Lékárna.cz

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (3. díl)

PharmDr. Vladimír Finsterle - Přísloví o zdraví (3. díl)
Sdílet

V poslední době se hovoří o pozitivním účincích vitamínu D na náš organismus, a proto jsem si pro další seriál našich přísloví zvolil právě to, které se vyjadřuje k důležitosti pobytu na sluníčku.

Přísloví: Kam nechodí slunce, tam musí lékař.

Asi každého napadne, že bude řeč o vitamínu D a jeho významu pro lidské tělo. Vitamín D v našem těle vzniká spontánně během letních měsíců a to díky pobytu na sluníčku. S ochlazením přichází i úbytek slunečních paprsků, to se může projevit nížením zásob vitamínu D v našem těle.

Poraďte se s lékářem

Ani pravidelný pohyb na slunci vám nemusí zařučit, že budete mít dostatek vitamínu D v těle. Proto doporučuji, abyste si u svého lékaře vyžádali odběr a stanovení hladiny vitamínu D a na základě těchto hodnot se domluvili na jeho doplnění, ať už ve stravě nebo v doplňcích stravy.

Proč je důležitý vitamín D pro tělo?

Působí na metabolismus vápníku v těle, který má vliv na správný vývoj a funkci kostí v těle. Dále se podílí na tvorbě svalů a  zdravém srdci. A v posledních letech se prokazuje jeho obrovský vliv v oblasti imunity a prevence onkologických onemocnění.

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

Absolvoval Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 1999 založil společnost Pears Health Cyber a v roce 2003 spustil první lékárnu na českém internetu, Lékárna.cz. Vše, co dělá, dělá s přesvědčením, že pacient by měl vždy mít možnost volby, pokud jde o jeho zdraví.

Přečtěte si další související články:

 

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

PharmDr. Vladimír Finsterle, MBA

23. listopad 2020
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Může mít překyselení organismu opravdu neblahý vliv na naše zdraví nebo jde o rozšířený mýtus podporovaný zastánci alkalických diet. Pomůžeme vám se v tomto tématu zorientovat.

více

Vysvětlíme vám, co je to pásový opar, proč se u nás objevuje a také poradíme, jak se tohoto onemocnění vyvarovat.

více

Ve vlasech, v obličeji i jinde na těle vás můžou překvapit zarudlé šupinky se žlutavou krustou. Seboroická dermatitida nebo taky seborea navzdory poměrně exotickému názvu postihuje podle odhadů asi 5…

více

Srdečně-cévní onemocnění, infarkt nebo mrtvice, mají na svědomí více než polovinu úmrtí v ČR. Jedním z rizikových faktorů je zvýšená hladina cholesterolu.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.