Lékárna.cz
Hledat

BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

Léčivý přípravek
BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

K léčení všech onemocnění dýchacích cest, která jsou provázena tvorbou hustého, vazkého hlenu. Pro použití u dětí od 2 let, dospívajících a dospělých.

Více informací

Skladem více než 5 kusů V pondělí 3. 10. odešleme, u vás v úterý 4. 10.

Běžná cena: 99 Kč
79 Kč
Ušetříte: 20 % (20 Kč)

Garance dobré rady Ověřit vzájemné působení s jiným léčivem

79 Kč

Přidejte ještě

Do košíku
Do košíku

BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

Přípravek je léčivý prostředek ke zkapalňování a rozpouštění hlenu při onemocněních dýchacích cest, zejména s dlouhodobě přetrvávající tvorbou hustého hlenu.Působení přípravku je podporováno přítomností silic, které jsou obsažené v přípravku.

Léková forma

  • Čirý, téměř bezbarvý až lehce nažloutlý nebo nazelenalý viskózní roztok s příchutí máty rolní.

Léčivá látka a její množství

  • Léčivou látkou je bromhexini hydrochloridum. 1 ml roztoku (25 kapek) obsahuje bromhexini hydrochloridum 12 mg.
  • Dalšími složkami jsou bezvodá kyselina citronová, silice máty rolní částečně zbavená mentholu, propylenglykol, čištěná voda.

Jak užívat

Uživatel Dávkování
Dospělí a dospívající starší 14 let 16-33 kapek třikrát denně (což odpovídá 24-48 mg bromhexin-hydrochloridu denně)
Děti a dospívající ve věku 6-14 let a také pacienti s hmotností pod 50 kg 16 kapek třikrát denně (což odpovídá 24 mg bromhexin-hydrochloridu denně)
Děti ve věku 2-6 let 8 kapek třikrát denně (což odpovídá 12 mg bromhexin-hydrochloridu denně)

Způsob podání

  • Perorální podání.
  • Kapky se užívají neředěné pomocí lžičky.
  • Při kapání držte lahvičku dnem vzhůru! Bromhexin Berlin-Chemie se obvykle užívá po jídle, dávka se odměřuje pomocí kapacího zařízení.

Délka užívání

  • Délka užívání se řídí povahou a
  • závažností onemocnění a má být stanovena lékařem, který Vás léčí.
  • Pokud se do 4 až 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Přípravek Bromhexin Berlin-Chemie neužívejte bez doporučení lékaře déle než 4 až 5 dnů.

Na co si dát pozor

Neužívejte Bromhexin Berlin-Chemie:

  • Jestliže jste alergický(á) na bromhexin-hydrochlorid nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku.
  • U pacientů s průduškovým astmatem nebo onemocněními dýchacích cest, která jsou provázena výraznou přecitlivělostí dýchacích cest. Inhalace přípravku Bromhexin Berlin- Chemie může vyvolat dechovou tíseň nebo astmatický záchvat.
  • U kojenců a batolat mladších 2 let (riziko křeče hrtanu vzhledem k obsahu mátové silice).

Těhotenství a kojení

  • Podání tohoto přípravku v těhotenství je možné pouze ve 2. a 3. trimestru, ale vždy by mělo být konzultováno s lékařem. Není vhodné pro kojící ženy.
  • S použitím tohoto léku během těhotenství u lidí nejsou dosud žádné zkušenosti. Bromhexin Berlin-Chemie proto musí být užíván během těhotenství pouze po důkladném posouzení poměru rizika a přínosu lékařem, přičemž užívání v prvních třech měsících těhotenství se nedoporučuje.
  • Bromhexin-hydrochlorid prochází do mateřského mléka. Vzhledem k tomu, že účinky na kojené děti nebyly dostatečně prozkoumány, Bromhexin Berlin-Chemie se nesmí užívat v období kojení.

Přečtěte si pozorně příbalovou informaci, která je součástí každého balení.

Obsah balení

Balení obahuje 30 ml.

Nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého - nežádoucí účinky najdete v příbalovém letáku.

Nežádoucí účinky můžete hlásit přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10

Nežádoucí účinky můžete hlásit přímo na web:

http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

86 %
Hodnotilo: 11 zákazníků
5
6x
4
3x
3
1x
2
1x
1
0x

Informace o produktu

Produktová řada:
Kód výrobku:
15770
Kód EAN:
15770
Kód SÚKL:
ATC kód:
ATC název:
Bromhexin
Farmakoterapeutická skupina:
léčiva proti nachlazení a kašli | expektorancia, kromě kombinací s antitusiky | mukolytika | bromhexin
Cesta podání:
Perorální podání
Země původu:
Německo

Oznámit nežádoucí účinky

BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

Příbalovou informaci k produktu BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml stáhnete ve formátu pdf zde: BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml.pdf

Souhrn údajů o přípravku ke stažení zde: SPC BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

86 %
Hodnotilo: 11 zákazníků
5
6x
4
3x
3
1x
2
1x
1
0x
100 %

kapky fungují skvěle, účinnost lety prověřená, doporučuji

100 %

Osvědčená kvalita.

80 %
100 %
80 %
80 %
60 %
40 %
100 % Ověřený zákazník

Skvělý přípravek! Používám už pár let.Skvělý na vykašlávání.Pro dospělé a děti.

100 % Ověřený zákazník z Heureka.cz

Skvělý přípravek! Používám už pár let. Skvělý na vykašlávání. Pro dospělé a děti.

BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se v diskuzi

Přidat nový příspěvek do diskuze
I

Podavani leku

Iva 06. 04. 2019
2 Odpovědi

Manzel mne presvedcuje ze se nema lek zapijet. Je to pravda? Dekuji

Další balení

BROMHEXIN 12 KM kapky 30 ml

BROMHEXIN 12 KM kapky 30 ml

Léčivý přípravek

BROMHEXIN 12 KM kapky 30 ml

Zkapalňuje a rozpouští průduškový hlen a usnadňuje jeho vykašlávání.…

Skladem zítra

112 Kč

BROMHEXIN 8 KM kapky 20 ml

BROMHEXIN 8 KM kapky 20 ml

Léčivý přípravek

BROMHEXIN 8 KM kapky 20 ml

Bromhexin působí na zkapalňování a rozpouštění hlenu při onemocněních…

Skladem

74 Kč 66 Kč -11 %

Mohlo by vás zajímat

Do košíku
Do košíku
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.