Oblíbené položky

Úvodní strana » Krása a hygiena » Pleťová kosmetika » Oční kosmetika

HYLO-PROTECT 10 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 350850
Zvlhčuje povrch oka při syndromu suchého oka, stabilizuje slzný film a redukuje zánětlivé a alergické projevy, jakými jsou svědění a pálení v oku.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace HYLO-PROTECT 10 ml

Zvlhčuje povrch oka při syndromu suchého oka, stabilizuje slzný film a redukuje zánětlivé a alergické projevy, jakými jsou svědění a pálení v oku.

Informace o produktu

Výrobce: URSAPHARM S.R.O.
Značka: HYLO
Kód výrobku: 350850
Kód EAN: 4031626711182
Držitel rozhodnutí: URSAPHARM S.R.O.

HYLO®-PROTECT je sterilní roztok bez konzervačních látek, který zvlhčuje rohovku a spojivku a ochraňuje je před nadměrným odpařováním slz. Stabilizace slzného filmu zmírňuje podráždění očí, které je spojeno s příznaky přecitlivělosti, nebo je vyvoláno alergickou reakcí. Pocit pálení a dráždění
tak mizí.

V jakých případech HYLO®-PROTECT používat

 • Podráždění očí se projevuje svěděním, pálením, slzením, pocitem suchého oka či cizího
  tělesa v oku. Často tyto příznaky nasvědčují tomu, že povrch oka není dostatečně
  zvlhčován.
 • Jinou příčinou tohoto stavu může být přecitlivělost na určité látky, přítomné
  např. v pylu, srsti domácích zvířat nebo v prachu, takzvaná alergie.

Vše o HYLO®-PROTECT

Rozeznat zda se jedná o alergii nebo tzv. „suché oko“ bývá vzhledem ke stejným potížím obtížné. V těchto případech nabízí HYLO®-PROTECT prostřednictvím duálního účinku hyaluronátu
sodného a ectoinu zvláštní výhody.

 • Hyaluronát sodný je přirozená látka, která se nachází v oku, ale také v jiných částech těla. Má zvláštní fyzikální vlastnosti – na povrchu oka vytváří rovnoměrný, stabilní a dlouho ulpívající film, který odolává vyplavení. Ectoin je přirozená látka, produkovaná mikoorganismy, které žijí v extrémním prostředí (např. ve slaných jezerech). Aby byly chráněny před panujícími extrémními podmínkami okolního prostředí, vytvářejí tyto mikroorganismy přirozenou látku ectoin, která je použita pro své speciální vlastnosti v přípravku HYLO®-PROTECT.
 • Ectoin zvyšuje schopnost vázat vodu v buňkách povrchu oka a vytváří tak na spojivce fyziologickou bariéru proti alergizujícím látkám. Zároveň ectoin stabilizuje tukovou složku slzného filmu, která chrání oko před nadměrným odpařováním slzné tekutiny.
 • Vzájemné působení hyaluronátu sodného a ectoinu zajišťuje intenzivní zvlhčení povrchu oka a ochranu před nadměrným odpařováním slz prostřednictvím intenzivního, dlouho ulpívajícího slzného filmu. Zmírněno je i podráždění způsobené vnějším prostředím, které může vést k projevům přecitlivělosti nebo pálení a svědění, které se vyskytuje při alergických reakcích.

Doporučená aplikace

HYLO®-PROTECT se dávkuje individuálně podle doporučení vašeho očního lékaře. Obvykle aplikují dospělí a dětí starší 6-ti let 3krát denně 1 kapku přípravku do spojivkového vaku každého oka. Máte-li silnější potíže a chtěli byste HYLO®-PROTECT používat častěji (např. více než 10krát denně) nechte si pravidelně vyšetřit oči očním lékařem.

Návod na použití

1. Použijte HYLO®-PROTECT pouze tehdy, je-li zapečetění na krabičce před prvním použitím
neporušené. Před každým použitím sejměte uzávěr. Před prvním použitím přípravku HYLO®-PROTECT zatlačte, prosím, na dno lahvičky tak často, až z kapací špičky vystoupí první kapky. Tím je lahvička připravena k prvnímu použití.
2. Držte lahvičku kapací špičkou dolů, palec je umístěn vedle kapací špičky, ostatní prsty
položte na dno lahvičky.
3. Ruku s lahvičkou přípravku HYLO®-PROTECT podepřete o druhou volnou ruku. Mírně zakloňte hlavu, lehce odtáhněte volnou rukou spodní víčko od oka a stiskněte rychle a silně střed lahvičky. Tím se uvede v chod mechanismus pro výdej jedné kapky. Zvláštní mechanismus ventilku použitý v systému COMOD® zaručuje i při silném zatlačení na dno lahvičky vždy stejnou velikost kapky i stejnou rychlost vkápnutí.
Zavřete pomalu oko, aby se tekutina mohla rovnoměrně rozprostřít po jeho povrchu.
4. Po použití lahvičku pečlivě uzavřete uzávěrem. Uvědomte si, že kapací špička je vlhká. Při kapání do oka zabraňte kontaktu kapací špičky s okem nebo pokožkou obličeje.

Další zásady, které je při užívání nutné dodržovat

 • V případě další doplňkové medikamentózní léčby jinými očními kapkami by měl být dodržen interval mezi jednotlivými aplikacemi nejméně 30 minut.
 • HYLO®-PROTECT je pak třeba vždy podávat jako poslední. Oční mast je třeba v každém případě aplikovat až po vpravení přípravku HYLO®-PROTECT do spojivkového vaku.
 • Vzhledem k tomu, že přípravek HYLO®-PROTECT neobsahuje konzervační látky, je i při dlouhodobém používání velmi dobře snášen. Ve velmi vzácných případech byly hlášeny přecitlivělé reakce (pálení, slzení), které přímo po vysazení přípravku HYLO®-PROTECT odezněly.
 • HYLO®-PROTECT může být používán i při nošení kontaktních čoček, po jejich nasazení se doporučuje vyčkat s použitím očních kapek HYLO®-PROTECT asi 30 minut, aby se zabránilo přecitlivělé reakci, kterou může vyvolat vzájemné působení složek obsažených v přípravku a kontaktních čoček.
 • S užíváním přípravku HYLO®-PROTECT během těhotenství a kojení nejsou žádné poznatky.
  Pokud jste těhotná anebo kojíte, případně plánujete otěhotnět, zeptejte se před prvním použitím přípravku HYLO®-PROTECT svého lékaře nebo lékárníka.
 • Přípravek HYLO®-PROTECT by neměl být užíván při přecitlivosti na některou z obsažených látek.
 • Skladujte při pokojové teplotě. Po otevření lahvičky lze HYLO®-protect používat 6 měsíců. Po uplynutí data použitelnosti již nepoužívejte. Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Užívání přípravku HYLO®-PROTECT není časově omezené. Obsah jedné lahvičky HYLO®-PROTECT by měla používat pouze jedna osoba.

Složení HYLO®-PROTECT

Obsahuje 0,5 mg/ml hyaluronátu sodného, 20 mg/ml ectoinu, boritanový pufr a vodu.

Balení obsahuje 10 ml roztoku, což odpovídá cca 300 kapkám.

Recenze

Recenze HYLO-PROTECT 10 ml

Diskuze

Diskuze HYLO-PROTECT 10 ml

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám