Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky na chřipku a nachlazení » Léky na teplotu, horečku

COLDREX NOČNÍ LÉČBA 1X160MLPET Sirup

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 137213
Na trhu ojedinělý přípravek Coldrex Nite, jehož jediná dávka vystačí na celou noc, je určený pro použití před spaním.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - COLDREX NOČNÍ LÉČBA 1X160MLPET Sirup

Na trhu ojedinělý přípravek Coldrex Nite, jehož jediná dávka vystačí na celou noc, je určený pro použití před spaním.

Příbalová informace "VP"
Informace pro použití, čtěte pozorně!
COLDREX NOČNÍ LÉČBA
Sirup
Držitel rozhodnutí o registraci:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie
Výrobce:
Wrafton Laboratories Ltd., Wrafton, Braunton, N. Devon, Velká Británie
Složení:
Léčivé látky:
Paracetamolum 1000 mg, Promethazini hydrochloridum 20 mg,
Dextromethorphani monohydricum 15 mg v 1dávce 20 ml.
Pomocné látky:
tekutá glukosa, ethanol 96 % (V/V), makrogol 300, natrium-cyklamát, draselná sůl acesulfamu, dihydrát citronanu sodného, kyselina askorbová, dihydrát dinatrium-edetátu, aroma, chinolinová žluť (E 104), patentní modř V (E 131), čištěná voda.
Jedna dávka obsahuje 12,8 ml tekuté glukózy a 37 mg sodíku.
Indikační skupina:
Analgetikum, antipyretikum
Charakteristika:
COLDREX NOČNÍ LÉČBA sirup je určen k noční léčbě při chřipce a nachlazení u dospělých a dětí od 12 let. Kombinace tří léčivých látek odstraňuje nepříjemné příznaky provázející chřipku a nachlazení v nočním období. Sirup COLDREX NOČNÍ LÉČBA obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, promethazin, který uvolňuje ucpaný nos a usnadňuje tak dýchání a dextromethorfan, který tlumí suchý dráždivý kašel.
Indikace:
COLDREX NOČNÍ LÉČBA sirup je určen pro dospělé a děti od 12 let k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení během noci. Přípravek COLDREX NOČNÍ LÉČBA odstraňuje bolest hlavy, bolesti v krku a svalové bolesti, snižuje horečku a zimnici, uvolňuje ucpaný nos, tlumí suchý dráždivý kašel, a tím pomáhá zajistit nerušený spánek.
Kontraindikace:
COLDREX NOČNÍ LÉČBA se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na léčivé nebo pomocné látky. Vzhledem k obsahu léčivých látek se nesmí podávat dětem do 12 let. Pacienti se sníženou funkcí jater nebo ledvin, pacienti užívající současně nebo v posledních dvou týdnech léky proti depresi a pacienti, kteří mají problémy s požíváním alkoholu nesmí přípravek užívat. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek pacienti s průduškovým astmatem, epilepsií, glaukomem (zelený zákal), pacienti s onemocněním srdce, s obtížemi při močení nebo zvětšenou prostatou. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek pacienti, kteří současně užívají léky snižující srážlivost krve a léky na úzkost nebo poruchy spánku. Těhotné a kojící ženy se musí před užitím tohoto přípravku poradit s lékařem.

Nežádoucí účinky:
Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou při dodržování doporučeného dávkování a způsobu užití vzácné. Nejčastěji se objevuje únava a ospalost, zvláště při nedostatečně dlouhém nočním spánku. Ojediněle se může objevit kožní vyrážka, zvýšená citlivost vůči slunečnímu záření, sucho v ústech, zastřené vidění, neklid a závrať, nevolnost nebo ztížené močení. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přerušte užívání přípravku a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.
Interakce:
Účinky přípravku COLDREX NOČNÍ LÉČBA a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Tento přípravek se nesmí užívat současně s některými přípravky určenými k léčbě deprese (inhibitory MAO), protože může dojít k vzestupu krevního tlaku a horečky. Současné dlouhodobé užívání tohoto přípravku a některých léků na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik a alkoholu může způsobit poškození jater. Současné užívání přípravku spolu s léky na spaní nebo na uklidnění zvyšuje tlumivé účinky přípravku.
Dávkování a způsob podání:
Dospělí a mladiství užívají na noc 20 ml sirupu těsně před ulehnutím. Dětem od 12 do 15 let se podává na noc 10 ml sirupu těsně před ulehnutím. Odměrný kalíšek se naplní ke značce 20 nebo10 ml. Kalíšek je součástí každého balení. Na noc nepodávejte více než jednu dávku přípravku. Nepřekračujte doporučené dávkování.
Upozornění:
Obsahuje paracetamol - Užíváte-li současně jiné léky obsahující paracetamol (během dne), nesmíte překročit maximální dávku paracetamolu, která je pro dospělé a mladistvé 4000 mg a pro děti od 12 do 15 let 1500 mg. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Užíváte-li jiné léky na nachlazení, proti kašli nebo uvolňující ucpaný nos, poraďte se o vhodnosti užívání přípravku COLDREX NOČNÍ LÉČBA s lékařem nebo lékárníkem. Jestliže se příznaky onemocnění do 3 dnů nezlepší (horečka, bolest), poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.
Přípravek COLDREX NOČNÍ LÉČBA může zkreslit výsledek těhotenského testu prováděného z moči. Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství alkoholu, méně než 100 mg v jedné dávce. Pokud Vám lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem, než začnete tento léčivý přípravek užívat. Jedna dávka (20 ml) obsahuje také 12,8 ml tekuté glukózy což musí vzít v úvahu pacienti s cukrovkou (diabetes mellitus). Tento přípravek obsahuje 37 mg sodíku v jedné dávce. Nutno vzít v úvahu u pacientů na dietě s nízkým obsahem sodíku.
Během léčby tímto přípravkem nepožívejte alkohol. Při nedostatečně dlouhém spánku může přípravek ovlivnit pozornost a schopnost soustředění. O případném řízení motorových vozidel a obsluze strojů se poraďte s lékařem. Při předávkování nebo při náhodném požití léku dítětem vyhledejte lékaře.
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25o C.
Varování:
Používejte pouze do data vyznačeného na obalu.
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení:
160 ml, 100 ml sirupu.
Datum poslední revize:
4.6. 2008

Informace o produktu

Výrobce: SMITHKLINE BEECHAM CONSUMER HEALTHCARE, BRENTFORD
Značka: COLDREX
Kód výrobku: 137213
Kód EAN:
Kód SÚKL: 119657
Držitel rozhodnutí: SMITHKLINE BEECHAM CONSUMER HEALTHCARE, BRENTFORD

Registrovaný léčivý přípravek, pozorně čtěte příbalovou informaci.

Sirup s mentolovou příchutí Coldrex Nite:

  • přináší zklidnění potřebné pro spánek
  • snižuje horečku
  • odstraňuje bolesti hlavy a svalů
  • zastavuje rýmu
  • tlumí bolesti v krku a dráždivý kašel.

Přípravek je vhodný pro děti od 12 let. Kombinace denní léčby pomocí Coldrex HotRem nebo Coldrex Tablet a noční léčby pomocí Coldrex Nite zajišťuje při dodržení dávkování optimální překonání chřipky a nachlazení. Maximální denní dávka paracetamolu jsou 4 g. Informace pro použití, čtěte pozorně!

V: Wrafton Laboratoires, Braunton, Devon, Velká Británie.

DR: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Velká Británie.

S: Paracetamolum 1000 mg, Promethazini hydrochloridum 20 mg, Dextromethorphani hydrobromidum monohydricum 15 mg v 1 dávce 20 ml.

PL: Glukózový sirup, alkohol, makrogol 300, cyklamát sodný, draselná sůl acesulfamu, seskvihydrát hydrogencitronanu sodného, benzoan sodný, aroma, chinolinová žluť, patentní modř V, čištěná voda. Jedna dávka 20 ml obsahuje 13,1 g cukru a 33 mg sodíku.

IS: Analgetikum, antipyretikum.

CH: Coldrex Nite sirup je určen k noční léčbě při chřipce a nachlazení u dospělých a dětí od 12 let. Kombinace tří léčivých látek odstraňuje nepříjemné příznaky provázející chřipku a nachlazení v nočním období. Coldrex Nite sirup obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, promethazin, který zastavuje rýmu a usnadňuje tak dýchání a dextromethorfan, který tlumí suchý dráždivý kašel.

I: Coldrex Nite sirup je určen pro dospělé a děti od 12 let k úlevě od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení během noci. Coldrex Nite odstraňuje bolest hlavy, bolesti v krku a svalové bolesti, snižuje horečku a zimnici, zastavuje rýmu, tlumí suchý dráždivý kašel a tím pomáhá zajistit nerušený spánek.

KI: Coldrex Nite se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na léčivé nebo pomocné látky. Vzhledem k obsahu léčivých látek se nesmí podávat dětem do 12 let. Pacienti se sníženou funkcí jater nebo ledvin, pacienti užívající současně nebo v posledních dvou týdnech léky proti depresi a pacienti, kteří mají problémy s požíváním alkoholu nesmí přípravek užívat. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek pacienti s průduškovým astmatem, epilepsií, glaukomem (zelený zákal), pacienti s onemocněním srdce, s obtížemi při močení nebo zvětšenou prostatou. Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek pacienti, kteří současně užívají léky snižující srážlivost krve a léky na úzkost nebo poruchy spánku.

NÚ: Nežádoucí účinky u tohoto přípravku jsou při dodržování doporučeného dávkování a způsobu užití vzácné. Nejčastěji se objevuje únava a ospalost, zvláště při nedostatečně dlouhém nočním spánku. Ojediněle se může objevit kožní vyrážka, suchost v ústech, zastřené vidění, neklid a závrať, nevolnost nebo ztížené močení. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přerušte užívání přípravku a poraďte se s lékařem nebo lékárníkem. Coldrex Nite může zkreslit výsledek těhotenského testu prováděného z moči.

IT: Účinky přípravku Coldrex Nite a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Tento přípravek se nesmí užívat současně s některými léky k léčbě deprese (inhibitory MAO), protože může dojít k vzestupu krevního tlaku a horečky. Současné dlouhodobé užívání tohoto přípravku a některých léků na spaní, proti epilepsii, některých antibiotik a alkoholu může způsobit poškození jater. Současné užívání přípravku spolu s léky na spaní nebo na uklidnění zvyšuje tlumivé účinky přípravku.

TL: Těhotné a kojící ženy se musí před užitím tohoto přípravku poradit s lékařem.

D: Dospělí a mladiství užívají na noc 20 ml sirupu těsně před ulehnutím. Dětem od 12 do 15 let se podává na noc 10 ml sirupu těsně před ulehnutím. Odměrný kalíšek se naplní ke značce 20 ml nebo 10 ml. Kalíšek je součástí každého balení. Na noc nepodávejte více než jednu dávku Coldrex Nite sirup. Nepřekračujte doporučené dávkování.

UZ: Obsahuje paracetamol - Užíváte-li současně jiné léky obsahující paracetamol (během dne), nesmíte překročit maximální dávku paracetamolu, která je pro dospělé a mladistvé 4000 mg a pro děti od 12 do 15 let 1500 mg. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu nebo trpíte jaterním onemocněním. Užíváte-li jiné léky na nachlazení, proti kašli nebo uvolňující ucpaný nos, poraďte se o vhodnosti užívání přípravku Coldrex Nite sirup s lékařem nebo lékárníkem. Jestliže se příznaky onemocnění do 3 dnů nezlepší (horečka, bolest), poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů. Během léčby tímto přípravkem nepožívejte alkohol. Při nedostatečně dlouhém spánku může přípravek ovlivnit pozornost a schopnost soustředění. O případném řízení motorových vozidel a obsluze strojů se poraďte s lékařem. Při předávkování nebo při náhodném požití léku dítětem vyhledejte lékaře.

U: Uchovávejte při teplotě 15-30 st. C.

VA: Nepoužívejte po datu vyznačeném na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.

BA: 160 ml, 100 ml sirupu.

DZ: 30.4.2003 (č.j. 2682/03)

DA: 2003/04/30/M

K vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Coldrex je registrovaná ochranná známka skupiny firem GlaxoSmithKline.


Oznámit nežádoucí účinky

Recenze

Recenze produktu COLDREX NOČNÍ LÉČBA 1X160MLPET Sirup

Diskuze

Diskuze k produktu COLDREX NOČNÍ LÉČBA 1X160MLPET Sirup

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám