Oblíbené položky

Úvodní strana » Potřeby pro děti a maminky » Dětská výživa » Dětské čaje » Černé čaje pro děti

Černé čaje pro děti

Čaj, který se podílel na tvorbě historie (v Tibetu se s ním i platilo) –  součást mnoha čajových rituálů a společenských setkání. Čaj anglických dam a gentlemanů, kteří si ho vychutnávají s mlékem. A o jakém je řeč? O černém čaji. Přestože dnes můžeme vybírat z obrovského množství čajů, černý čaj mezi nimi stále dominuje. Nedominuje však mezi dětskými čaji, avšak i mezi nimi má své místo.

Jak se získává?

Pravlastí čaje je Čína (tady se však černému čaji říká červený). Černý čaj vzniká fermentací,  ta čajové lístky jakoby zakonzervuje a ty pak vydrží čerstvé i několik let. Má mírně nahořklou chuť (proto ho chytří Britové popíjejí s mlékem, mnohem zdravější je však bez něj) a obsahuje největší množství kofeinu (asi 40 miligramů na šálek). 

Černý čaj jako lék

Jak uvádíme výše, černý čaj obsahuje kofein, proto se jeho pití příliš nedoporučuje dětem. Pokud ale zakoupíte bezkofeinový (obsah kofeinu je nižší než 0,1 %), je jeho užívání možné prakticky bez omezení a děti si na něm navíc pochutnají (k dostání je například s jahodovou příchutí).

Jsou ale situace, kdy je pro děti černý čaj přímo lékem. A to zejména v případě dětských trápení s bříškem. Při nejrůznějších střevních chřipkách a virových infekcích pomůže od zvracení a to bez vedlejších účinků nebo omezení – připravit jej můžete již dětem starším 6 měsíců. V naší nabídce seženete čaj s fenyklem, který je k nezaplacení při nadýmání.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám