralinky z kakaových bobů

Všichni milovníci čokolády sem! Po tomto dezertu Vás nemusí trápit výčitky svědomí. Kvalitní čokoláda totiž nejen pohladí na duši, ale díky vysokému obsahu vlákniny je i zdraví prospěšná. Dnes už každý ví, že kvalita čokolády závisí na množství obsaženého kakaa. Takže co si takhle vyrobit vlastní čokoládové pralinky přímo z kakaových bobů? A když už se nám blíží ten Valentýn, třeba je můžeme využít i k tomu, abychom jimi vyjádřili lásku.

Zdravé vaření: Valentýnské pralinky z kakaových bobů

Kakaové boby, pokud jsou nepražené, jsou bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a především velmi potřebných antioxidantů, které našemu tělu vytváří ochranný štít před nežádoucími volnými radikály. U těchto zamilovaných pralinek navíc budete mít jistotu, že neobsahují žádná dochucovadla, ztužené tuky či bílý cukr. 

Suroviny na 15 pralinek:

  • 50 g drcených kakaových bobů
  • 2 lžíce kokosového cukru
  • 2 lžíce kokosového oleje (v kapalném skupenství)
  • 2 lžíce tahini (sezamové pasty) 

1. Veškeré suroviny vložte do mixéru a rozmixujte na hladkou pastu. 

2. Vytvořenou pastou naplňte srdíčkové formičky. Pokud použijete silikonovou formu, není potřeba ji dopředu vymazávat, kovové formičky vymažte olejem. 

3. Dejte zatuhnout do chladničky alespoň na 5 hodin a poté vyklopte.

Pralinky uchovávejte v chladu.


 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka