Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zdravé vaření: Domácí müsli

Zdravé vaření: Domácí müsli

Nový recept vlastně ani receptem příliš není. Berte ho spíš jako inspiraci. A malé připomenutí toho, že za dobré müsli k snídani nemusíme v obchodech platit velké peníze a doufat v to, že obsahuje jen samé dobré věci. Když si ho připravíte doma, budete přesně vědět, co obsahuje, a hlavně si ho připravíte přesně podle své chuti.

Zdravé vaření: Domácí müsli

Kupované balíčky a krabičky müsli jsou častokrát zrádné – nalákají nás na představu zdravé snídaně a štíhlé linie a přitom mohou obsahovat obrovské množství bílého cukru. Naštěstí máte vždycky na výběr. Buď můžete studovat obaly a zdlouhavě hledat to správné, nebo se můžete pustit do jeho přípravy sami. Zabere vám to ani ne hodinku a získáte tak snídani minimálně na týden. A kromě müsli jí můžete říkat také domácí granola.   

V ingrediencích vám představím to, co obsahuje moje granola (ale vy se jí můžete nechat jen volně inspirovat – jak do obsahu, tak do množství). Já jsem použila tyto suroviny:


Jestli jste pro sladkou variantu granoly, doporučuji do ingrediencí zařadit i rostlinný sirup nebo kokosový cukr, který vzniká tak, že se nechá zkaramelizovat nektar z květů kokosových palem a výsledkem je drobný krystalický prášek podobný třtinovému cukru.

Postup:


Suroviny jsem nasekala nadrobno, smíchala s vločkami a kokosovým olejem (na cca 200 g müsli použijte 3 lžíce kokosového oleje), který jsem nechala na teple rozpustit. Poté jsem vše pekla cca 30 minut na 180 °C (na to je dobré použít pečící papír).

Pokud budete se směsí pravidelně míchat, aby se opekla ze všech stran, nenápadně vám zmizí kousky čokolády, které se vsáknou do vloček. Ale to nevadí, čokoládová chuť pak prostoupí celou vaší snídaňovou směsí.

Tip: Domácí müsli se může stát i hezkým dárkem, když mu dáte originální vzhled. Nasypte ho do hezké sklenice, přidejte k němu popisek a nějakou tu mašličku a vlastnoručně vyrobená maličkost, která potěší, je na světě! :-) 


 

 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka