Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické prostředky Přípravky na oči Oční kapky

Hypromeloza - P 10 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 44839
91 %
Používá se k podpůrné léčbě při snížené tvorbě slz a na doporučení lékaře u syndromu suchého oka.

Více informací

Skladem

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Zítra odešleme, u vás pozítří.

Běžná cena: 82 Kč
76 Kč
Ušetříte: 7 % (6 Kč)

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Hypromeloza - P 10 ml

Forma: Oční kapky (umělé slzy)

Složení: Účinná látka:
Hypromellosum (hypromelóza) 5,0 mg v 1 ml roztoku,
Pomocné látky:
Dexpantenolum (dexpantenol), Benzalkonii chloridum (benzalkoniumchlorid), Natrii chloridum (chlorid sodný), Dinatrii edetas dihydricus (dihydrát edetanu disodného), Aqua ad iniectabilia (voda pro injekce)

Charakteristika: HYPROMELÓZA-P® je přípravek s ochranným epitelizačním a zvlhčujícím účinkem. Hypromelóza (hydroxypropylmetyl celulóza) na povrchu rohovky a spojivky vytváří dočasný ochranný film, čímž zvlhčuje vnější povrch oka a slouží jako náhrada při nedostatečné tvorbě slz. Poskytuje rychlou úlevu při menších podrážděních očí, která nejsou infekčního původu. Odstraňuje pocit „suchosti“ očí. Dexpanthenol (vitamín ze skupiny B) přispívá k zrychlené obnově buněk na povrchu rohovky (epitelizaci).

Použití: HYPROMELÓZA-P® se používá k podpůrné léčbě při snížené tvorbě slz a na doporučení lékaře u syndromu suchého oka (keratokonjunktivitis sicca) např. u Sjögrenova syndromu.

Pomáhá také k úlevě při svědění a nepříjemných pocitech (štípání, pálení, pocit písku v očích) doprovázejících prostá podráždění oka větrem, prachem, kouřením, znečistěným ovzduším atd. Slouží také ke zmírnění oční únavy způsobené dlouhodobým čtením, řízením motorových vozidel, sledováním obrazovky televize nebo monitoru počítače.

Přípravek mohou užívat děti, mladiství i dospělí včetně těhotných žen a kojících matek.

HYPROMELÓZU-P® nepoužívat: Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na jeho složky. Nesmí se používat, dokud jsou v oku nasazeny kontaktní čočky. Nesmí se též použít v akutní fázi poleptání oka až do úplného odstranění leptavé látky ze spojivkového vaku a do odstranění odumřelé tkáně.

Nežádoucí účinky: Nejsou známy. Zřídka se může objevit podráždění oka, které se projeví začervenáním očí a svrběním. Může též dojít k přechodnému slepení řas. Při případném výskytu neobvyklých reakcí se o dalším užívaní přípravku poraďte s očním lékařem.

Interakce: HYPROMELÓZA-P® se nesmí používat současně s očními kapkami obsahujícími soli kovů. Pokud používáte i jiné oční léky, poraďte se o vhodnosti současného používaní s očním lékařem. Všeobecně se však doporučuje, aby mezi aplikací jiných očních léků a přípravku HYPROMELÓZA-P® byl dodržen nejméně pětiminutový interval.

Dávkování: Individuální, obvykle se aplikuje 2-3 krát denně 1-2 kapky do spojivkového vaku oka. Podle potřeby je možné aplikovat 1-2 kapky i každou hodinu.

Návod k použití kapacího uzávěru:
1. Odtrhněte plastové zajištění chrániče kapátka
2. Sejměte chránič kapátka
3. Obraťte lahvičku dnem vzhůru a lehkým stiskem dávkujte předepsaný počet kapek
4. Po použití vždy nasaďte chránič zpět na kapátko

Aby se zabránilo znečištění obsahu lahvičky, nedotýkejte se konce kapacího uzávěru prsty ani se tímto koncem nedotýkejte oka, kůže víček nebo čehokoliv jiného.

Upozornění: Pokud obtíže, pro které byl přípravek nasazen, neustoupí během dvou dnů nebo se dokonce zhorší, vyhledejte svého očního lékaře, který Vás vyšetří a popřípadě doporučí jinou formu léčby.

Těsně po nakapání přípravku může nastat rozostřené vidění, které by mohlo ztížit řízení motorových vozidel a obsluhu strojů. Doporučuje se proto tyto činnosti vykonávat nejdříve až za 20 minut po aplikaci přípravku.

Současně s používáním přípravku nelze nosit měkké kontaktní čočky. Před nakapáním přípravku HYPROMELÓZA-P® je třeba kontaktní čočky z oka vyjmout a nasadit je zpět nejdříve 30 minut po použití přípravku.

Při náhodném požití přípravku ústy se neočekávají nežádoucí účinky a to ani u dětí. Doporučuje se vypití většího množství tekutin, u dítěte případná kontrola dětským lékařem, pokud se projeví nějaké obtíže.

Uchovávaní: Přípravek uchovávejte v suchu při teplotě do 25oC. Chraňte před chladem a mrazem.

Varování: Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Po otevření spotřebujte do 28 dní. Po aplikaci lahvičku ihned uzavřete! Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Informace o produktu

Výrobce: UNIMED PHARMA S.R.O., BRATISLAVA
Značka: HYPROMELOZA
Kód výrobku: 44839
Kód EAN: 8588000227853
Držitel rozhodnutí: UNIMED PHARMA S.R.O., BRATISLAVA

Recenze (13)

Hypromeloza - P 10 ml

Recenze od 13 uživatelů s celkovým hodnocením 91 %.

Přidat recenzi produktu

100 %

Používám na zvlhčení oka na doporučení lékařky a tyto kapky mi zcela vyhovují. Nedozavírám oko a proto potřebuji zvlhčení, na noc je ovšem lepší gel.

100 %

Doporučuji.

Dobré kapky pro suchost v očích.
100 %

Standardní kapky pro suché oči

100 %

levné a účinné kapky při syndromu suchého oka
80 %

Existuje aj 3x drahšia náhrada, ktorá nespôsobuje také "lepenie" viečok. Treba si ale zvážiť cenu.

Cena.
Pomoc suchému oku.

Proč je to slovensky?

80 %

80 %

mám doma jako pohotovostní při potížích s okem. Zatím jsem použila jen jednou.

dobrá cena
-
80 %

mám doma jako pohotovostní při potížích s okem. Zatím jsem použila jen jednou.

dobrá cena
80 %

100 %

Doporučuji.

Úleva pro oči.

Diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka