Ty nejlepší dárky pro zdraví a krásu a spoustu odměn za vánoční nákupy.

Oblíbené položky
Vybrat odměnu

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » 5 důvodů proč používat ekodrogerii

5 důvodů proč používat ekodrogerii

Zdraví z přírody Ženy Kůže

Ekodrogerie popřípadě eko drogerie ꟷ pojem, se kterým se setkáváme čím dál častěji. Všichni o ní mluví, je „in“ a seženete ji už téměř ve všech obchodech s drogistickým zbožím. Jedná se jen o chvilkovou, moderní záležitost nebo je na čase se o ekodrogerii opravdu začít zajímat? V následujících řádcích najdete 5 hlavních důvodů, proč vzít ekodrogerii na milost a začít ji pravidelně používat.

5 důvodů proč používat ekodrogerii

1. Šetří vaše zdraví

Prvním důvodem je bezpochyby fakt, že ekodrogerie je velmi šetrná jak k vašemu zdraví, tak k životnímu prostředí. Certifikované označení „EKO“ může získat pouze výrobek, který obsahuje jen přírodní látky, které se dokážou v přírodě samovolně rozkládat a neznečišťují ji. Díky ryze přírodnímu složení, je ekodrogerie i daleko přátelštější k lidské pokožce, to znamená že ji dobře snášejí jak lidé s citlivou pokožkou a malé děti, tak i alergici a astmatici.

2. Chrání životní prostředí

Eko drogerie, na rozdíl od běžné drogerie, neobsahuje suroviny z ropy, fosfáty, optické rozjasňovače, syntetické vonné látky, konzervanty, barviva, geneticky modifikované enzymy ani petrochemická činidla nebo bělící aktivátory, ale pouze přírodní kompletně biodegradabilní (rozložitelné) látky, které mají na vodní systém minimální dopad. Jen mimochodem, věděli jste, že denně ve světě zemře v důsledku znečištění vody více než 14.000 lidí? Není to dost pádný důvod k tomu, ekodrogerii alespoň jednou vyzkoušet?

3. Je účinná

Dalším důvodem je její účinnost, která úspěšně konkuruje „neekologickým“ produktům. Přírodní složky jsou totiž stejně účinné a spolehlivé jako ty syntetické. Snadno si poradí jak s nečistotami v kuchyni, tak v koupelně, vyperou prádlo, odstraní odolnou mastnotu z nádobí, a to vše bez zbytečných škodlivých látek. Zkrátka, kdo někdy vyzkouší ekologické tablety do myčky, ekologické prací prášky či jiné ekologické prací či čistící prostředky, ten se ke „staré“ klasice už obvykle nevrátí.

4. Netestuje se na zvířatech

Milovníci zvířat, zpozorněte!  Pádným důvodem pro používání ekodrogerie je skutečnost, že bezpečnost a zdravotní nezávadnost těchto ekoproduktů není testována na zvířatech. Na obalech ekologických výrobků obvykle najdete, kromě certifikované ekoznačky, i značku „králíčka“, který toto tvrzení o netestování na zvířatech potvrzuje.

5. Je kvalitní a v široké nabídce

Posledním důvodem, proč stojí za to ekodrogerii vyzkoušet, je její vysoká kvalita a široká nabídka produktů, ze které si vybere zcela jistě každý. Ekologické prášky na praní, ekologické tablety do myčky, eko aviváže, eko mýdla nebo ekologické čistící prostředky, to je jen malý výčet toho, co v eko kvalitě můžete dnes pořídit.

Nuže, jste-li člověk čistotný a pořádkumilovný, ekolog, milovník zvířat, rodič, náročný zákazník či člověk, kterému jen není životní prostředí lhostejné, ekodrogerie je pro vás tou správnou volbou a je na čase ji vyzkoušet.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám