BROMHEXIN 12 KM kapky 30 ml

Léčivý přípravek

Skladem Zítra odešleme, u vás pozítří.

114 Kč

Přidat do oblíbených Potřebuji poradit

Přidejte ještě

BROMHEXIN 12 KM kapky 30 ml

K užití také při akutních a chronických onemocnění průdušek a plic, spojených s tvorbou vazkých hlenů. Působení přípravku je podporováno přítomností silic, které jsou obsažené v přípravku. Zkapalňuje a rozpouští hlen při onemocněních dýchacích cest a usnadňuje jeho vykašlávání.

Léková forma

  • Čirý mírně nažloutlý roztok, aromatické vůně.

Léčivá látka a její množství

  • Léčivou látkou je bromhexini hydrochloridum 1 ml roztoku (=23 kapek) obsahuje bromhexini hydrochloridum 12 mg.
  • Pomocnými látkami jsou propylenglykol, glycerol, levomenthol, silice máty rolní, fenyklová silice, anýzová silice

Jak užívat

dospělí a dospívající od 14 let

  • 3 x denně 15 - 30 kapek (odpovídá maximální denní dávce 90 kapek, 24 - 48 mg bromhexin-hydrochloridu)

Děti od 6 - 14 let a pacienti s váhou pod 50 kg

  • 3 x denně 15 kapek (odpovídá maximální denní dávce 45 kapek, 24 mg bromhexin-hydrochloridu)

Děti od 2 - 6 let 3 x denně

  • 8 kapek(odpovídá maximální denní dávce 24 kapek, 12 mg bromhexin-hydrochloridu)

Na co si dát pozor

  • Bromhexin 12 KM kapky podávat s malým množstvím tekutiny.
  • Uvolňování hlenů je podporováno podáváním dostatečného množství tekutin.
  • Doba podávání je individuální a řídí se druhem a závažností onemocnění či doporučením lékaře. Bez konzultace s lékařem neužívat déle než 4 - 5 dní.

Těhotenství, kojení a plodnost

  • Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat.
  • Těhotenství Pro užití Bromhexin 12 KM kapky v době těhotenství u lidí nejsou dosud k dispozici žádné závěry, proto lze Bromhexin 12 KM - kapky v těhotenství užívat pouze po přísném zvážení všech rizik a výhradně na doporučení lékaře. Kojení Léčivá látka přechází do mateřského mléka, proto se nesmí Bromhexin 12 KM  kapky užívat během kojení.

Další nežádoucí účinky u dětí a dospívajících

  • Levomenthol a silice máty rolní mohou u astmatiků vyvolat křeče hrtanu s následnými poruchami dýchání.

Přečtěte si pozorně příbalovou informaci, která je součástí každého balení.

Obsah balení

Balení obsahuje 30 ml.

Nežádoucí účinky

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého - nežádoucí účinky najdete v příbalovém letáku.

Nežádoucí účinky můžete hlásit přímo na adresu:

Státní ústav pro kontrolu léčiv Šrobárova 48 100 41 Praha 10

Nežádoucí účinky můžete hlásit přímo na web:

http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Informace o produktu

Značka:
Produktová řada:
Kód výrobku:
15779
Kód EAN:
4030031890031
Kód SÚKL:
ATC skupina:
Bromhexin
Cesta podání:
Perorální podání
Držitel rozhodnutí:

Oznámit nežádoucí účinky

BROMHEXIN 12 KM kapky 30 ml

100 %

80 %

ok

100 %

BROMHEXIN 12 KM kapky 30 ml

Máte otázky k produktu?
Zeptejte se v diskuzi

Přidat nový příspěvek do diskuze

Další balení

BROMHEXIN 8 KM kapky 20 ml

Léčivý přípravek

Bromhexin působí na zkapalňování a rozpouštění…

Skladem

74 Kč 66 Kč -11 %

BROMHEXIN 8 KM kapky 50 ml

Léčivý přípravek

Ke zkapalňování a rozpouštění hlenu při…

Skladem

99 Kč

BROMHEXIN 12 BC Kapky roztok 30 ml

Léčivý přípravek

K léčení všech onemocnění dýchacích cest, která…

Skladem více než 5 kusů

99 Kč 75 Kč -24 %

Mohlo by vás zajímat

Lékárna.cz
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více