Lékárna.cz
Kategorie a filtry

Podrobné filtrování

Léky na zvracení a nevolnost KINEDRYL

Pocit nevolnosti a nucení na zvracení je hodně nepříjemná záležitost. Ale i když se to nezdá, zvracení je vlastně pro tělo do jisté míry prospěšné. Jde totiž o obranný mechanismus, kterým se organismus zbavuje pro něj špatných látek. Proto se člověk po vyzvrácení obsahu žaludku většinou cítí lépe. Samozřejmě záleží hlavně na příčině oněch potíží. Svoje obtíže můžete ovšem zmírnit, odstranit  a nebo jim předejít, díky volně dostupným lékům na zvracení. 

KINEDRYL 25mg/30mg 10 tablet

Léčivý přípravek

Chystáte se na cesty? Nezapomeňte si přibalit Kinedryl, lék k…

Skladem

109 Kč

Léky na zvracení a nevolnost - detailní popis

Co může způsobovat zvracení? 

Příčiny nevolnosti a případného následného zvracení mohou být různé. Často to bývá požití nevhodných potravin (např. zkaženého jídla, přílišného množství alkoholu), v tuto chvíli se může objevit také průjem. Zvracení se může objevit i jako součást různých onemocnění, při migréně, při menstruačních potížích či během těhotenství, kdy jsou nevolnosti přisuzovány zvýšeným hladinám hormonů.

Příčinou zvracení může být také kinetóza neboli nemoc z pohybu. Jde vlastně o stav, kdy vjem o pohybu nesouhlasí s vizuálními vjemy. Díky tomu, že oči vnímají pohyb, ale jedinec je v klidu, dochází k podráždění orgánu pro rovnováhu , který je ve vnitřním uchu. Do mozku se tak dostanou protichůdné signály, dojde k podráždění centrálního nervového systému, poklesu krevního tlaku, pocitům nevolnosti a zvracení. Již tradičním prostředkem proti tomuto druhu nevolnosti při cestování je Kinedryl.

Co proti zvracení a nevolnostem dělat?

Abychom mohli zahájit tu správnou léčbu nevolností a zvracení, je důležité vědět hlavní příčinu problémů.

  • V mnoha případech lze nevolnostem předcházet, například víte-li, že trpíte cestovními nevolnostmi, můžete před cestou požít prostředek, který vám pomůže cestu zpříjemnit. Skvěle mohou posloužit i speciální žvýkačky nebo různé zázvorové tabletky, které zlepšují trávení a jsou proti nevolnostem nejen při cestování.
  • Jsou-li vaše nevolnosti způsobené konzumací špatných potravin, vyzkoušejte doplňky stravy, které odstraňují nucení na zvracení, plynatost, pocit plnosti a průjem.
  • Pro zastánce bylinek zde máme tip – mátový či heřmánkový čaj.
  • Chcete-li zmírnit nevolnost, zkuste si lehnout se studeným obkladem na čele.
  • Vyhýbejte se výrazných vůním a pachům, které mohou nevolnost ještě více podněcovat.

Po zvracení nejlépe dvě hodny nic nejezte. Pijte pouze po malých doušcích čaj nebo minerální vodu, která zároveň doplní ztrátu minerálů.

Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.