Lékárna.cz
Hledat

Bolí vás hlava či krční páteř? Zkuste změnit polštář!

Bolí vás hlava či krční páteř? Zkuste změnit polštář!
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Vstáváte ráno a cítíte se jako zpřelámaní? Bolí vás hlava, ramena či krční páteř? Pomoci může změna polštáře.

Magniflex se zabývá spánkovou regenerací přes 50 let, má vlastní výzkum a vývoj a exportuje do více než 80ti zemí světa – na ty nejnáročnější trhy. Všechny polštáře mají nejvyšší zdravotní certifikaci v rámci EU – tzv. Medical device class one (zdravotní produkt první kategorie).

Ozdravné procesy, kterými prochází náš organismus během spánku, jsou vzájemně provázané. Člověk musí jednu třetinu života spánkově regenerovat a pokud regeneruje správně, probouzí se do nového dne odpočatý a plný energie. Jedním z důležitých faktorů regenerace je správná matrace i polštář. Devět desetin těla, od ramen po paty, regeneruje na matraci a zbývající jedna desetina, čili krk a hlava, regeneruje na polštáři.

Co byste měli při výběru zvážit

Páteř člověka musí být během spánku v přirozené poloze. Tak dojde k uvolnění obratlů, správné regeneraci meziobratlových plotének a svalů spojených s páteří. Kritická jsou místa v oblasti krční a bederní páteře, kde je páteř prohnutá do S. Pokud páteř nemá správnou podporu, má tendenci se srovnat s podložkou. Svaly kolem páteře se snaží ji udržet ve správné poloze a celou noc pracují. Ráno se probudíte a místo uvolnění máte zablokovaný krk a bedra.

Klíčové je, z čeho je polštář vyroben. Jádro polštářů Magniflex tvoří vysoce elastická paměťová pěna, vyvinutá a patentovaná výrobcem. Pěna má optimální hustotu, dokonale podepírá krční páteř a hlavu, udržuje ji ve správné poloze a přitom na ni nevytváří tlak. Tuhý polštář na páteř příliš tlačí a měkký polštář nezabrání jejímu borcení. Oba extrémy jsou nezdravé. Paměťová pěna vnesla revoluci do oblasti zdravého spánku.

Člověk by měl spát na zádech či na boku, spaní na břiše lékaři nedoporučují. Polštáře musí v obou polohách dokonale podepřít krk a hlavu. Při spaní na boku musí být hlava přirozeným vyústěním páteře, nesmí být zvednutá nahoru nebo padat dolu.

Jaké jsou přednosti polštářů Magniflex

  • Systém větracích průduchů v polštářích umožňuje pokožce v místě dotyku s polštářem dýchat a odvádí nežádoucí vlhkost.
  • Jádro polštářů je v kvalitních potazích. První variantou je patentovaná látka  Coolmax, která udržuje tělo v konstantní teplotě. Tento potah velmi pomáhá i osobám s nadměrným pocením. Druhou variantou pro milovníky přírodních materiálů je potah ze 100% lnu. Obě potahové látky jsou snímatelné a pratelné na 40 stupňů Celsia. Výrobce nedoporučuje po vyprání používat aviváž.
  • Polštáře jsou k dispozici ve čtyřech základních tvarech, takže si vybere opravdu každý.
  • Všechny polštáře mají antidekubitní certifikaci. Paměťová pěna Magniflex zásadně omezuje riziko vzniku proleženin a přispívá k jejich léčbě.
  • Všechny použité materiály jsou vhodné pro alergiky.
  • Výrobky jsou vyráběny v EU a mají nezávislé certifikáty špičkových evropských laboratoří, které dokladují zdravotní nezávadnost všech použitých materiálu a jedinečné zdravotní funkce.
Témata článku
Pohyb Bolest
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více

Prozradíme vám, čím vším je hlíva ústřičná prospěšná pro náš organismus a také vám poradíme, jak ji užívat, aby našemu tělu prospěla.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.