Lékárna.cz

Kuchařkou: Bulgurové karbanátky

Každému se občas stane, že má ledničku skoro prázdnou a špajz tak napůl. A to pak teprve vznikají nápadité recepty z toho “co-dům-dá” nebo spíš “co-špajz-dá”. Karbanátky se dělají primárně z masa. Ale popravdě už jsem je zkoušela dělat z kdečeho a vždy to dopadlo dobře. Tentokrát jsem sáhla po bulguru.

Kuchařkou: Bulgurové karbanátky
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Už dlouho jsem po něm pomrkávala, ale nějak jsem pořád nevěděla co s ním. Občas jsem ho v minulosti hodila jako přílohu k masu či zelenině, na víc jsem se nezmohla. Když však byla krize a doma skoro nic nebylo, napadly mě karbanátky. K tomu jsem opekla brambory a přidala nějakou zeleninu a luxusní oběd byl na světě. Do těsta na karbanátky jsem přidala sušená rajčata a nějaké bylinky. Nakonec jsem karbanátky obalila v sezamu. Nebojte se zapojit vlastní fantazii a přidat i jiné ingredience, které máte rádi. V tomto jarním období mě napadá třeba medvědí česnek.

Pro tři porce budete potřebovat

Bulgur je potřeba nejprve uvařit v mírně osolené vodě. Doba i způsob vaření je podobný rýži. Až bulgur změkne, nechte ho vychladnout, aby nebyl úplně horký. K němu pak přidejte vejce, mouku, prolisovaný česnek, nakrájená sušená rajčata a bylinky se solí a pepřem podle chuti. Pořádně směs promíchejte a nechte asi deset minut odpočinout, aby se propojily chutě a vzniklo těsto, s kterým se lépe pracuje. Rukou pak vytvarujte placky, které můžete obalit v sezamu. Pak stačí karbanátky usmažit na kapce olivového oleje do zlatova.

Dobré jsou jen tak, se zeleninovým salátem nebo třeba s bramborem. Pochutnáte si na nich i za studena.

BULGUR - Je to bohatý zdroj vlákniny s obsahem celé řady cenných látek jako je selen, železo nebo hořčík. Nenadýmá, zasytí na dlouhou dobu a tím potlačuje chutě na sladké.

SEZAM - Malé semínko napěchované vitamíny a minerály. Díky vysokému obsahu železa se doporučuje lidem trpící chudokrevností. Pro vysoký obsah vitamínu B a hořčíku zase těm, kteří trpí depresemi.

Přečtěte si také

Lymská borelióza je infekční onemocnění, kterou do našeho organismu doručí nakažené klíště, ve chvíli, kdy začne sát krev. Lymskou boreliózou se v Česku ročně nakazí zhruba tři a půl tisíce lidí. Jde…

více

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Číslování nemocí pochází z doby, když se ještě moc nevědělo, co nemoci způsobuje. Tyto choroby postihují…

více

Některou z očních vad trpí až 60% všech lidí. Nejčastěji se jedná o krátkozrakost, která postihuje téměř každého třetího člověka. V Evropě je to zhruba 40 % a v ČR kolem 20% lidí, kteří trpí…

více

Černý kašel je vysoce infekční onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. K jejímu přenosu dochází zejména kapénkovou cestou od nakaženého člověka, který může být ale i bezpříznakový.…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.