Podrobné informace

NOVALAC AC je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely v prášku. Je určena k dietnímu postupu při výživě kojenců narozených ve správném termínu, kteří trpí častými kolikami.

Informace o produktu

Výrobce: UNITED PHARMACEUTICALS FRANCE
Značka: NOVALAC
Kód výrobku: 133142
Kód EAN: 3831061001326
Držitel rozhodnutí: UNITED PHARMACEUTICALS FRANCE

Užití
NOVALAC AC je dietní potravina pro zvláštní lékařské účely v prášku. Je určena k dietnímu postupu při výživě kojenců narozených ve správném termínu, kteří trpí častými kolikami. Má snížený obsah laktózy pro snazší trávení a předcházení vzniku kolik. Je obohacena o železo, obsahuje méně sodíku a vhodné množství bílkovin.

Účinky NOVALACu AC byly klinicky prokázány. Pro děti nad 6 měsíců, v souladu s doporučením vašeho lékaře, mohou být postupně k NOVALACu AC přidávány příkrmy. Není určen pro parenterální použití. U předčasně narozených dětí. dětí s nízkou porodní hmotností, s alergií na mléčné bílkoviny, s oslabeným imunitním systémem nebo při jiných komplikacích vyhledejte pomoc kvalifikovaného zdravotnického personálu. NOVALAC AC je součástí komplexní škály produktů, speciálně vyvinutých pro lepší pokrytí nutričních potřeb vašeho dítěte. Pro děti starší 1 roku je k dispozici N0VALAC3, pokračovací mléčná kojenecká výživa.

Návod na přípravu
Před přípravou mléka si vždy pečlivě umyjte ruce.

  1. Umyjte a vysterilizujte lahvičku, dudlík a ostatní náčiní.
  2. Převařte kojeneckou vodu po dobu 5 minut a poté nechte vychladnout na 40 °C.
  3. Nalijte potřebné množství vody do lahvičky.
  4. Doporučené množství prášku NOVALAC AC nasypte do vody. Použijte odměrku přiloženou uvnitř dózy. Zarovnejte odměrku po okraj tupou stranou čistého nože. Prášek neudusávejte.
  5. Uzavřenou lahvičku důkladně protřepejte, aby prášek netvořil hrudky.
  6. Nechte vychladnout, aby tekutina dosáhla tělesné teploty (37 °C). Před podáváním dítěti ověřte teplotu kápnutím několika kapek na zápěstí. Ihned podávejte.

Optimální koncentrace dosáhnete rozpuštěním 1 zarovnané odměrky (4,3 g) na každých 30 ml vody. Počet krmení za den můžete přizpůsobit chuti dítěte nebo radě vašeho lékaře.

Složení
Maltodextriny, rostlinné oleje (palmový, kokosový, sojový, řepkový, emulgátor: sojový lecitin; antioxidanty: tokoferol, askorbyIpalmitát), odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, mléčné proteiny, vitamíny (A, D3, E, K1, B1, B2, B6, B12, C, niacin, biotin, kyselina listová, kyselina pantothenová), citronan draselný, citronan sodný, fosforečnan vápenatý, hydroxid vápenatý, citronan horečnatý, chlorid vápenatý, chlorid cholinu, taurin, chlorid draselný, síran železnatý, inositol, síran zinečnatý, L-karnitin, síran měďnatý, laktóza, síran manganatý, jodid draselný, seleničitan sodný.

Recenze

Recenze produktu Novalac AC 400g

Diskuze

Diskuze k produktu Novalac AC 400g

Přidat nový příspěvek do diskuze