Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

Citlivá pokožka potřebuje pravidelnou péči

Citlivá pokožka potřebuje pravidelnou péči
Sdílet

Svědění, pálení, zarudnutí, bolestivost, nezdravý vzhled, nadměrné vysoušení nebo přílišná mastnota, to je jen několik z mnoha projevů citlivé pleti. Kdo takovou pleť má, moc dobře ví, že dokáže pěkně znepříjemnit život, a to jak v chladném, tak parném počasí. A jediná cesta, jak z toho ven, je pravidelnou a jemnou péčí.

Důsledná jemnost především

Jediným lékem na všechny neduhy citlivé pokožky je každodenní péče. Nemyslete si ale, že se dá citlivá pokožka přelstít hrubou silou. Musíte ji dodat jemnost a dostatečnou zásobu živin a síly, aby mohla se svou přecitlivělostí bojovat.

Při citlivé pleti určitě nestřídejte příliš často značky používané kosmetiky. Dbejte také na to, aby produkty, které používáte, nenarušovaly vzájemně svoje účinky. Pokud se chcete vyvarovat takovému riziku, vybírejte nejlépe řadu různých přípravků od jednoho výrobce, určenou pro citlivou pleť.

Berte ohledy na citlivou pokožku

Vaše citlivá pokožka potřebuje respekt a ohledy. Nestačí jí běžný krém ani sprchový gel, a proto nejen krémy a tělová mléka, ale i sprchové gely, krémy na ruce nebo čisticí mléko by měly splňovat požadavky vaší pokožky, tak aby měla z kvalitních přírodních produktů dostatečnou hydrataci, přísun živin i ochranou vrstvu.

Vaší pleti také pomůže zdravý životní styl. Alkohol a cigarety pleť unavují, vysouší a dodávají ji nezdravou barvu. Stejně tak špatné jídlo kazí vzhled i pružnost a mladistvost vaší kůže. Nejlépe pokožce pomůžete dostatkem spánku, zdravým jídlem, pohybem na čerstvém vzduchu, pravidelným pitným režimem a vyvarování se kávy, alkoholu a cigaret.

Citlivá pokožka žádá individuální přístup

Citlivost každé pokožky je specifická, a proto tak k ní musíte přistupovat. To, co zabralo vaší kamarádce nebo mamince, nemusí zabrat vám. Vaše kůže chce prostě něco speciálně pro sebe.

Některé zásady pro péči o citlivou pleť jsou ovšem společné:

  • péče o pokožku musí být pravidelná
  • velký vliv na pokožku má i počasí a vnější vlivy
  • špatný vliv má nezdravý způsob života (kouření, alkohol, nezdravé jídlo, nedostatek spánku)
  • používaná kosmetika by měla být čistě přírodní a kvalitní
  • základem péče je její čistění a možnost "dýchat"
  • dostatečná hydratace (pitný režim i kvalitní kosmetika)

Co se týče individuálního přístupu pro vaši pleť, je důležité najít především frekvenci péče vhodnou pro právě vaši pokožku a tu pak dodržovat. Také si zvykněte nosit při sobě osvědčenou kosmetiku i hygienické prostředky tak, abyste nemuseli vaši pokožku oslabit jinými produkty.

Pokud zvládnete dodržovat zásady pro péči o citlivou pleť a najdete si ten správný přístup, bude se vaše pleť radovat s vámi!

23. červen 2015
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Dětská nadváha a obezita nejsou jen kosmetickým problémem, jedná se o nemoc, lépe řečeno o epidemii, která zasáhla celý západní svět. S příchodem pandemie Covid-19 je tento problém ale ještě…

více

Prozradíme vám, jaké mohou být reakce našeho organismu na vakcínu proti nemoci covid-19 a také poradíme, jak postupovat v případě, že se objeví právě u vás.

více

Co je to prostata a jak může ovlivnit zdraví muže? Jak mohou být životní styl a prevence nápomocny v předcházení problémů s prostatou? Prozradíme v našem článku.

více

Registraci k očkování už máte, termín se blíží a vy vlastně ani netušíte, co vás čeká? Poradíme vám, na co všechno se v souvislosti s vakcínou proti nemoci covid-19 připravit.

více

Nevíte si rady? Požádejte o doporučení či konzultaci jednoho z našich lékárníků. Jsou právě on-line.

Zahájit konverzaci

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.