Ty nejlepší dárky pro zdraví a krásu a spoustu odměn za vánoční nákupy.

Oblíbené položky
Vybrat odměnu

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické prostředky » Prostředky na oči a kontaktní čočky

HYLO Fresh 10 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 350849
94 %

Sterilní roztok ke zklidnění podrážděných očí.

Více informací

209 Kč

Skladem

Pozítří odešleme, u vás v úterý 10. 12.

Pozítří odešleme, u vás v úterý 10. 12.

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace HYLO Fresh 10 ml

Sterilní roztok ke zklidnění podrážděných očí.

HYLO®-FRESH je sterilní roztok bez fosfátů a bez konzervačních látek. Používá se ke zklidnění podrážděných očí.

  • Použitím očních kapek se podrážděné oči a oční víčka zklidní a zvlhčí se tekutinou podobnou slzám. Léčí všechny příznaky, vznikající vysycháním povrchu oka, např. v důsledku toho, že tělo neprodukuje dostatečné množství přirozených slz.
  • HYLO®-FRESH slouží k lepšímu zvlhčení povrchu oka také při nošení tvrdých nebo měkkých kontaktních čoček.
  • Přípravek HYLO®-FRESH je vzhledem tomu, že neobsahuje konzervační prostředky, velmi dobře snášen. HYLO®-FRESH kromě toho neobsahuje fosfáty, čímž je zamezeno možným komplikacím v důsledku tvorby usazenin na rohovce.

Kdy se HYLO®-FRESH používá

HYLO®-FRESH se používá ke zklidnění podrážděných očí. Podráždění oka nebo „suché oko“ mohou být vyvolány důsledkem zatížení podmínkami vnějšího prostředí, jako je průvan, zesílené sluneční záření, prachové částice nebo pyl, rovněž tak nošením kontaktních čoček. Již po staletí se přípravky
ze světlíku lékařského (Euphrasia officinalis) tradičně používají u zánětů spojivek, provázených zčervenáním a pálením očí, při zvýšeném slzení,  otocích a zčervenání očních víček nebo okrajů víček.

Doporučená aplikace

HYLO®-FRESH se dávkuje individuálně. Obvykle se aplikuje 3krát denně 1 kapka přípravku HYLO®-FRESH do spojivkového vaku každého oka. Při silnějších potížích lze HYLO®-FRESH kapat víckrát denně. Chcete-li HYLO®-FRESH používat častěji (např. více než 10krát denně) nechte si vyšetřit oči očním lékařem. HYLO®-FRESH se hodí k dlouhodobému používání, při déle trvajících potížích
byste se však měli jako při všech onemocněních poradit s očním lékařem.

Zásady, které je nutné při používání dodržovat

  • Užívání přípravku HYLO®-FRESH není časově omezené. Obsah jedné lahvičky HYLO®-FRESH by měla používat pouze jedna osoba.
  • V případě další doplňkové medikamentózní léčby jinými očními kapkami by měl být dodržen interval mezi jednotlivými aplikacemi nejméně 30 minut. HYLO®-FRESH je pak třeba vždy podávat jako poslední. Oční mast je třebav každém případě aplikovat až po vpravení přípravku HYLO®-FRESH do spojivkového vaku.
  • Vzhledem k tomu, že oční kapky HYLO®-FRESH neobsahují konzervační látky, jsou i při dlouhodobém používání zvláště dobře snášeny. Ve velmi vzácných případech byly hlášeny přecitlivělé reakce (pálení, slzení), které přímo po vysazení HYLO®-FRESH odezněly.
  • Po nasazení kontaktních čoček se doporučuje vyčkat s použitím očních kapek asi 30 minut, aby se zabránilo přecitlivělé reakci, kterou může vyvolat vzájemné působení složek obsažených v přípravku HYLO®-FRESH a kontaktních čoček.
  • HYLO®-FRESH lze na základě dostupných údajů používat i u dětí, těhotných a kojících žen. Přípravek HYLO®-FRESH by neměl být užíván při přecitlivosti na některou z obsažených látek.
  • Skladujte při pokojové teplotě. Po otevření lahvičky lze HYLO®-FRESH používat 6 měsíců. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Návod na použití

1. Použijte HYLO®-FRESH pouze tehdy, je-li zapečetění na krabičce před prvním použitím neporušené.
2. Před každým použitím sejměte uzávěr. Před prvním použitím přípravku HYLO®-FRESH zatlačte, prosím, na dno lahvičky tak často, až z kapací špičky vystoupí první kapky. Tím je lahvička připravena
k prvnímu použití.
3. Držte lahvičku kapací špičkou dolů, palec je umístěn vedle kapací špičky, ostaní prsty položte na dno lahvičky.
4. Ruku s lahvičkou přípravku HYLO®-FRESH podepřete o druhou volnou ruku.
5. Mírně zakloňte hlavu, lehce odtáhněte volnou rukou spodní víčko od oka a stiskněte rychle a silně střed lahvičky. Tím se uvede v chod mechanismus pro výdej jedné kapky. Zvláštní mechanismus ventilku použitý v systému COMOD® zaručuje i při silném zatlačení na dno lahvičky vždy stejnou velikost kapky i stejnou rychlost vkápnutí. Zavřete pomalu oko, aby se tekutina mohla rovnoměrně rozdělit po jeho
povrchu.
6. Po použití lahvičku pečlivě uzavřete uzávěrem. Uvědomte si, že kapací špička je vlhká. Při kapání do oka zabraňte kontaktu kapací špičky s okem nebo pokožkou obličeje.

HYLO®-FRESH obsahuje

Obsahuje 0,3 mg/ml hyaluronátu sodného, tradiční tinkturu z Eufrasia officinalis, boritanový pufr a vodu. Navíc obsahuje natrium hyaluronát. Natrium hyaluronát zvyšuje viskozitu zvlhčujícího roztoku, který je pak hustší než voda. V důsledku toho déle drží na povrchu oka.

Balení obsahuje 10 ml roztoku, což odpovídá cca 300 kapkám.

Informace o produktu

Výrobce: URSAPHARM S.R.O.
Značka: HYLO
Kód výrobku: 350849
Kód EAN: 4031626711175
Držitel rozhodnutí: URSAPHARM S.R.O.

Recenze (3)

Recenze HYLO Fresh 10 ml

Recenze od 3 uživatelů s celkovým hodnocením 94 %.

Přidat recenzi produktu

80 %

100 %

Vyborne

Nejlepší kapky do oka vydrž půl roku, užívám na doporučení doktorka několikrát denně
Nic
100 %

bez konzervačních látek, dlouhá trvanlivost

bez konzervačních látek, dlouhá trvanlivost

Diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám