Podrobné informace

Dietní potravina pro zvláštní lékařské účely.

Informace o produktu

Výrobce: GLAXOSMITHKLINE
Značka: ISOSOURCE
Kód výrobku: 71408
Kód EAN: 7613031646296
Kód SÚKL: 33268
Držitel rozhodnutí: GLAXOSMITHKLINE

Polymerní, kompletní enterální výživa určená k podání žaludeční, střevní sondou nebo PEG.

Výrobce: Nestlé Nutrition GmbH, Zweigniederlassung Osthofen Dr. Wander Str. 11, 67574 Osthofen, Německo.

Dovozce: Nestlé Česko s.r.o., Mezi Vodami 2035/31, Praha 4, ČR

Určeno k dietnímu postupu pro pacienty, kteří nemohou či nesmí přijímat kuchyňskou stravu nebo je její příjem nedostatečný, pro přechod z parenterální na enterální výživu, jako příprava před endoskopiemi a výkony na gastrointestinálním traktu, před operacemi a po operacích, pro pacienty s dysfagii, pro pacienty vyžadující bezezbytkovou dietu bez balastních látek (M.Crohn). pro pacienty v malnutrici z nejrůznějších příčin (geriatričtí a onkologičtí pacienti). Obecně je určena pro všechny stavy vyžadující nutriční podporu.

Dávkování a způsob použití: U dospělých se při úplné enterální výživě obvykle podává 1500 – 2000 ml denně (cca 1500 - 2000 kcal). Potravina je vhodná jako jediný zdroj výživy.

Kontraindikace: nesmí se podávat při hypervitamínóze D, při vysoké hladině vápníku v krvi, při přecitlivělosti na některou složku, která je v přípravku obsažena a při neprůchodnosti nebo ochabnutí střev.

Upozornění: Potravina musí být vždy používána na základě doporučení lékaře nebo kvalifikovaného pracovníka v oblasti klinické výživy.
Není určeno k parenterálnímu použití!
Výrobek není určen pro děti do 3 let.

Skladování: Uchovávat v suchu při pokojové teplotě. Po otevření uchovávat v lednici a spotřebovat do 24 hodin.

Složení:
Voda, maltodextrin, vápenná sůl kaseinu, rostlinné oleje, emulgátory (mono-, diglyceridy, lecithin), stabilizátor alginát, chlorid draselný, oxid hořečnatý, chlorid sodný, vinan cholinu, vitamín C, mléčnan železnatý, síran zinečnatý, nikotinamid, antioxidant askorbyl-palmitát, vitamín A, glukonát mědnatý, síran manganatý, D pantothtenan vápenatý, fluorid sodný, vitamín B6, vitamín B2, kys. Listová, jodid draselný, vitamín B1, molybdenan sodný, seleničitan sodný, chlorid chromitý, vitamín K1, vitamínD3, biotin, vitamín B12, dihydrogencitronan draselný dihydrogenfosforečnan draselný, citronan sodný, sodná sůl kaseinu.


Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

ISOSOURCE STANDARD NEUTRAL dietní potravina pro zvláštní lékařské účely Polymerní bilancovaná výživa určená k podání gastrickou či enterální sondou nebo k popíjení (sipping).
Určeno k dietnímu postupu pro pacienty, kteří nemohou či nesmí přijímat kuchyňskou stravu nebo je její příjem nedostatečný, pro přechod z parenterální na enterální výživu, jako příprava před endoskopiemi a výkony na gastrointestinálním traktu.
Před operacemi a po operacích, pro pacienty s dysfagií, pro pacienty vyžadující bezezbytkovou dietu bez balastních látek (M.Crohn), pro pacienty v malnutrici z nejrůznějších příčin (geriatričtí a onkologičtí pacienti). Obecně je určena pro všechny stavy vyžadující nutriční podporu.
Nutriční profil:
* Doporučená denní dávka
U dospělých se při úplné výživě obvykle podávají 3 láhve po 500 ml.denně (tj.cca 1575 kcal). Při doplňkové výživě 1 2 láhve denně podle potřeb pacienta.
Potravina je vhodná jako jediný zdroj výživy. Podává se enterální, gastrickou sondou či gastro, duodeno a jejunostomiemii nebo se používají popíjením (sipping). Přípravky jsou po otevření připraveny k použití. Před otevřením je třeba obsah láhve silně protřepat. Neporušený uzávěr musí při otevírání kliknout. Po otevření uchovávat v temnu v +4°C a spotřebovat maximálně do 24 hodin.
Kontraindikace: Ileus, střevní atonie, hyperkalcémie, intolerance přípravku.
Důležité upozornění: Potravina pro zvláštní lékařské účely musí být podávána na základě doporučení lékaře nebo kvalifikovaného pracovníka v oblasti klinické výživy. Není určeno k parenterálnímu použití! Nevhodné pro děti do 3 let. Při používání přípravků jsou nutné kontroly nemocného lékařem. Při poruchách glukózové tolerance jsou nutné pečlivé kontroly glykémie.
Obsah: 1 flexibag 1000 ml e
Výrobce: Novartis Nutrition GmbH, Zweigniederlassung Osthofen Dr. Wander Str. 11 67574 Osthofen, SRN.
Dovozce: Novartis s.r.o. - Consumer Health, Nagano III, U Nákladového nádraží 10, 130 00 Praha 3, ČR
Složení: Voda, maltodextrin, kaseinát vápenatý, řepkový olej, slunečnicový olej, kaseinát sodný, MCT olej, emulgátor Citrem E 472C, chlorid draselný, citrát sodný, dihydrogenfosforečnan draselný, dihydrogencitrát draselný, oxid hořečnatý, vinan cholinu, stabilizátor Carrageen E 407, chlorid sodný, vitamin C, mléčnan železnatý, síran zinečnatý, nikotinamid, antioxidant ascorbyl palmitate (E304), glukonan měďnatý, síran manganatý, pantotenan D vápenatý, fluorid sodný, vitamin B6, vitamin B2, vitamin B1, vitamin A, kyselina listová, jodid draselný, molybdenan sodný, chlorid chromitý, seleničitan sodný, biotin, vitamin K1, vitamin D3, vitamin B12.

Recenze

Recenze produktu ISOSOURCE STAN NEUT FLEX 1000ML 1X1000ML Roztok

Diskuze

Diskuze k produktu ISOSOURCE STAN NEUT FLEX 1000ML 1X1000ML Roztok

Přidat nový příspěvek do diskuze