Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Odčervení lidí aneb Jak se zbavit parazitů

Odčervení lidí aneb Jak se zbavit parazitů

Trávení Péče o tělo Imunita Detoxikace

Odčervovat domácí mazlíčky je automatické pro každého z nás. Přípravky na odčervení zakoupíme běžně v lékárnách či u veterinářů. Zvířata jsou po odčervení veselejší, živější a mají větší chuť k jídlu. Málokdo si je ale vědom toho, jak snadný je přenos parazitů i na nás.

Odčervení lidí aneb Jak se zbavit parazitů

Kdo je parazit a co dělá v těle

Parazit je cizopasník, který žije v hostitelském organismu, odebírá mu živiny a svým působením do něj vylučuje toxiny a tím oslabuje jeho fungování.

Téměř každý z nás má v těle řadu parazitů, ale ne všem způsobují zdravotní potíže. Jde nejčastěji o malé organismy bakterie, viry, plísně a kvasinky. Jindy jde o větší parazity, jako je roup, škrkavka, tasemnice a další. 

Paraziti mohou být příčinou anémie, potravinových alergií, kožních obtíží a ekzémů, bolestí kloubů, únavy, poruch spánku, snížené imunity, opakovaných infekcí a zánětů, trvale zvýšené tělesné teploty a dalších.

Mezi nejčastější parazity patří roup dětský, škrkavky, motolice, tasemnice a toxocara.

Pozor na toxoplazmózu

Velmi častým onemocněním je také toxoplazmóza, kterou se můžeme nakazit od koček. Člověk je pro tohoto parazita pouze náhodným hostitelem. Toxoplazmóza je zvlášť nebezpečná pro těhotné ženy (hrozí narození postiženého dítěte) a lidi s oslabenou imunitou. Účinnou obranou proti parazitům je především prevence.

Jak se zbavit parazitů

Při podezření na parazita je vhodné absolvovat klasické lékařské vyšetření. V případě nálezu se nasadí potřebné léky tzv. anthelmintika jako Vermox, Entizol apod.

Na místě je vhodné podpořit imunitu vhodnými přípravky a stravou. Velmi účinné je kombinovat tyto chemické léky i s přírodními antiparazitiky z řad bylin.

Dříve bylo běžné užívat určité bylinky, detoxikační kúry či podstupovat očistné půsty či hladovky, aby se tělo těchto parazitů zbavilo. Tradiční medicíny tím vědomě očišťovaly těla od nepřátelských kolonizátorů. Vše se dělo většinou se změnou ročního období, tedy na jaře a na podzim.

Přírodní antiparazitikum našich předků

K tradičním přírodním antiparazitikům patřilo odedávna i kyselé kvašené zelí, česnek, cibule a dýňová semínka.

Bylinná antiparazitika

Co můžete ještě udělat

Pokud se snažíme očistit naše tělo od parazitů, tj. užíváme antiparazitární léky, vhodné bylinky či doplňky stavy, je podstatné neopomínat i na změnu stravy a podpořit vyloučení parazitů z těla. Strava by měla být lehká s množstvím ovoce a zeleniny, omezte těžko stravitelné tuky, maso, vejce a kombinovaná jídla.

Přidejte do jídelníčku vlákninu a jíly

"Přidejte do stravy vlákninu nebo jíly, které urychlují střevní pasáž a váží na sebe množství látek, kterých se tělo potřebuje zbavit. K tomuto účelu se hodí například zelený jíl nebo přípravky na bázi křemíku, medicínského uhlí nebo psyllia." (PharmDr. Kamila Horníčková)

Využijte doplňky stravy Wurm-Ex nebo Parasic

Wurm-Ex obsahuje kromě huminových kyselin i extrakt z ořešáku královského. Ten je známý jako antioxidant, prospěšný je pro metabolismus lipidů, přispívá k normální činnosti ledvin a střev a podporuje imunitu. Další složkou je kurkuma dlouhá, která má pozitivní vliv na normální trávení, činnost jater, normální stav kloubů. Přípravek obsahuje i minerály - selen a jód. 

Parasic obsahuje extrakt listových pupenů ořešáku kráslovského, extrakt kořene omanu,který přispívá k  normálnímu trávení a extrakt z kořene kurkumy, který pomáhá udržovat zdravá játra. Další složkou jsou minerály - hořčík a selen. 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka