Lékárna.cz

Matcha Tea. Vychutnejte si čaj japonských mistrů

Matcha čaj se od klasického zeleného čaje liší svou přípravou a také svými účinky, které jsou mnohem intenzivnější. Původem je z Číny, odkud si ho přivezli japonští mistři. Příprava čaje pro ně byla přímo rituálem. Poctivý japonský zelený Matcha Tea v prášku si dnes naštěstí můžeme dát i u nás.

Matcha Tea. Vychutnejte si čaj japonských mistrů
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Zásadní rozdíl mezi zeleným čajem a matcha tkví v přípravě. Běžný zelený čaj se připravuje tak, že zalijete listy vodou, necháte je vylouhovat a poté je vyhodíte. Matcha se připravuje z jemného prášku z namletých listů zeleného čaje.

Jak poznat kvalitní Matcha Tea

Kvalita Matcha zeleného čaje v prášku se odvíjí od kvality pěstování čajovníku a jeho následného zpracování. Poctivý a dobrý čaj Matcha, který má na lidské tělo blahodárné účinky, je krásně zelený a má jemnou nasládlou chuť.

Vodítkem jsou také platné certifikace a testy na přítomnost pesticidů, plísní, kvasinek, rtuti a těžkých kovů. Leccos vám může prozradit i velikost balení čaje. Doporučujeme malá balení, protože Matcha Tea při kontaktu se světlem a vlhkem přichází o svoje vlastnosti, kvůli kterým si ho kupujeme.

Např. výrobce Čajová květina nabízí Matcha Tea v 2 g sáčcích, což je ideální porce na přípravu jednoho šálku čaje. Stačí do sklenice vysypat porci Matcha Tea, zalít 1 dl studené vody a 2 dl horké vody, pořádně promíchat a je hotovo. Na osvěžení můžete přidat pár kapek limetky nebo lžičku medu. Čaj je vynikající také se zázvorem.

Matcha zelený čaj jeho účinky

Čaj Matcha  je desetkrát silnější než běžný zelený čaj. Je ceněný pro svůj vysoký obsah antioxidantů, konkrétně katechinů, které jsou nejúčinnější a pomáhají v boji proti civilizačním chorobám. Obsahuje také minerály – vápník, železo, draslík a zinek, vitamíny a vlákninu. Díky tomu utužuje naše celkové zdraví a imunitu. Matcha Tea byl neodmyslitelnou součástí relaxačních rituálů. Obsahuje totiž aminokyselinu L-theanin, která navozuje stav relaxace, aniž by uspávala. Zvyšuje také produkci serotoninu a dopaminu pro zlepšení koncentrace paměti a nálady.

Jeden čaj, sto chutí

Matcha čaj nemusíte pít jenom klasicky, zalitý vodou. Díky tomu, že je v prášku, využijete ho i při vaření a pečení. Vyzkoušejte třeba Matcha Smoothie podle naší blogerky Zuzky. Vynikající je také Matcha puding, Matcha cheesecake, Matcha sušenky, nanuk nebo latté. Jídlo z Matcha čaje si zamilujete nejen pro jeho krásně zelenou barvu, ale i pro jeho chuť a vůni.

Navštivte související produktové kategorie
Bio potraviny Imunita doplňky stravy Diety a hubnutí

Přečtěte si také

Čím se omikron liší od ostatních variant nemoci covid-19? Je možné jej chytit současně s deltou? Jak mírnit průběh tohoto onemocnění a jaké jsou nové varianty covid-19 se dozvíte v našem článku.

více

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.