Lékárna.cz

„Sebetestování“ a prevence

Zdraví máme jenom jedno a na prevenci bychom neměli zapomínat. Součástí prevence jsou i domácí testy, které pomáhají odhalit zdravotní problém, který pak můžeme vyřešit s lékařem.

„Sebetestování“ a prevence
VEROVAL Domácí test Chlamydie

VEROVAL Domácí test Chlamydie

Diagnostické zdravotnické prostředky in vitro (IVDR)

VEROVAL Domácí test pro zjištění nesnášenlivosti lepku

VEROVAL Domácí test pro zjištění nesnášenlivosti lepku

Diagnostické zdravotnické prostředky in vitro (IVDR)

GLUCOLAB Glukometr + 25 testovacích proužků

GLUCOLAB Glukometr + 25 testovacích proužků

Diagnostické zdravotnické prostředky in vitro (IVDR)

Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Civilizační nemoci

Rychlý životní styl, špatné stravování a neustálý stres si vybírá svou daň v podobě civilizačních chorob.

Obezita, kardiovaskulární onemocnění – infarkt myokardu, vysoký tlak, cévní mozková příhoda, ateroskleróza, diabetes melitus (cukrovka), deprese, trávící problémy, syndrom vyhoření, chronický únavový syndrom, rakovina a tak dále a tak dále.

Jedná se o onemocnění, jejichž zvýšený výskyt je důsledkem moderního městského životního stylu. Pokud se k tomuto životnímu stylu přidají i genetické predispozice, pravděpodobnost, že onemocníte je mnohem vyšší než u ostatní populace – tedy, pokud se o sebe nezačnete včas starat.

Změňte své zvyky a návyky

Zamyslete se nad svým životním stylem a jídelníčkem. Skutečně jste si museli dát k večeři gulášek se šesti? Zeleninové rizoto by vám nechutnalo? Musíte do třetího patra jezdit výtahem? Pěšky byste to nezvládli? Nemusíte měnit své „nezdravé“ zvyky a návyky hned, všechny najednou, stačí postupně, ale s železnou pravidelností.

Otestujte se

S prevencí a zájmem o svůj zdravotní stav souvisí i možnost „sebetestování“.  Přesněji, můžete si sami za sebe nechat udělat laboratorní vyšetření, které vám dá přesnou představu, jak na tom se zdravím jste, případně vám test samotný ukáže výsledek během pár minut.

Testovat můžete ze slin, dechu, krve či moči.

 Co si můžete otestovat z pohodlí domova

Další skupinu tvoří laboratorní testy ve specializovaných laboratořích. Pokud neumíte číst v laboratorních výsledcích, máme pro vás malý návod :-)

Rodinná zátěž a testování

Velmi užitečné je toto testování zejména v případech, kdy se v rodině onemocnění pravidelně vyskytuje a je vysoce pravděpodobné, že jím můžete být ohroženi i vy. Vhodné je i pro osoby, které již dlouhodobě trpí nějakými obtížemi, mají tušení, co je jejich příčinou a chtějí si své tušení potvrdit.

Darujte poukaz či test svým blízkým

Prevenci nepodceňujte. A pokud máte kolem sebe lidi, na kterých vám záleží a kteří berou prevenci na lehkou váhu, můžete je trochu „postrčit“. Třeba tím, že jim nějaký ten poukaz na vyšetření darujete.  

V nabídce je i mnoho dalších domácích zdravotnických testů, jejichž výsledky se dozvíte během pár minut. 

Kontrola cukru, cholesterolu a tlaku

Pro diabetiky, kteří si musí kontrolovat hladinu cukru v krvi pravidelně, je glukometr užitečným denním pomocníkem. Stejně tak lidé, kteří mají vysoký či nízký tlak, případně jim hodnoty tlaku kolísají - těm se vyplatí si domů pořídit tlakoměr, pomocí něhož mohou vše dobře kontrolovat.  

Kontrolovat můžete i hodnoty cholesterolu či kyseliny močové v krvi - spolu s kontrolou hladinu cukru k tomu slouží různé druhy cholesterolmetrů

Přečtěte si také

Čím se omikron liší od ostatních variant nemoci covid-19? Je možné jej chytit současně s deltou? Jak mírnit průběh tohoto onemocnění a jaké jsou nové varianty covid-19 se dozvíte v našem článku.

více

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.