Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na bolest » Léčivé přípravky na celkové tlumení bolesti

Léčivé přípravky na celkové tlumení bolesti

Bolest přichází obvykle v tu nejméně vhodnou chvíli a dokáže nás značně ochromit. Vy ale zrovna potřebujete fungovat na 100 %? V tom případě je čas sáhnout po volně prodejných lécích proti bolesti – analgetikách.

Druhy bolesti a jak ji lze porazit?

Bolest může být akutní (trvá několik hodin či dnů, např. menstruační bolest, či bolest po úrazech) nebo chronická (dlouhodobá, např. bolesti zad).

Mezi časté bolesti, se kterými se můžeme běžně potýkat, patří bolesti hlavy, zad, zubů či břicha. Při chřipce a nachlazení se navíc objevují bolesti svalů a kloubů, vedlejších nosních dutin nebo bolest v krku.

Účinnou látkou v některých volně prodejných analgetikách je paracetamol. Ten může být kombinován ještě s dalšími látkami (např. kofeinem), které zesilují léčivý účinek preparátu. Nedráždí žaludek a nemá vliv na krevní srážlivost. Další léky na bolest mohou obsahovat jinou účinnou látku, a tou je ibuprofen.

Vybrat si můžete takovou lékovou formu, která vám bude nejvíce vyhovovat:

  • Tablety – patří mezi hojně využívané přípravky poskytující nám úlevu. Dnešní analgetika navíc zaručují dlouhodobý účinek. Tabletky jsou určené k polykání, nebo mohou být vyráběny ve formě šumivých tablet, díky nimž si připravíte chutný léčivý nápoj.
  • Čípky – jejich výhodou je rychlý nástup účinku, rychlá a bezbolestná aplikace a minimální zatížení žaludeční sliznice. Jsou vhodné pro děti, ale i dospělé.
  • Suspenze, sirupy – zejména dětem nemusí vyhovovat polykání větších či menších tabletek, proto jsou některé léky vyráběny ve formě sirupu. Ten se lehce a snadno užívá a navíc i většinou i dobře chutná.
  • Gely, masti – speciální přípravky určené k aplikaci na bolavé místo. Pomáhají při bolestech kloubů, zad i hlavy.

Rada pro Vás zní

Mějte na paměti, že v mnoha případech je bolest projevem nežádoucích problémů v těle a její tlumení není léčbou. Hlavní snahou by tedy mělo být rozpoznat příčinu potíží, tj. vlastní nemoc.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám