Lékárna.cz

Citlivá pokožka potřebuje pravidelnou péči

Svědění, pálení, zarudnutí, bolestivost, nezdravý vzhled, nadměrné vysoušení nebo přílišná mastnota, to je jen několik z mnoha projevů citlivé pleti. Kdo takovou pleť má, moc dobře ví, že dokáže pěkně znepříjemnit život, a to jak v chladném, tak parném počasí. A jediná cesta, jak z toho ven, je pravidelnou a jemnou péčí.

Citlivá pokožka potřebuje pravidelnou péči
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Jak na citlivou pokožku

Jediným lékem na všechny neduhy citlivé pokožky je každodenní péče. Nemyslete si ale, že se dá citlivá pokožka přelstít hrubou silou. Musíte ji dodat jemnost a dostatečnou zásobu živin a síly, aby mohla se svou přecitlivělostí bojovat.

Citlivá pleť? Nestřídejte značky

Při citlivé pleti určitě nestřídejte příliš často značky používané kosmetiky. Dbejte také na to, aby produkty, které používáte, nenarušovaly vzájemně svoje účinky. Pokud se chcete vyvarovat takovému riziku, vybírejte nejlépe řadu různých přípravků od jednoho výrobce, určenou pro citlivou pleť.

Berte ohledy na citlivou pokožku

Vaše citlivá pokožka potřebuje respekt a ohledy. Nestačí jí běžný krém ani sprchový gel, a proto nejen krémy a tělová mléka, ale i sprchové gely, krémy na ruce nebo čisticí mléko by měly splňovat požadavky vaší pokožky, tak aby měla z kvalitních přírodních produktů dostatečnou hydrataci, přísun živin i ochranou vrstvu.

Zdravý životní styl a pleť

Vaší pleti také pomůže zdravý životní styl. Alkohol a cigarety pleť unavují, vysouší a dodávají ji nezdravou barvu. Stejně tak špatné jídlo kazí vzhled i pružnost a mladistvost vaší kůže. Nejlépe pokožce pomůžete dostatkem spánku, zdravým jídlem, pohybem na čerstvém vzduchu, pravidelným pitným režimem a vyvarování se kávy, alkoholu a cigaret.

Citlivá pokožka žádá individuální přístup

Citlivost každé pokožky je specifická, a proto tak k ní musíte přistupovat. To, co zabralo vaší kamarádce nebo mamince, nemusí zabrat vám. Vaše kůže chce prostě něco speciálně pro sebe.

Některé zásady pro péči o citlivou pleť jsou ovšem společné:

  • péče o pokožku musí být pravidelná
  • velký vliv na pokožku má i počasí a vnější vlivy
  • špatný vliv má nezdravý způsob života (kouření, alkohol, nezdravé jídlo, nedostatek spánku)
  • používaná kosmetika by měla být čistě přírodní a kvalitní
  • základem péče je její čistění a možnost "dýchat"
  • dostatečná hydratace (pitný režim i kvalitní kosmetika)

Co se týče individuálního přístupu pro vaši pleť, je důležité najít především frekvenci péče vhodnou pro právě vaši pokožku a tu pak dodržovat. Také si zvykněte nosit při sobě osvědčenou kosmetiku i hygienické prostředky tak, abyste nemuseli vaši pokožku oslabit jinými produkty.

Pokud zvládnete dodržovat zásady pro péči o citlivou pleť a najdete si ten správný přístup, bude se vaše pleť radovat s vámi!

Navštivte související produktové kategorie
Dermokosmetika Čištění pleti Tělová kosmetika

Přečtěte si také

Čím se omikron liší od ostatních variant nemoci covid-19? Je možné jej chytit současně s deltou? Jak mírnit průběh tohoto onemocnění a jaké jsou nové varianty covid-19 se dozvíte v našem článku.

více

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.