Lékárna.cz

HIV testy

ORAQUICK Advance HIV-1/2 Rapid test na protilátky

Diagnostické zdravotnické prostředky in vitro (IVDR)

ORAQUICK Advance HIV-1/2 Rapid test na protilátky ORAQUICK Advance HIV-1/2 Rapid test na protilátky

Rychlý profesionální test na detekci protilátek proti viru HIV-1 a…

Skladem

739 Kč

HIV testy

Jsou věci, které prostě nechceme kupovat v běžných prodejnách. Sice již téměř pominuly doby, kdy je už řada témat tabu, ale domácí testování je stále tím, co nám dopřeje absolutní soukromí. A my, jako e-shop, vám ho dopřejeme i při nakupování.

Testy na HIV jsou bezesporu velmi citlivou záležitostí a anonymní nákup i použití doma je velkou výhodou

HIV a jeho rizika

HIV je virus, který agresivně napadá bílé krvinky, jež zajišťují obranyschopnost našeho organismu. Když jsou napadeny, klesá jejich počet až do stadia, kdy dojde k úplnému selhání imunity s následným rozvojem nemoci AIDS. Nebezpečné je právě to, že virus „nebolí“, nemáme žádné příznaky, a tak než propukne v nemoc, špatně se odhaluje. V tom ovšem pomůžou právě domácí HIV testy.

Domácí testy HIV pro i proti

Nákaza viru HIV se přenáší pohlavním stykem, krevní cestou nebo nákazou z matky na dítě. Jistě je domácí test HIV anonymní, svým způsobem pohodlný a jeho spolehlivost je velmi vysoká. Důležité ale je, aby ten, kdo si test provádí, věděl, že má vypovídající hodnotu až 3 měsíce od možné nákazy. I proto je vždy vhodné konzultovat jakýkoliv výsledek s lékařem a popř. si ho nechat potvrdit odborníky.

TIP: Věděli jste, že existuje bezplatná linka pomoc AIDS, na kterou můžete zavolat odkudkoliv? Je dobře, že se tak lehce zapamatuje – 800 144 444.

Jak takový test HIV funguje

Testy HIV vykazují téměř stoprocentní spolehlivost. Pokud se rozhodnete pro samotestování, je potřeba opravdu dodržovat nejpřísnější hygienu, tzn, velmi pečlivě si před samotným testem umýt ruce a nejlépe vše pak vykonávat v gumových rukavicích.

Vzorek na testování HIV získáte odběrem malého množství krve z prstu do přiložené lahvičky. Pak už záleží na druhu testu, ale velmi pravděpodobně pak vzorek nalijete z lahvičky na tzv. membránu a stejně tak postupujete s ostatními lahvičkami (jsou většinou 3). A výsledek? Prokáže-li vzorek dvě „tečky“, jedná se o pozitivní výsledek a je nutné si nechat provést další test již v některém ze specializovaných pracovišť. Pokud zjistíte negativní výsledek, pro jistotu test ještě jednou zopakujte.

Vždy platí, že raději absolvovat několikrát „zbytečně“ domácí test HIV nebo test v odborném zařízení, než nejistota a riziko nemoci, která končí smrtí.

Kategorii HIV testy najdete i na našem slovenském e-shopu MojaLekáreň.sk

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.