Lékárna.cz

Bolí vás hlava či krční páteř? Zkuste změnit polštář!

Vstáváte ráno a cítíte se jako zpřelámaní? Trápí vás bolest krční páteře, hlavy nebo ramen? Pomoci může změna polštáře.

Bolí vás hlava či krční páteř? Zkuste změnit polštář!
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Magniflex se zabývá spánkovou regenerací přes 50 let, má vlastní výzkum a vývoj a exportuje do více než 80ti zemí světa – na ty nejnáročnější trhy. Všechny polštáře mají nejvyšší zdravotní certifikaci v rámci EU – tzv. Medical device class one (zdravotní produkt první kategorie).

Ozdravné procesy, kterými prochází náš organismus během spánku, jsou vzájemně provázané. Člověk musí jednu třetinu života spánkově regenerovat a pokud regeneruje správně, probouzí se do nového dne odpočatý a plný energie. Jedním z důležitých faktorů regenerace je správná matrace i polštář. Devět desetin těla, od ramen po paty, regeneruje na matraci a zbývající jedna desetina, čili krk a hlava, regeneruje na polštáři.

Co byste měli při výběru zvážit

Páteř člověka musí být během spánku v přirozené poloze. Tak dojde k uvolnění obratlů, správné regeneraci meziobratlových plotének a svalů spojených s páteří. Kritická jsou místa v oblasti krční a bederní páteře, kde je páteř prohnutá do S. Pokud páteř nemá správnou podporu, má tendenci se srovnat s podložkou. Svaly kolem páteře se snaží ji udržet ve správné poloze a celou noc pracují. Ráno se probudíte a místo uvolnění máte zablokovaný krk a bedra.

Klíčové je, z čeho je polštář vyroben. Jádro polštářů Magniflex tvoří vysoce elastická paměťová pěna, vyvinutá a patentovaná výrobcem. Pěna má optimální hustotu, dokonale podepírá krční páteř a hlavu, udržuje ji ve správné poloze a přitom na ni nevytváří tlak. Tuhý polštář na páteř příliš tlačí a měkký polštář nezabrání jejímu borcení. Oba extrémy jsou nezdravé. Paměťová pěna vnesla revoluci do oblasti zdravého spánku.

Člověk by měl spát na zádech či na boku, spaní na břiše lékaři nedoporučují. Polštáře musí v obou polohách dokonale podepřít krk a hlavu. Při spaní na boku musí být hlava přirozeným vyústěním páteře, nesmí být zvednutá nahoru nebo padat dolu.

Jaké jsou přednosti polštářů Magniflex

  • Systém větracích průduchů v polštářích umožňuje pokožce v místě dotyku s polštářem dýchat a odvádí nežádoucí vlhkost.
  • Jádro polštářů je v kvalitních potazích. První variantou je patentovaná látka  Coolmax, která udržuje tělo v konstantní teplotě. Tento potah velmi pomáhá i osobám s nadměrným pocením. Druhou variantou pro milovníky přírodních materiálů je potah ze 100% lnu. Obě potahové látky jsou snímatelné a pratelné na 40 stupňů Celsia. Výrobce nedoporučuje po vyprání používat aviváž.
  • Polštáře jsou k dispozici ve čtyřech základních tvarech, takže si vybere opravdu každý.
  • Všechny polštáře mají antidekubitní certifikaci. Paměťová pěna Magniflex zásadně omezuje riziko vzniku proleženin a přispívá k jejich léčbě.
  • Všechny použité materiály jsou vhodné pro alergiky.
  • Výrobky jsou vyráběny v EU a mají nezávislé certifikáty špičkových evropských laboratoří, které dokladují zdravotní nezávadnost všech použitých materiálu a jedinečné zdravotní funkce.
Témata článku
Pohyb Bolest

Přečtěte si také

Probiotika napomáhají imunitnímu systému v boji s nemocemi tím, že podporují zdraví střevního mikrobiomu a chrání ho před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami i viry. Najdeme je v běžné stravě,…

více

CRP test slouží k určení toho, zda jde je původcem infekce bakterie či vir. Udává hodnotu C-reaktivního proteinu v krvi. Pokud jeho hladina stoupá, značí to, že v našem těle probíhá infekce. 

více

Toxoplasma gondii je jednobuněčný prvok, který způsobuje stejnojmennou nemoc zvanou toxoplazmóza. Je nenápadná a málokdo o ní ví, že ji má nebo měl. Obávat se jí musí nastávající maminky, protože…

více

Crohnova choroba je autoimunitní chronické onemocnění trávicího traktu. Způsobuje zánětlivé procesy v různých částech trávicí soustavy, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva.…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.