Lékárna.cz

Co jíst a čemu se vyhnout při problémech s akné?

Zbavit se akné je běh na dlouhou trať. Máme pro vás pár rad, jak si tu cestu trošku ulehčit.

Co jíst a čemu se vyhnout při problémech s akné?
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Tento článek má pouze edukativní charakter, nenahrazuje poradu s lékařem nebo lékárníkem.

 

Akné a zdravá střeva a játra

Akné je otázkou stavu střevního traktu a jater. K jejich podpoře doporučujeme zařadit kvalitní stravu s dostatkem listové zeleniny, mrkve a nedráždivého ovoce s dostatkem vitamínů A (melouny, meruňky), omezit příjem lepku a mléčných produktů. K podpoře správné funce jater je vhodný ostropestřec mariánský a správnou funkci střevního traktu můžete podpořit kvalitními probiotiky. Velmi vhodné je popíjení odvaru z měsíčku lékařského, který podporuje normální funkci jater a střev a přispívá k normálnímu stavu pokožky.

Akné a potraviny

Neexistuje žádná studie, která by přesně propojila vznik akné s určitou potravinou. Obecně ale víme, že pokud vás trápí bolestivé pupínky nejen na obličeji, ale třeba i na zádech a ramenou, je dobré se některým potravinám vyhnout úplně, nebo je hodně omezit.

Jde o kávu, rafinovaný cukr, bílé pečivo, průmyslově zpracované potraviny a mléčné výrobky. Například přeslazená jídla zvyšují hladinu cukru v krvi a tím vedou k tělo k větši produkci hormonů - a jsme znovu na začátku problému.

Co by nemělo chybět ve vašem jídelníčku

  • Zelí - čím kysanější tím lepší, a pokud máte rádi kimchi, tak jste na cestě k vítězství. Kimchi patří mezi nejzdravější potraviny světa. 
  • Dýňová a sezamová semínka - semínka obecně patří na seznam zdravých potravin, ta dýňová a sezamová navíc obsahují zinek, který přispívá k udržení normálního stavu pokožky. 
  • Olivový olej - je zdrojem omega-9-mastných kyselin
  • Česnek - patří mezi obecně zdraví prospěšné potraviny. Můžete si jím potírat pupínky a zařaďte ho i do svého jídelníčku.

Bylinky a akné

Z bylinek je vhodný měsíček lékařský, který napomáhá normálnímu stavu pokožky, šalvěj lékařská, která působí jako antioxidant, nebo aloe vera

Akné a psychika

Psychická pohoda může v boji proti akné také pomoci. Určitě neuškodí, když se uvolníte, zkusíte se méně stresovat, vyhnete se alkoholu, kouření a podíváte se i na kosmetiku kterou denně používáte.

Co ještě použít na akné

Vhodné jsou i produkty s obsahem zinku, kyseliny salicylové nebo benzoylperoxidu, který ale doporučujeme až na těžké formy akné. Jeho použití je potřeba konzultovat s lékařem nebo lékárníkem.

Symptomy nemoci či zdravotního problému popsané v tomto článku se u každého mohou projevit jinak. V každém případě konzultujte své zdravotní potíže vždy s lékařem.

Navštivte související produktové kategorie
Akné Akné Dermokosmetika na pleť

Přečtěte si také

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

Echinacea (Třapatka) je velmi dobře známá léčivka, která má svoje místo v domácí lékárničce. Pomůže vám totiž podpořit imunitní systém i zdraví horních cest dýchacích. Nehodí se ovšem pro každého, a…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.