Podrobné informace

Heřmánek pravý je vhodný k zevnímu užití pro své protizánětlivé, dezinfekční, granulační a protikřečové účinky.

Informace o produktu

Výrobce: Herbert labs.
Značka: HERBATA
Kód výrobku: 98249
Kód EAN: 8594015483023
Držitel rozhodnutí: Herbert labs.

Použití
Heřmánek pravý se užívá zevně pro své protizánětlivé, dezinfekční, granulační a protikřečové účinky v kožním, očním a zubním lékařství, při ošetřování zanícené sliznice, k výplachům, na koupele, při léčení hemeroidů a v léčebné kosmetice. V obkladech nebo v prášku na špatně se hojící rány při kožních vyrážkách a při ošetřování spálenin. Urychluje reparativní procesy, snižuje bolest a bráni tvořeni jizev. Užívá se také jako kloktadlo při nemocech dutiny ústní a hrtanu. Heřmánek má vynikající účinky při žaludečních a střevních poruchách, chronických průjmech, zánětech močových cest. Je vhodný v dětském lékařství.

Dávkování
Při inhalaci se 1 polévková lžíce drogy vaří asi v 200 ml vody a pod přikrývkou se vdechuje 10 minut.

Protizánětlivého účinku chamazulenu (azulénů) se využívá při léčbě popálenin či při poškození kůže radiovým nebo rentgenovým zářením, neboť tato látka urychluje hojení, snižuje bolest a eliminuje tvoření jizev. Obklady či koupele z heřmánku lze použít i při dalších zánětlivých onemocněních, jako jsou např. hemeroidy.

Kontraindikace
Přecitlivělosti na heřmánek, případně jiné rostliny z čeledi hvězdnicovitých. U osob přecitlivělých na rostliny z čeledi hvězdnicovitých je vhodná zvýšená opatrnost, v ojedinělých případech může dojít ke křížové reakci s jinými druhy čeledi Asteraceae. Nepoužívat k výplachům očí.

Recenze (2)

Recenze produktu HERBATA Heřmánek koupelový 50g

Recenze od 2 uživatelů s celkovým hodnocením 50 %.

Přidat recenzi produktu

(3) (4)

100 %

super

(5) (5)

0 %

--

  • ----
  • jsou tam i ostatní rostlinky a květinky z louky.....

Diskuze

Diskuze k produktu HERBATA Heřmánek koupelový 50g

Přidat nový příspěvek do diskuze