Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Allnature

COLDREX NOČNÍ LÉČBA 1X160MLPET Sirup

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
COLDREX NOČNÍ LÉČBA  1X160MLPET Sirup
Na trhu ojedinělý přípravek Coldrex Nite, jehož jediná dávka vystačí na celou noc, je určený pro použití před spaním. Více informací
Kód výrobku: 137213
Výrobce: SMITHKLINE BEECHAM CONSUMER HEALTHCARE, BRENTFORD

Příbalová informace výrobku COLDREX NOČNÍ LÉČBA 1X160MLPET Sirup


Příbalová informace "VP"
Informace pro použití, čtěte pozorně!
COLDREX NOČNÍ LÉČBA
Sirup
Držitel rozhodnutí o registraci:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie
Výrobce:
Wrafton Laboratories Ltd., Wrafton, Braunton, N. Devon, Velká Británie
Složení:
Léčivé látky:
Paracetamolum 1000 mg, Promethazini hydrochloridum 20 mg,
Dextromethorphani monohydricum 15 mg v 1dávce 20 ml.
Pomocné látky:
tekutá glukosa, ethanol 96 % (V/V), makrogol 300, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, dihydrát citronanu sodného, kyselina askorbová, dihydrát dinatrium-edetátu, aroma, chinolinová žluť (E 104), patentní modř V (E 131), čištěná voda.
Jedna dávka obsahuje 12,8 ml tekuté glukózy a 37 mg sodíku.
Indikační skupina:
Analgetikum, antipyretikum
Charakteristika:
COLDREX NOČNÍ LÉČBA sirup je určen k noční léčbě při chřipce a nachlazení u dospělých a dětí od 12 let. Kombinace tří léčivých látek odstraňuje nepříjemné příznaky provázející chřipku a nachlazení v nočním období. Sirup COLDREX NOČNÍ LÉČBA obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, promethazin, který uvolňuje ucpaný nos a usnadňuje tak dýchání a dextromethorfan, který tlumí suchý dráždivý kašel.
Indikace:
COLDREX NOČNÍ LÉČBA sirup je určen pro dospělé a děti od 12 let k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení během noci. Přípravek COLDREX NOČNÍ LÉČBA odstraňuje bolest hlavy, bolesti v krku a svalové bolesti, snižuje horečku a zimnici, uvolňuje ucpaný nos, tlumí suchý dráždivý kašel, a tím pomáhá zajistit nerušený spánek.
Kontraindikace:
COLDREX NOČNÍ LÉČBA se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na léčivé nebo pomocné látky. Vzhledem k obsahu léčivých látek se nesmí podávat dětem do 12 let. Pacienti se sníženou funkcí jater nebo ledvin, pacienti užívající současně nebo v posledních dvou týdnech léky proti depresi a pacienti, kteří mají problémy s požíváním alkoholu nesmí přípravek užívat. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek pacienti s průduškovým astmatem, epilepsií, glaukomem (zelený zákal), pacienti s onemocněním srdce, s obtížemi při močení nebo zvětšenou prostatou. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek pacienti, kteří současně užívají léky snižující srážlivost krve a léky na úzkost nebo poruchy spánku. Těhotné a kojící ženy se musí před užitím tohoto přípravku poradit s lékařem.

Nežádoucí účinky:
Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou při dodržování doporučeného dávkování a způsobu užití vzácné. Nejčastěji se objevuje únava a ospalost, zvláště při nedostatečně dlouhém nočním spánku. Ojediněle se může objevit kožní vyrážka, zvýšená citlivost vůči slunečnímu záření, sucho v ústech, zastřené vidění, neklid a závrať, nevolnost nebo ztížené močení. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přerušte užívání přípravku a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
Interakce:
Účinky přípravku COLDREX NOČNÍ LÉČBA a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Tento přípravek se nesmí užívat současně s některými přípravky určenými k léčbě deprese (inhibitory MAO), protože může dojít k vzestupu krevního tlaku a horečky. Současné dlouhodobé užívání tohoto přípravku a některých léků na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik a alkoholu může způsobit poškození jater. Současné užívání přípravku spolu s léky na spaní nebo na uklidnění zvyšuje tlumivé účinky přípravku.
Dávkování a způsob podání:
Dospělí a mladiství užívají na noc 20 ml sirupu těsně před ulehnutím. Dětem od 12 do 15 let se podává na noc 10 ml sirupu těsně před ulehnutím. Odměrný kalíšek se naplní ke značce 20 nebo10 ml. Kalíšek je součástí každého balení. Na noc nepodávejte více než jednu dávku přípravku. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Upozornění:
Obsahuje paracetamol - Užíváte-li současně jiné léky obsahující paracetamol (během dne), nesmíte překročit maximální dávku paracetamolu, která je pro dospělé a mladistvé 4000 mg a pro děti od 12 do 15 let 1500 mg. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Užíváte-li jiné léky na nachlazení, proti kašli nebo uvolňující ucpaný nos, poraďte se o vhodnosti užívání přípravku COLDREX NOČNÍ LÉČBA s lékařem nebo lékárníkem. Jestliže se příznaky onemocnění do 3 dnů nezlepší (horečka, bolest), poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.
Přípravek COLDREX NOČNÍ LÉČBA může zkreslit výsledek těhotenského testu prováděného z moči. Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství alkoholu, méně než 100 mg v jedné dávce. Pokud Vám lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Jedna dávka (20 ml) obsahuje také 12,8 ml tekuté glukózy což musí vzít v úvahu pacienti s cukrovkou (diabetes mellitus). Tento přípravek obsahuje 37 mg sodíku v jedné dávce. Nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku.
Během léčby tímto přípravkem nepožívejte alkohol. Při nedostatečně dlouhém spánku může přípravek ovlivnit pozornost a schopnost soustředění. O případném řízení motorových vozidel a obsluze strojů se poraďte s lékařem. Při předávkování nebo při náhodném požití léku dítětem vyhledejte lékaře.
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25o C.
Varování:
Používejte pouze do data vyznačeného na obalu.
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení:
160 ml, 100 ml sirupu.
Datum poslední revize:
4.6. 2008
Oznámit nežádoucí účinky

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

Mgr. Pavla Horáková
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz
Ověření legálního provozu E-shopu