Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Volně prodejné léky » Léky a léčivé přípravky na oči » Léčivé přípravky na zvhlčení očí, umělé slzy

Léčivé přípravky na zvhlčení očí, umělé slzy

Oči bývají během dne velmi namáhány. Klimatizace, cigaretový kouř, nošení kontaktních čoček, práce na počítači, únava – to jsou hlavní příčiny podrážděných očí. Tedy situace, kdy cítíme, že naše oči nejsou v dobré kondici. K pocitu suchých očí může také přispět užívání některých léků nebo jednoduše stárnutí a nástup menopauzy.

Jak se projevuje podráždění očí?

Pokud jsou vaše oči něčím podrážděné, ihned o tom dají vědět. Nejčastěji se objevuje zarudlé bělmo, sucho v očích, pálení či pocit písku v oku nebo svědění očí. Všechny tyto neduhy se dostaví, pokud jsou oči nedostatečně zvlhčovány slzami – jemný slzný film přestane zvláčňovat a zvlhčovat oční povrch.

Kde v takovém případě hledat úlevu? Nejrychlejším způsobem je použití očních kapek – například Visine, Ocutein, Bepanthen a další. Ty dodávají oku okamžité zvlhčení a ochranu. Toto narušení povrchu oka vzniká nedostatkem vlhkosti v oku, tedy slz, proto se i zvlhčovací kapkydo očí nazývají umělé slzy.

Chcete-li se zaměřit na péči o oči z dlouhodobějšího hlediska, podpořte zdraví očí i vnitřně – užíváním potravinových doplňků pro výživu oka.

Jak očím zajistit zvlhčení

  • Máte-li již nějaké problémy se zrakem, absolvujte pravidelné prohlídky u očního lékaře.
  • Vyhýbejte se zakouřenému a klimatizovanému prostředí.
  • Nezapomínejte dostatečně mrkat, zejména při práci na počítači.
  • Nekoukejte dlouho v kuse na televizi.
  • Chraňte své oči kvalitními slunečními brýlemi.
  • Zajistěte potřebný přísun vitamínů a minerálů – stravou a vhodnými doplňky s obsahem luteinu či zeaxantinu a dalších prospěšných látek.
  • Choďte dostatečně na čerstvý vzduch.
  • Dopřejte očím odpočinek v podobě kvalitního spánku.
Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám