Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Bolí vás hlava či krční páteř? Zkuste změnit polštář!

Bolí vás hlava či krční páteř? Zkuste změnit polštář!

Pohyb Bolest

Vstáváte ráno a cítíte se jako zpřelámaní? Bolí vás hlava, ramena či krční páteř? Pomoci může změna polštáře.

Bolí vás hlava či krční páteř? Zkuste změnit polštář!

Magniflex se zabývá spánkovou regenerací přes 50 let, má vlastní výzkum a vývoj a exportuje do více než 80ti zemí světa – na ty nejnáročnější trhy. Všechny polštáře mají nejvyšší zdravotní certifikaci v rámci EU – tzv. Medical device class one (zdravotní produkt první kategorie).

Ozdravné procesy, kterými prochází náš organismus během spánku, jsou vzájemně provázané. Člověk musí jednu třetinu života spánkově regenerovat a pokud regeneruje správně, probouzí se do nového dne odpočatý a plný energie. Jedním z důležitých faktorů regenerace je správná matrace i polštář. Devět desetin těla, od ramen po paty, regeneruje na matraci a zbývající jedna desetina, čili krk a hlava, regeneruje na polštáři.

Co byste měli při výběru zvážit

Páteř člověka musí být během spánku v přirozené poloze. Tak dojde k uvolnění obratlů, správné regeneraci meziobratlových plotének a svalů spojených s páteří. Kritická jsou místa v oblasti krční a bederní páteře, kde je páteř prohnutá do S. Pokud páteř nemá správnou podporu, má tendenci se srovnat s podložkou. Svaly kolem páteře se snaží ji udržet ve správné poloze a celou noc pracují. Ráno se probudíte a místo uvolnění máte zablokovaný krk a bedra.

Klíčové je, z čeho je polštář vyroben. Jádro polštářů Magniflex tvoří vysoce elastická paměťová pěna, vyvinutá a patentovaná výrobcem. Pěna má optimální hustotu, dokonale podepírá krční páteř a hlavu, udržuje ji ve správné poloze a přitom na ni nevytváří tlak. Tuhý polštář na páteř příliš tlačí a měkký polštář nezabrání jejímu borcení. Oba extrémy jsou nezdravé. Paměťová pěna vnesla revoluci do oblasti zdravého spánku.

Člověk by měl spát na zádech či na boku, spaní na břiše lékaři nedoporučují. Polštáře musí v obou polohách dokonale podepřít krk a hlavu. Při spaní na boku musí být hlava přirozeným vyústěním páteře, nesmí být zvednutá nahoru nebo padat dolu.

Jaké jsou přednosti polštářů Magniflex?

  • Systém větracích průduchů v polštářích umožňuje pokožce v místě dotyku s polštářem dýchat a odvádí nežádoucí vlhkost.
  • Jádro polštářů je v kvalitních potazích. První variantou je patentovaná látka  Coolmax, která udržuje tělo v konstantní teplotě. Tento potah velmi pomáhá i osobám s nadměrným pocením. Druhou variantou pro milovníky přírodních materiálů je potah ze 100% lnu. Obě potahové látky jsou snímatelné a pratelné na 40 stupňů Celsia. Výrobce nedoporučuje po vyprání používat aviváž.
  • Polštáře jsou k dispozici ve čtyřech základních tvarech, takže si vybere opravdu každý.
  • Všechny polštáře mají antidekubitní certifikaci. Paměťová pěna Magniflex zásadně omezuje riziko vzniku proleženin a přispívá k jejich léčbě.
  • Všechny použité materiály jsou vhodné pro alergiky.
  • Výrobky jsou vyráběny v EU a mají nezávislé certifikáty špičkových evropských laboratoří, které dokladují zdravotní nezávadnost všech použitých materiálu a jedinečné zdravotní funkce.

A na závěr ještě třešnička na dortu. Magniflex vyrábí své polštáře ve dvou verzích, v základní Magniflex verzi jsou všechny polštáře z paměťové pěny bez příměsí.

Verze Geoethic je v procesu pěnění paměťové pěny obohacena o čistý extrakt z aloe vera. Tato bylina může pozitivně působit na klouby a pokožku. Při artróze, revmatických a zánětlivých onemocněních kloubů, případně při kožních problémech uvítáte, že působením vašeho tepla se aloe vera začne z pěny polštáře uvolňovat a blahodárně působit na váš organismus.

Vážení zákazníci, podívejte se na naši novou nabídku a vyzkoušejte i vy jedinečnou kvalitu polštářů Magniflex. Klienti, kteří je využívají, píší velmi pozitivně o tom, že je přirozenou cestou vrátily do života a při dlouhodobém používání přestali používat léky proti bolesti hlavy a krční páteře. Přirozená regenerace organismu je nezbytná.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám