Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnické testy » Ostatní diagnostické testy

INNOVA PHARMA ZAP Troponin I /Myoglobin Kardio test

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 446425

Tento test slouží jako pomoc pro kvalifikované pracovníky ve zdravotnictví při diagnostice poškození myokardu.

Více informací

422

Skladem zítra

V pondělí 27. 5. odešleme, u vás v úterý 28. 5.

V pondělí 27. 5. odešleme, u vás v úterý 28. 5.

Doprava až domů už od 29 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace INNOVA PHARMA ZAP Troponin I /Myoglobin Kardio test

Tento test slouží jako pomoc pro kvalifikované pracovníky ve zdravotnictví při diagnostice poškození myokardu.

Informace o produktu

Výrobce: Innova Pharma s.r.o.
Značka: INNOVA PHARMA
Kód výrobku: 446425
Kód EAN: 8594171640025
Držitel rozhodnutí: Innova Pharma s.r.o.

Imunochromatografický test využívaný ke kvalitativní detekci lidského srdečního Troponinu I a Myoglobinus hodnotami vyššími než jsou zavedené hraniční hodnoty ve vzorcích lidské plné krve, plazmy nebo séra. Tento test slouží jako pomoc pro kvalifikované pracovníky ve zdravotnictví při diagnostice poškození myokardu.

Specifikace

Test je založen na detekci lidského srdečního Troponinu I („TnI") a Myoglobinu, zlatém standardu pro detekci myokardiální nekrózy. Troponin I, který se projevuje pouze v srdečním svalu, je vysoce specifickým biomarkerem poškození myokardu. Troponin I se obvykle zvyšuje v séru asi 4-6 hodin po poškození myokardu. Hladina TnI vrcholí po 24 hodinách a může zůstat zvýšena dalších 6-10 dní.

Test slouží pro diagnózu akutního koronárního syndromu se doporučuje opakované stanovení dvou laboratorních ukazatelů – rychlého a definitivního. V časné fázi po vzniku akutního koronárního syndromu má nejvyšší diagnostickou citlivost myoglobin – „rychlý ukazatel". Konečná diagnóza AIM musí být potvrzena druhým markerem. Troponiny jsou definitivním ukazatelem poškození myokardu.

Pokud bude akutní infarkt myokardu moci být diagnostikován co nejdříve po záchvatu, pacienti budou mít možnost okamžitě obdržet trombolytickou léčbu v sanitce nebo specializovaný zákrok (na nejbližší klinice. Čím dříve obdrží pacienti správnou a účinnou léčbu tím větší je šance na jejich záchranu (koronarografie a v případě nutnosti zavedení stentu, u velmi závažných případů je nutný bypass).

Myoglobin je bílkovina, která se vyskytuje v buňkách srdeční a kosterní svaloviny. Myoglobin se při úmrtí těchto buněk vyplavuje do krve. Myoglobin a jeho zvýšená hladina tak může signalizovat poškození srdce, kosterních svalů či ledvin, kterými se dostává z těla pryč. Myoglobin je globulární protein tvořený jediným řetězcem aminokyselin, který obsahuje jako prostetickou složku hem. Reverzibilně váže a přenáší kyslík ve svalových buňkách. Myoglobin z kosterního svalstva i myokardu je identický. V ledvinách je filtrován glomerulární membránou a vylučován do moči. Má velmi krátký biologický poločas 10–20 minut. Jako cytoplazmatický protein s nízkou molekulovou hmotností je rychle uvolňován z postižené tkáně. Vzestup sérových koncentrací myoglobinu u akutního infarktu myokardu (AIM) nastupuje rychle (za 0,5–2 hodin) od začátku bolesti na hrudi.

Při příznacích AIM je nezbytné vždy vyhledat rychlou lékařskou pomoc.

Recenze

Recenze INNOVA PHARMA ZAP Troponin I /Myoglobin Kardio test

Diskuze

Diskuze INNOVA PHARMA ZAP Troponin I /Myoglobin Kardio test

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám