Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zbavte se nadýmání jednou provždy

Zbavte se nadýmání jednou provždy

Trávení Léčivé přípravky Detoxikace

Poradíme vám, které potraviny, bylinky, čaje nebo volně prodejné prostředky zaručeně uleví od nadýmání a plynatosti.

Zbavte se nadýmání jednou provždy

Místo žvýkačky si dejte zázvorový bonbon

Pokud trpíte nadýmáním, vynechte žvýkačky! Během žvýkání totiž spolykáte velké množství vzduchu a navíc - většina žvýkaček obsahuje cukerné alkoholy jako je sorbitol, xylitol a manitol, které mohou tyto potíže způsobovat. Místo toho si raději dejte zázvorové bonbony.  Zázvor totiž uklidňuje zažívání a podporuje správnou činnost žaludku a střev. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Bylinky proti nadýmání

Chcete-li omezit nadýmání, které způsobují luštěniny nebo některé druhy zeleniny, vařte je společně s bylinkami, jako je fenykl, oregano, tymián, kmín, bazalka, zázvor, máta, koriandr nebo majoránka.

Potraviny proti nadýmání

Jestliže vás trápí nadměrné nadýmání, které se objevuje téměř po každém jídle, měli byste do svého jídelníčku zařadit více vlákniny, a to například v podobě ovoce (banány, jablka) nebo také kysané mléčné výrobky, celozrnné obiloviny, brambory, ořechy a některou čerstvou zeleninu, konkrétně okurky, rajčata, červenou řepu.

Probiotika a trávicí enzymy

Užívání probiotik spolu s trávicími enzymy snižuje množství nestrávených sacharidů ve střevech, které způsobují nadýmání. Přípravek Lepicol Plus obsahuje vedle účinných trávicích enzymů a probiotik také mátovou silici, zázvor a vlákninu, které zlepšují vstřebávání živin a snižují množství produkovaných plynů. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Čaj proti nadýmání

Bylinné čaje jsou vhodné zejména pro lidi, jejichž trávicí systém reaguje plynatostí téměř na každé jídlo, a nadměrné nadýmání je tak trápí pravidelně. Nejvhodnější jsou tyto čajové směsi:

Léky proti nadýmání

Nadýmání může souviset s jinými nemocemi

Pokud trpíte většími potížemi s nadýmáním, doporučujeme vést si denní záznamy zkonzumovaných potravin a odhalit tak ty, které vám mohou tyto problémy způsobovat. Často se za těmito obtížemi skrývá potravinová intolerance například na lepek, mléčné výrobky, sóju, vejce apod. Pokud máte podezření na intoleranci či alergii, konzultujte vše s lékařem. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Detoxikace

K častým potížím s trávicím systémem a tudíž i k nadýmání velkou měrou přispívá konzumace tučných a příliš slaných pokrmů, jídel plných "éček" nebo jiných syntetických složek. Orgány, včetně těch trávicích jsou pak nadměrně zatíženy a nefungují tak, jak mají. Pravidelná detoxikace organismu proto zlepšuje funkci trávicího systému a zároveň ulevuje od nadýmání.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka