Úvodní strana Výživa a hubnutí Sportovní výživa Kreatin Monohydrát

Doplňky stravy s monohydrátem kreatinu

Vylepšete svůj sportovní výkon a zajistěte si větší svaly pomocí monohydrátu kreatinu. Tento malý pomocní dokáže i rychle navýšit vaší sílu až o 10 procent.

Doplňky stravy s monohydrátem kreatinu - detailní popis

Kreatin je nezbytná látka pro správný růst svalů a jeho zdrojem je především maso. Pro rychlejší růst svalů a strhující fyzický výkon je nejlepší dodávat ho i umělou cestou ve formě tablet.

Jak užívat creatin?

Dodržování správného dávkování výrazně zvyšuje účinnost kreatinu. Podle nejnovějších studií je účinné dávkování kolem 3 – 5 g kreatinu za den, pokud ale očekáváte ohromující nárůst svalové hmoty, budete muset zvýšit příjem kreatinu na 10 – 20 g za den. 

Většina odborníků doporučuje držet se spíše nižších čísel spotřeby, zvláště u začátečníků. Kreatin užívejte v cyklech, nejúčinnější je přijímat kreatin po dobu 4 – 6 týdnů a následně si dát několikatýdenní pauzu. Účinky monohydrátu se projevují rychle, pozitivní změny na svém těle zaznamenáte za krátkou dobu.

Pro koho je kreatin určen?

Kreatin se hodí pro všechny sportovce, kteří mají chuť na sobě zapracovat a vytvarovat své tělo. Creatine monohydrát ocení především kulturisté, neboť podporuje rychlý nárůst svalové hmoty. Díky kreatinu ze sebe vydáte při trénincích to nejlepší a budete podávat obdivuhodné výkony. Pomocí hladiny kreatinu v moči se také dá posoudit funkčnost ledvin.

Jak vám může kreatin při sportu pomoct?

Kreatin se v kulturistice využívá pro krátkodobé navýšení síly až o 10 %. Slouží jako zdroj energie ve svalových buňkách, a proto jsou jeho účinky tolik chváleny a opěvovány. Kromě dostatečného příjmu kreatinu je potřeba konzumovat také vyváženou stravu bohatou na vitamíny a jiné zdraví prospěšné látky, jedině tak se po trénincích nebudete cítit vyčerpaně a unaveně.

Co obsahují tabletky kreatinu?

Kromě creatine monohydrátu obsahují tablety i monohydrát laktózy, který se používá jako plnidlo a přídatná látka v jednotlivých doplňcích stravy, takže napomáhá i hubnutí. Příjemnou chuť zajistí kyselina citronová, díky které se z konzumace potravinových doplňků stane gastronomický požitek.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám