Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léčivé přípravky proti bolesti » Léčivé přípravky na celkové tlumení bolesti

IBUPROFEN AL 400 TBL OBD 50X400MG - diskuze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 13114

94 % 3 recenze

Lehké až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, při bolestivé menstruaci.

Více informací

59
Běžná cena: 80 Kč, Ušetříte: 26 % (21 Kč)

Dostupnost: skladem do 24 hodin

Zboží odešleme 23. 1. 2018, předpokládaný termín doručení 24. 1. 2018.

Doprava od 29 Kč nebo zdarma
 
Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze (3)
Diskuze

Podrobné informace

Lehké až středně silné bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační bolesti, při bolestivé menstruaci.

Informace o produktu

Výrobce: ALIUD PHARMA GMBH & CO.KG., LAICHINGEN
Značka: IBUPROFEN AL
Kód výrobku: 13114
Kód EAN: 4024773011113
Kód SÚKL: 32019
Držitel rozhodnutí: ALIUD PHARMA GMBH & CO.KG., LAICHINGEN

Oznámit nežádoucí účinky

Příbalový leták

1/7 

 

sp.zn. sukls68996/2011 

 

Příbalová informace: informace pro uživatele 

 
 

Ibuprofen AL 400 

potahované tablety 

ibuprofenum 

 
Přečtěte si pozorně tuto příbalovou informaci dříve, než začnete tento přípravek užívat, protože 
obsahuje pro Vás důležité údaje.
 
Vždy užívejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře, 
lékárníka nebo zdravotní sestry. 

Ponechte si příbalovou informaci pro případ, že si ji budete potřebovat přečíst znovu. 

Požádejte svého lékárníka, pokud potřebujete další informace nebo radu. 

Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo 
zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny 
v této příbalové informaci. Viz bod 4. 

Pokud se do 3 až 5 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. 
Pokud užívá Ibuprofen AL 400 dospívající, musí navštívit lékaře již po 3 dnech léčby. 

 
Co naleznete v této příbalové informaci 
1. 

Co je Ibuprofen AL 400 a k čemu se používá 

2. 

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Ibuprofen AL 400 užívat 

3. 

Jak se Ibuprofen AL 400 užívá 

4. 

Možné nežádoucí účinky 

5. 

Jak Ibuprofen AL 400 uchovávat 

6. 

Obsah balení a další informace 

 
 
1. 

Co je Ibuprofen AL 400 a k čemu se používá 

 
Ibuprofen AL 400 je protizánětlivý léčivý přípravek, který snižuje horečku a ulevuje od bolesti 
(nesteroidní protizánětlivý/analgetický léčivý přípravek). 
 
Ibuprofen AL 400 se bez porady s lékařem smí užívat při: 

• 

mírné až středně silné bolesti, např. bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zad, zubů, pooperační 
bolesti, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění 

• 

horečce 

• 

bolestivých otocích a zánětech po poranění, jako je např. pohmoždění nebo podvrtnutí 

 
Ibuprofen AL 400 se pouze po poradě s lékařem smí užívat při: 

• 

akutním zánětu kloubů (akutní artritida), včetně záchvatů dny 

• 

chronickém zánětu kloubů (chronická artritida), obzvláště při revmatoidní artritidě 

• 

ankylozující spondylitidě (Bechtěrevova choroba) a jiných zánětlivých revmatických onemocněních 
páteře 

• 

degenerativních onemocněních kloubů a páteře (osteoartróza a spondyloartróza) provázených 
bolestí 

• 

revmatismu měkkých tkání (mimokloubní revmatismus) 

 
 
2. 

Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Ibuprofen AL 400 užívat 

 
Neužívejte Ibuprofen AL 400 

jestliže jste alergický(á) na ibuprofen nebo na kteroukoli další složku tohoto přípravku (uvedenou 
v bodě 6). 

pokud se u Vás v minulosti vyskytlo krvácení z trávicího ústrojí nebo proděravění (perforace) 

2/7 

 

trávicího ústrojí v souvislosti s léčbou nesteroidními antirevmatiky, 

při aktivním vředu nebo krvácení postihujícím žaludek nebo dvanáctník, nebo pokud se u Vás tyto 
obtíže vyskytly opakovaně v minulosti, 

při závažném srdečním selhání, 

u neobjasněné poruchy krvetvorby, 

při záchvatech astmatu, otoku nosní sliznice  nebo kožní reakci, které se vyskytly v minulosti po 
podání acetylsalicylové kyseliny nebo jiného nesteroidního antirevmatika, 

u krvácení do mozku nebo jiného aktivního krvácení, 

při závážně snížené funkci jater nebo ledvin, 

v poslední třetině těhotenství. 

Upozornění a opatření 
Za následujících podmínek můžete Ibuprofen AL 400 používat jen se zvláštními opatřeními (tj. delší 
intervaly mezi jednotlivými dávkami, snížení dávek, pod dohledem lékaře) a se zvláštní opatrností. 
Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás již vyskytly nebo se vyskytnou během užívání přípravku, 
informujte o tom svého ošetřujícího lékaře, kterýVám poradí, zda je přípravek pro Vás vhodný a zda 
můžete v léčbě pokračovat. 
 
Před užitím přípravku Ibuprofen AL 400 se poraďte se svým lékařem, lékárníkem nebo zdravotní sestrou: 

pokud trpíte průduškovým astmatem, 

pokud máte sennou rýmu, nosní polypy nebo chronické onemocnění dýchacích cest, 

pokud jste někdy v minulosti měl(a) vřed žaludku či dvanáctníku, 

pokud trpíte poruchami krevní srážlivosti, 

pokud trpíte poruchami látkové přeměny porfyrinů, 

pokud současně užíváte přípravky, které mohou zvýšit riziko poškození žaludku (viz níže), 

při současné léčbě léky snižujícími srážení krve, 

pokud trpíte onemocněním systémový lupus erytematodes (porucha imunitního systému) a jinými 
onemocněními pojivové tkáně (riziko vzniku zánětu mozkových blan), 

pokud trpíte zánětlivým vředovým onemocněním trávicího ústrojí, jako je např. Crohnova choroba 
nebo ulcerózní kolitida, 

pokud máte srdeční obtíže, prodělal(a) jste v minulosti cévní mozkovou příhodu nebo máte 
rizikové faktory pro rozvoj cévních příhod (např. vysoký  krevní tlak, cukrovku, vysoký 
cholesterol nebo kouříte), 

pokud trpíte onemocněním ledvin nebo jater, 

při dehydrataci u dospívajícího, protože u dehydrovaných dospívajících existuje riziko poruchy 
funkce ledvin. 

 
Protizánětlivá/analgetická léčiva jako je ibuprofen mohou působit mírné zvýšení rizika srdečních nebo 
cévních mozkových příhod, především pokud jsou užívána ve vysokých dávkách. Proto nepřekračujte 
doporučenou dávku ani délku léčby. 
Před užitím přípravku Ibuprofen AL 400 se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem pokud: 

máte srdeční obtíže  včetně srdečního selhání, anginy pectoris (bolest na hrudi), nebo pokud jste 

prodělali srdeční infarkt, jste po operaci bypassu, trpíte onemocněním periferních tepen (špatný krevní 
oběh v nohou kvůli zúženým nebo ucpaným tepnám) nebo jste prodělali jakýkoli druh cévní mozkové 
příhody (včetně „mini mozkové mrtvice“ neboli tranzitorní ischemické ataky „TIA“). 

máte vysoký krevní tlak, cukrovku, vysoký cholesterol, máte v rodinné anamnéze srdeční 

onemocnění nebo cévní mozkovou příhodu, nebo pokud jste kuřák/kuřačka. 

 
V průběhu léčby se ojediněle může vyskytnout krvácení ze zažívacího ústrojí, vřed nebo perforace. 
Vznik těchto stavů může, ale nemusí být provázen varovnými příznaky a může, ale nemusí jim 
předcházet závažné nežádoucí příhody z oblasti zažívacího traktu. Riziko vzniku krvácení, vředu nebo 
perforace v zažívacím ústrojí se zvyšuje se stoupající dávkou léku, je vyšší u osob, u kterých se 
v minulosti vyskytl  žaludeční nebo dvanáctníkový vřed a u starších pacientů. 
 
Některé současně užívané přípravky mohou zvyšovat riziko poškození žaludku nebo riziko krvácení (jiné 
nesteroidní protizánětlivé léky,  kortikoidy, léky  snižující srážlivost krve jako např. warfarin, léky proti 
depresi ze skupiny SSRI, nebo protidestičkové přípravky jako léky obsahující kyselinu 
acetylsalicylovou). U pacientů se zvýšeným rizikem poškození zažívacího ústrojí může lékař navrhnout 
současné podávání léčiv, která chrání sliznici trávicího ústrojí. Pokud se objeví krvácení ze zažívacího 

3/7 

 

ústrojí, je třeba léčbu přípravkem Ibuprofen AL 400 ihned přerušit a vyhledat lékaře. 
 
Tak jako jiná nesteroidní antirevmatika, i Ibuprofen AL 400 může zakrýt známky infekčního 
onemocnění.  
 
Přípravek Ibuprofen AL 400 neužívejte, máte-li plané neštovice. 
 
Velmi vzácně byly během léčby ibuprofenem zaznamenány život ohrožující kožní vyrážky (tzv. 
exfoliativní dermatitida, Stevens- Johnsonův syndrom, toxická epidermální nekrolýza). Těmito 
reakcemi jsou nejvíc ohroženi pacienti na počátku léčby, začátek reakce se nejčastěji objevuje během 
prvního měsíce léčby. Při prvních příznacích kožní vyrážky, poškození sliznic nebo jakýchkoli jiných 
známkách přecitlivělosti ihned přestaňte přípravek užívat a vyhledejte lékaře.  
 
Dlouhodobé užívání jakýchkoli léků proti bolesti při bolesti hlavy může vyvolat zhoršení této bolesti. Při 
podezření na takový stav lék dále neužívejte a vyhledejte lékaře. 
 
Děti a dospívající 
Ibuprofen AL 400 není určen dětem do 12 let a dospívajícím s hmotností menší než 40 kg. 
 
Další léčivé přípravky a Ibuprofen AL 400 
 
Informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte, které jste nedávné době užíval(a), 
nebo které možná budete užívat. 
 
Účinky  přípravku  Ibuprofen AL 400 a některých přípravků současně užívaných se mohou vzájemně 
ovlivňovat. 
Poraďte se se svým lékařem, pokud během léčby přípravkem Ibuprofen AL 400 současně užíváte: 

kyselinu acetylsalicylovou (včetně nízkých dávek do 100 mg/den) nebo jiné nesteroidní 
protizánětlivé léky 

kortikosteroidy 

antihypertenziva (k léčbě vysokého krevního tlaku) 

ACE inhibitory (přípravky k léčbě srdečních onemocnění a vysokého krevního tlaku) 

diuretika (močopudné léky) 

antikoagulancia (přípravky tlumící krevní srážlivost) 

protidestičkové léky (snižují funkci krevních destiček a zabraňují tak tvorbě krevních sraženin) 

selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (tzv. SSRI – k léčbě deprese) 

některá antibiotika (chinolonová antibiotika a aminoglykosidy k léčbě bakteriálních infekcí) 

deriváty sulfonylurey (k léčbě cukrovky) 

přípravky obsahující lithium 

metotrexát (lék potlačující růst buněk) 

mifepriston (přípravek k ukončení těhotenství) 

sulfinpyrazon a probenecid (léky podporující vylučování kyseliny močové) 

cyklosporin, takrolimus (k potlačení imunitních reakcí) 

zidovudin (k léčbě HIV infekcí) 

digoxin (k léčbě srdečního selhání) 

fenytoin (k léčbě epilepsie) 

baklofen (ke snížení svalového napětí) 

-        antikoagulancia /antiagregancia (tj. přípravky ředící krev/bránící jejímu srážení, např. 

kyselina acetylsalicylová, warfarin, ticlopidin) 

-        léčiva snižující vysoký krevní tlak (ACE-inhibitory jako je captopril, beta-blokátory jako     
atenolol, antagonisté receptoru angiotensinu-II jako je losartan) 

 

Některá další léčiva mohou rovněž ovlivňovat nebo být ovlivňována léčbou přípravkem Ibuprofen AL 
400. Proto byste se vždy měli poradit se svým lékařem nebo lékárníkem, než začnete přípravek Ibuprofen 
AL 400 užívat s jinými léčivy. 

 

 
Přípravek Ibuprofen AL 400 byste neměl(a) užívat společně s jinými nesteroidními antirevmatiky včetně 

4/7 

 

selektivních inhibitorů cyklooxygenázy-2 (určité protizánětlivé léky proti bolestem). 
 
Přípravek Ibuprofen AL 400 s jídlem a pitím 
Tablety se užívají celé, nerozkousané a zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Není vhodné užívat 
ibuprofen na lačný žaludek. V případě zvýšené citlivosti žaludku se doporučuje užívat ibuprofen s jídlem. 
 
Během léčby ibuprofenem byste neměl(a) pít alkoholické nápoje, jelikož může dojít k zesílení 
nežádoucích účinků, především těch, které postihují trávicí ústrojí a centrální nervový systém. 
 
Těhotenství, kojení a plodnost 
Pokud jste těhotná nebo kojíte, domníváte se, že můžete být těhotná, nebo plánujete otěhotnět, poraďte se 
se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete tento přípravek užívat. 
 
Těhotenství 
Ibuprofen se nesmí užívat v poslední třetině těhotenství vzhledem ke zvýšenému riziku komplikací pro 
matku a dítě. V první a druhé třetině těhotenství smíte ibuprofen užívat pouze na výslovné doporučení 
svého lékaře. Jestliže v průběhu dlouhodobého užívání ibuprofenu otěhotníte, oznamte to svému lékaři. 
 
Kojení 
Krátkodobé užívání přípravku v doporučených dávkách během kojení je možné. Ibuprofen přestupuje do 
mateřského mléka jen ve velmi malém množství. Ovlivnění kojeného dítěte není proto pravděpodobné a 
ani nebylo dosud pozorováno. O dlouhodobé léčbě kojících žen není dostatek údajů, v případě potřeby 
dlouhodobého užívání se musíte poradit s lékařem. 
 
Plodnost 
Přípravek patří do skupiny léků zvaných nesteroidní antirevmatika, které mohou poškodit plodnost 
u žen. Po přerušení užívání dojde k úpravě. 
 
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů 
Při vyšších dávkách může ibuprofen vyvolávat nežádoucí účinky na centrální nervový systém, např. únavu 
a závratě, a tak může být u jednotlivých pacientů omezena jejich schopnost řídit motorová vozidla 
a obsluhovat stroje. Tento efekt je navíc zesílen alkoholem. Nebudete schopni tak rychle a přesně reagovat 
na náhlé, nepředvídatelné situace. Pokud se u Vás tyto nežádoucí účinky vyskytnou, neřiďte motorová 
vozidla, neobsluhujte stroje a nepracujte bez opory. 
 
 
3. 

Jak se Ibuprofen AL 400 užívá 

 
Vždy užívejte přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře. Pokud 
si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. 
 
Pokud Vám lékař nepředepsal užívat přípravek jinak, dodržujte pokyny uvedené níže, aby léčba 
přípravkem Ibuprofen AL 400 byla účinná a bezpečná. 
 
Dospělí a dospívající od 12 let (s hmotností od 40 kg): 
Obvyklá denní dávka užívaná k léčbě bolesti nebo horečky je 1 potahovaná tableta přípravku Ibuprofen 
AL 400 jako jednorázová dávka nebo až třikrát denně s odstupem 4-6 hodin mezi jednotlivými dávkami. 
U revmatických onemocnění se denní dávka obvykle pohybuje od 1200-1600 mg, přesnou dávku však 
vždy určí lékař, který ji může zvýšit až do 2400 mg, rozdělených do několika dávek. Dávka 2400 mg 
denně by neměla být překročena. 
U starších pacientů (nad 65 let) není nutná úprava dávkování. 
Výskyt nežádoucích účinků může být snížen podáváním nejnižší účinné dávky po nejkratší dobu nutnou 
ke zlepšení příznaků. 
Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny. Ibuprofen AL 400 není 
určen dětem do 12 let věku. 
 
Při  užívání  přípravku  bez  porady s lékařem  je  maximální  denní  dávka  omezena  na  1200 mg 
(3 tablety) na den. Tato dávka nesmí být bez doporučení lékaře překročena. 

5/7 

 

 
Dospělí 
Pokud horečka neustupuje do 3 dnů a bolest do 5 dnů nebo se vyskytnou jakékoliv neobvyklé reakce, 
poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní. 
 
Dospívající (12-18 let) 
Pokud je u dospívajících nutné podávat tento léčivý přípravek v případě bolesti nebo horečky déle než 3 
dny nebo pokud se zhorší příznaky onemocnění, je třeba vyhledat lékaře. 
Délku terapie při léčení revmatických onemocnění určí Váš ošetřující lékař. Revmatická onemocnění 
mohou vyžadovat delší dobu podávání přípravku Ibuprofen AL 400.  
 
Jestliže jste užil(a) více přípravku Ibuprofen AL 400, než jste měl(a) 
Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem ihned vyhledejte lékaře. 
 
Jestliže jste zapomněl(a) užít přípravek Ibuprofen AL 400 
Pokud jste zapomněl(a) užít Ibuprofen AL 400, neužívejte v dalším časovém termínu více tablet, než 
Vám bylo doporučeno. Nezdvojnásobujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou tabletu.  
 
Máte-li jakékoli další otázky týkající se užívání tohoto přípravku, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. 
 
 
4. 

Možné nežádoucí účinky 

 
Podobně jako všechny léky může mít i Ibuprofen AL 400 nežádoucí účinky, které se ale nemusí 
vyskytnout u každého. 
 
Četnost výskytu nežádoucích účinků je definována následovně:  
Velmi časté: postihují více než 1 z 10 pacientů léčených tímto léčivým přípravkem. 
Časté: postihují méně než 1 z 10, ale více než 1 ze 100 pacientů léčených tímto přípravkem. 
Méně časté: postihují méně než 1 ze 100, ale více než 1 z 1000 pacientů léčených tímto přípravkem. 
Vzácné: postihují méně než 1 z 1000, ale více než 1 z 10 000 pacientů léčených tímto přípravkem.  
Velmi vzácné: postihují méně než 1 z 10 000 pacientů léčených tímto léčivým přípravkem. 
 
U následujících nežádoucích účinků je třeba brát ohled na to, že jsou převážně závislé na dávce a 
individuálně rozdílné. Obzvláště riziko výskytu krvácení v žaludku a ve střevě (vředy, defekty sliznice, 
zánětlivá onemocnění žaludeční sliznice) závisí na velikosti dávky a délce léčby. Žaludeční/dvanáctníkové 
vředy, perforace nebo krvácení, někdy s následkem smrti, mohou nastat obzvláště u starších pacientů. 
 
Velmi časté nežádoucí účinky: 

Zažívací obtíže jako pocit na zvracení, zvracení, pálení žáhy, průjem, zácpa, nadýmání.  

 
Časté nežádoucí účinky: 

bolesti v nadbřišku 

Pokud máte silnější bolest v nadbřišku, zvracíte krev nebo máte krvavou a/nebo černou stolici, musíte 
okamžitě přestat užívat Ibuprofen AL 400 a informovat Vašeho lékaře. 
 
Méně časté nežádoucí účinky 

bolesti hlavy, závratě, nespavost, únava. 

 
Vzácné nežádoucí účinky:  

zánět žaludku, žaludeční vřed, dvanáctníkový vřed, krvácení z trávicího ústrojí, které může 
výjimečně vést k nedostatku železa v krvi (anemie), proděravění stěny trávicího ústrojí   

poruchy jaterních funkcí (obvykle reverzibilní), akutní zánět jater 

selhávání srdce 

poruchy zraku, poruchy vnímání barev 

zúžení průdušek (bronchospasmus) především u astmatiků, zhoršení astmatu 

hypersenzitivní reakce (horečka, vyrážka, postižení jater) 

zánět mozkových blan (aseptická meningitida) bez příznaků infekce, jimiž jsou bolesti hlavy, 

6/7 

 

nevolnost, zvracení, teplota, ztuhlost šíje nebo poruchy vědomí, zvláště u pacientů se systémovým 
lupus erythematodes a s některými chorobami pojiva 

zvýšené hromadění vody ve tkáních s tvorbou otoků, obzvláště u pacientů s vysokým krevním 
tlakem nebo s nedostatečností ledvin 

 
Velmi vzácné nežádoucí účinky:  

vřídky v ústech, zhoršení zánětlivých onemocnění trávicícho ústrojí (ulcerózní kolitida, Crohnova 
choroba), zánět jícnu, zánět slinivky břišní  

poruchy krve: pokles koncentrace hemoglobinu 

poruchy krvetvorby (anemie, leukopenie, trombocytopenie, pancytopenie, agranulocytoza). První 
příznaky mohou být: teplota, bolest v krku, povrchová poranění v ústech, chřipkové obtíže, velká 
únava, krvácení z nosu a krvácení z kůže. 

zvýšení koncentrace kyseliny močové v krvi 

zhoršené vylučování sodíku a zadržování tekutin 

chronicky zvýšený krevní tlak (arteriální hypertenze) 

deprese, emoční nestabilita 

zánět močového měchýře, nález krve v moči, poruchy funkce ledvin včetně tzv. intersticiální 
nefritidy nebo nefrotického syndromu, akutní selhání ledvin, postižení ledvinné tkáně (nekróza 
papily), zejména při dlouhodobé léčbě, otoky 

pískání v uších (tinitus) 

těžké kožní reakce - kožní vyrážky se zarudnutím a puchýřky (např. Steven-Johnsonův syndrom, 
toxická epidermální nekrolýza), reakce z přecitlivělosti s kožními vyrážkami a svěděním kůže, 
těžké kožní infekce a postižení měkkých tkání při infekci varicelou (plané neštovice), ztráta vlasů 

těžké reakce z přecitlivělosti, které se mohou projevit jako otok obličeje, otok jazyka, vnitřní otok 
hrtanu se zúžením dýchacích cest, dušnost, zrychlení srdeční akce, pokles krevního tlaku až k 
hrozícímu šoku. 

 
Hlášení nežádoucích účinků 
 
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři, lékárníkovi nebo 
zdravotní sestře. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této 
příbalové informaci. Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu: 
 
Státní ústav pro kontrolu léčiv 
Šrobárova 48 
100 41 Praha 10 
webové stránky: www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek. 
 
Nahlášením nežádoucích účinků můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku. 
 
 
5. 

Jak Ibuprofen AL 400 uchovávat 

 
Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. 
 
Uchovávejte při teplotě do 25°C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. 
 
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce a blistru za EXP. Doba 
použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce. 
 
Nevyhazujte žádné léčivé přípravky do odpadních vod nebo domácího odpadu. Zeptejte se svého 
lékárníka, jak naložit s přípravky, které již nepoužíváte. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí. 
 
 
6. 

Obsah balení a další informace 

 
Co Ibuprofen AL 400 obsahuje
 
 

7/7 

 

Léčivou látkou přípravku Ibuprofen AL 400 je ibuprofenum 400 mg v 1 potahované tabletě. 

Pomocnými látkami jsou magnesium-stearát, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymethylškrobu, 

 

potahová vrstva: hypromelosa, makrogol 400, makrogol 6 000. 

 
Jak přípravek Ibuprofen AL 400 vypadá a co obsahuje toto balení  
 
Přípravek Ibuprofen AL 400 jsou bílé, kulaté, bikonvexní potahované tablety.  
Balení obsahuje 10, 30, 50 nebo 100 potahovaných tablet v blistrech (bílý bezbarvý PVC/Al-papír) a 
krabičce. 
 
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce 
 
Držitel rozhodnutí o registraci 
Aliud Pharma GmbH 
Gottlieb-Daimler-Strasse 19 
D-89150 Laichingen 
Německo 
 
Výrobce 
STADA Arzneimittel AG 
Stadastrasse  2-18 
61118 Bad Vilbel 
Německo 
 
 
Tato příbalová informace byla naposledy revidována: 6.1.2016 
 

Recenze (3)

Recenze produktu IBUPROFEN AL 400 TBL OBD 50X400MG

Recenze od 3 uživatelů s celkovým hodnocením 94 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

100 %

Spolehlivě účinný za skvělou cenu!

Účinný,
Levný.
80 %

Funguje na bolest, méně dráždí žaludenk než podobné léky.

Diskuze

Diskuze k produktu IBUPROFEN AL 400 TBL OBD 50X400MG

Přidat nový příspěvek do diskuze

Zkušenosti uživatelů

Ověřený z.

80 % 08/01/2012

Funguje na bolest, méně dráždí žaludenk než podobné léky.

Více
 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám