Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Zdravé vaření: Dokonale kokosové sušenky

Zdravé vaření: Dokonale kokosové sušenky

...tedy až na tu mandličku :-) Klasické ingredience pro běžné sušenky jsou mouka, cukr a nějaký ten tuk. Možná vás překvapí, že tentokrát budou všechny tyto suroviny pouze z kokosu. Určitě tedy potěšíme milovníky kokosové vůně i chuti, ale i bezlepkáře nebo ty, kteří prostě chtějí mlsat zdravě.

Zdravé vaření: Dokonale kokosové sušenky

Kokosová palma je též nazývána jako strom, který dává vše potřebné pro život. To nás může navnadit na obsah mnoho prozdraví hodnotných látek. Kokos je převážně tvořen z nasycených mastných kyselin, což může v mnohých vzbudit dojem, že zas o tolik zdravou plodinu nejde. Opak je však pravdou. Třeba panenský za studena lisovaný olej má opravdu blahodárné účinky. Ať už se jedná o pleť, vlasy, zuby nebo trávicí ústrojí. Říká se, že by člověk měl sníst dokonce až jednu velkou lžíci kokosového oleje denně. Co tak užitečného ve střevech dělá? Dokáže ničit ty špatné bakterie aniž by poškozoval ty dobré. A protože prý až 90 % imunity se nachází právě ve střevech, zdá se mi, že pojídání kokosu se opravdu vyplatí :-)

Na kokos by si měli čas od času vzpomenout také ti, kteří trpí osteoporózou, kterým se lámou nehty a vlasy nebo ti, které bolí pohybové ústrojí.

A tak tedy zpět k sušenkám! Abyste si jich mohli taky pár upéct, budete si muset pořídit několik kokosových surovin. Pak už nejde o nic složitého.

Budete potřebovat:

  • 60g kokosové mouky
  • 30g strouhaného kokosu
  • 60g kokosového oleje
  • 30g kokosového cukru
  • 30g dobrého medu
  • mandlička na ozdobu

Kokosovou mouku, strouhaný kokos a kokosový cukr, tedy ty sypké části, pořádně promíchejte a pak do nich přidejte změklý kokosový olej a med. Z této hmoty vytvarujte kuličky, které na plechu s pečícím papírem trochu rozplácnete. Na ozdobu můžete přidat půl mandle, ale nutné to není. Troubu si předehřejte na 170°C a pečte dorůžova. Stačí 5-7 minut. Raději od trouby vůbec neodcházejte, mají totiž tendenci se rychle připalovat ;-)

Tak ať chutnají!

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka