Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Týden šílených slev

Čajové nádobí

Chcete si vychutnat skutečně lahodný čaj? Potom nesmíte zapomínat na to, v jaké nádobě ho budete připravovat, jaké k tomu použijete příslušenství a z čeho ho budete pít. Chuť čaje výrazně ovlivňuje způsob přípravy, ale i vhodné čajové nádobí.

Co je důležité vědět o čajovém nádobí

V dnešní uspěchané době, si málo lidí najde chvilku na to, aby přípravě čaje věnovali dostatečnou pozornost, čímž se mohou připravit o skutečnou chuť lahodného nápoje.

Rádi bychom Vám představili pár rad, jak si připravit kvalitní čaj a přitom předejít všedním chybám:

  • Minimálně vymývejte čajové nádobí saponátem. Čajová keramika má totiž tendenci přijímat pachy a chutě a zároveň podléhat porušení ochranné vrstvy agresivními saponáty. Proto je vhodné například hrnky od čaje, šálky, misky, dózy častěji oplachovat pod proudem vlažné vody a použít saponát až v nutném případě. Výjimkou je konvice na čaj, v které se čajový nápoj luhuje delší dobu, například celý den.
  • Používejte jeden druh sítka na jeden druh sypaného čaje. Sítko, je-li přírodní, velmi rychle přijme chuť sypaného čaje. Proto je vhodné mít po ruce sítek více, které se zároveň často obměňují. Stále častěji se dostávají do obliby konvice se sítkem, kterých se toto pravidlo netýká. V dřívějších dobách byla na pultu v tomto provedení pouze konvička se sítkem keramická, nyní se vyrábí i skleněná, litinová nebo porcelánová konvice.
  • Je doporučováno mít na přípravu čaje po ruce konvice dvě. Jednu na louhování a druhou na servírování.
  • Při přípravě samotného nápoje nezapomínejte na přesné množství vody, kterým čaj přelijete a hlavně na doporučovanou teplotu vody. K tomu Vám skvěle pomůže Catler Varná konvice s nastavením teploty, jejíž součástí je samozřejmě i ukazatel množství vody.

Teď už jen stačí, vybrat si ten správný čaj

Záleží jen na Vás na jaký máte chuť. Bude to zelený, černý nebo bílý čaj? Dáváte přednost spíše ovocným čajům. U nás si vybere i náročný zákazník. V nabídce Lékárna.cz naleznete téměř 1400 druhů čaje.

Katalogový výpis | Seznam
Značky:SIMAX

Konvice na čaj SIMAX 0.6l

Konvice na čaj SIMAX 0.6l
Kód:189478

Naše cena:  162 Kč

Konvice na čaj.
Dostupnost: skladem
 
Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz