Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Týden šílených slev

Ovulační testy Your Days 5ks

 

Ovulační testy Your Days 5ks
Ovulační test slouží k určení plodných dnů - ovulace - v průběhu menstruačního cyklu ženy. Více informací
Kód výrobku: 104348
Cena s DPH: 222 
Dostupnost: skladem 1 - 2 ks
Odešleme ze skladu: Pondělí 29.5.2017
Přidat do oblíbených
ks
29 Kč za všechny druhy dopravy!
Doprava zdarma od 1500 Kč

Podrobný popis výrobku Ovulační testy Your Days 5ks

Užití
Ovulační testy pro určení plodných dnů - ovulace - na základě zvýšené hladiny LH hormonu (nad 20 mlU/ml).

Ovulace
Tělo reaguje na ovulaci určitými způsoby, takže máte možnost tyto projevy sledovat a alespoň částečně určit, kdy k uvolnění vajíčka došlo. Díky hormonům, které se po ovulaci začnou uvolňovat, dojde k mírnému zvýšení tělesné teploty asi o 0,5 až 1,6 °C. Bohužel k tomuto nárůstu nedochází ihned. Kdybychom teplotu sledovaly neustále, zjistili bychom, že nejprve dojde k mírnému poklesu a pak se začne teplota postupně zvyšovat. Podle toho, jak se do těla hormony uvolňují, může se doba, kdy se teplota zvyšuje pohybovat někde mezi 1-2 dny. Jenže to už je zpravidla na oplodnění pozdě.

Nejvhodnější čas pro oplodnění je tedy od asi 4. dne před zvýšením teploty až po den, kdy k němu dojde. A to je právě ten problém. Je to také jeden z důvodů, proč je metoda měření tělesné teploty někdy používána jako metoda antikoncepční - jeden den po zvýšení teploty už je styk v podstatě bezpečný.

Jak zjistíte, který den dojde ke zvýšení teploty, abyste mohla vše správně naplánovat?
Nijak. Jediné co můžete udělat, je tento den odhadnout podle teplot měřených delší dobu. V případě, že je váš menstruační cyklus pravidelný, dochází k ovulaci pravidelně. (Alespoň ve většině případů. Někdy se stává, že dojde k uvolnění vajíčka i mimo předpokládaný termín). Pokud si tedy budete pravidelně po několik měsíců vždy ráno měřit teplotu v pochvě (ráno proto, abyste ji měřila v době, kdy se ještě tělo nepotřebovalo pohybovat a nenastartovalo), můžete zjistit, kdy u vás k ovulaci dochází. Zpravidla se tento údaj vztahuje k začátku budoucí menstruace a v obvyklých případech to bývá někdy v polovině cyklu. Záleží to ale na obvyklé délce vašeho cyklu. Pokud se délka vašeho cyklu pohybuje kolem 28 dní, dochází k ovulaci někdy kolem 12. - 16. dne před začátkem.

Vzhledem k určité schopnosti buněk přežít v těle ženy, rozšiřujeme toto plodné okno na 10. – 17. den před začátkem další menstruace. Bohužel to vyžaduje, aby žena měla pravidelný cyklus. V případech, kdy nevíte, kdy začne další menstruace, je obtížné určit, kdy dojde k ovulaci.

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

Mgr. Pavla Horáková
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz