Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Eucerin

Ovulační testy Your Days 5ks : VÝPRODEJ exp. 2017-07-31

akce

 

Ovulační testy Your Days 5ks : VÝPRODEJ exp. 2017-07-31
Ovulační test slouží k určení plodných dnů - ovulace - v průběhu menstruačního cyklu ženy. Více informací
Kód výrobku: 104348
Běžná cena: 245,30 Kč (ušetříte: 29 Kč = 12 %)
Cena s DPH: 216 
Dostupnost: skladem 1 - 2 ks
Odešleme ze skladu: Pátek 30.6.2017
Přidat do oblíbených
ks
29 Kč za všechny druhy dopravy!
Doprava zdarma od 1500 Kč

Podrobný popis výrobku Ovulační testy Your Days 5ks : VÝPRODEJ exp. 2017-07-31

Užití
Ovulační testy pro určení plodných dnů - ovulace - na základě zvýšené hladiny LH hormonu (nad 20 mlU/ml).

Ovulace
Tělo reaguje na ovulaci určitými způsoby, takže máte možnost tyto projevy sledovat a alespoň částečně určit, kdy k uvolnění vajíčka došlo. Díky hormonům, které se po ovulaci začnou uvolňovat, dojde k mírnému zvýšení tělesné teploty asi o 0,5 až 1,6 °C. Bohužel k tomuto nárůstu nedochází ihned. Kdybychom teplotu sledovaly neustále, zjistili bychom, že nejprve dojde k mírnému poklesu a pak se začne teplota postupně zvyšovat. Podle toho, jak se do těla hormony uvolňují, může se doba, kdy se teplota zvyšuje pohybovat někde mezi 1-2 dny. Jenže to už je zpravidla na oplodnění pozdě.

Nejvhodnější čas pro oplodnění je tedy od asi 4. dne před zvýšením teploty až po den, kdy k němu dojde. A to je právě ten problém. Je to také jeden z důvodů, proč je metoda měření tělesné teploty někdy používána jako metoda antikoncepční - jeden den po zvýšení teploty už je styk v podstatě bezpečný.

Jak zjistíte, který den dojde ke zvýšení teploty, abyste mohla vše správně naplánovat?
Nijak. Jediné co můžete udělat, je tento den odhadnout podle teplot měřených delší dobu. V případě, že je váš menstruační cyklus pravidelný, dochází k ovulaci pravidelně. (Alespoň ve většině případů. Někdy se stává, že dojde k uvolnění vajíčka i mimo předpokládaný termín). Pokud si tedy budete pravidelně po několik měsíců vždy ráno měřit teplotu v pochvě (ráno proto, abyste ji měřila v době, kdy se ještě tělo nepotřebovalo pohybovat a nenastartovalo), můžete zjistit, kdy u vás k ovulaci dochází. Zpravidla se tento údaj vztahuje k začátku budoucí menstruace a v obvyklých případech to bývá někdy v polovině cyklu. Záleží to ale na obvyklé délce vašeho cyklu. Pokud se délka vašeho cyklu pohybuje kolem 28 dní, dochází k ovulaci někdy kolem 12. - 16. dne před začátkem.

Vzhledem k určité schopnosti buněk přežít v těle ženy, rozšiřujeme toto plodné okno na 10. – 17. den před začátkem další menstruace. Bohužel to vyžaduje, aby žena měla pravidelný cyklus. V případech, kdy nevíte, kdy začne další menstruace, je obtížné určit, kdy dojde k ovulaci.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz