Úvodní strana Děti a maminky Dětská výživa První příkrm

První příkrm

Vaše miminko už začíná skutečně objevovat svět a nejvíce ho zajímá co ono se to tou lžičko vlastně jí. Dopřejte mu jeho první příkrm plný vitamínů, minerálů i vhodných výživových látek.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

První příkrm - detailní popis

Kdy začít s příkrmy

Odborníci doporučují první příkrmy od ukončeného 4. měsíce věku dítěte. Nejprve miminku podávejte jednodruhové příkrmy. Zpravidla se začíná s mrkví, později s brokolicí, hráškem. Až když zjistíte, že vašemu miminku zelenina nepůsobí žádné zažívací potíže můžete začít s ovocem, jako je jablko, hruška, švestky. Důležité je sledovat, zda se u děťátka na některou se složek příkrmu neobjevuje potravinová alergie. Zvláště u kyselých druhů ovoce, které obsahují větší procento vitamínu C je vhodné tyto přikrmy nasazovat až když je vaše miminko zdárným jedlíkem.

Jaké příkrmy dát jako první

  • zeleninové - zeleninové příkrmy dobře chutnají a je u nich nižší roziko vzniku potravinová alergie
  • ovocné - začínejte s běžně dostupnými druhy ovoce jako je jablko, hruška. Exotické ovoce zahrnujte do stravy až v druhé fázi.
  • kombinace ovoce a zeleniny - každé miminko je zvídavé, dopřejte i vašemu drobečkovi nové chutě, které ho nadchnou
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám