Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické prostředky » Prostředky na oči a kontaktní čočky

HYLO Gel 10 ml

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 182496

Oční kapky k intenzivnímu a léčebnému zvlhčení povrchu oka při silnějším nebo chronickém pocitu suchého oka a po operačních zákrocích na oku.

Více informací

Běžná cena: 395 Kč
335 Kč
Ušetříte: 15 % (60 Kč)

Skladem

V pondělí 21. 10. odešleme, u vás v úterý 22. 10.

V pondělí 21. 10. odešleme, u vás v úterý 22. 10.

Doprava až domů už od 29 Kč, nad 1500 Kč zdarma

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace HYLO Gel 10 ml

Oční kapky k intenzivnímu a léčebnému zvlhčení povrchu oka při silnějším nebo chronickém pocitu suchého oka a po operačních zákrocích na oku.

Informace o produktu

Výrobce: URSAPHARM S.R.O.
Značka: HYLO
Kód výrobku: 182496
Kód EAN: 4031626710789
Držitel rozhodnutí: URSAPHARM S.R.O.

HYLO®-GEL se používá k intenzivnímu a léčebnému zvlhčení povrchu oka při silnějším nebo chronickém pocitu suchého oka a po operačních zákrocích na oku. Na povrchu oka vytváří rovnoměrný, stabilní a dlouho ulpívající zvlhčující film, který je odolný proti odplavení.

Účinky aktivních složek

HYLO®-GEL jsou sterilní oční kapky bez fosfátů a bez konzervačních látek obsahující 2 mg/ml hyaluronátu sodného, citrátový pufr, sorbitol a vodu.

 • Hyaluronát sodný, přirozenou látku, která se nachází v oku, ale také v jiných částech těla. Tato látka má zvláštní fyzikální vlastnosti. Díky těmto bioadhezivním vlastnostem jsou rohovka a spojivka ošetřeny a společně s přirozenými slzami ideálně kluzké pro mžikání. Oko je obzvláště intenzivně a dlouhodobě zásobováno stabilním zvlhčujícím filmem. Trvalé nebo silnější obtíže se zmírní a oko je chráněno před podrážděním.
 • Po operačních zákrocích na oku nebo po poraněních oka může být přirozená sekrece slz snížená. Regenerace povrchových tkání oka vyžaduje setrvalé a dostatečné zvlhčení. Používáním přípravku HYLO®-GEL budou rohovka a spojivka dlouho a vytrvale zásobovány vlhkostí, takže fyziologické hojení může optimálně probíhat.
 • Vzhledem k tomu, že HYLO®-GEL neobsahuje žádnou konzervační přísadu, je všeobecně výborně snášen. Navíc neobsahuje fosfáty tím je zamezeno možným komplikacím s tvorbou usazenin na rohovce.

Doporučená aplikace

 • Počet denních dávek přípravku HYLO®-GEL je individuální – záleží na osobním úsudku a nebo doporučení Vašeho očního lékaře. Obvykle se používá 3krát denně 1 kapka do spojivkového vaku každého oka. Při silnějších obtížích lze přípravek HYLO®-GEL používat častěji.
 • Pokud byste měl(a) HYLO®-GEL používat častěji (více než 10krát denně), nechte si vyšetřit oči od svého očního lékaře. HYLO®-GEL je vhodný pro dlouhodobé užívání, přesto byste se měl(a) při
  dlouhotrvajících obtížích rovněž zeptat na radu svého očního lékaře.
 • HYLO®-GEL se nemá používat v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku.

Návod na použití

1. Před každým použitím sejměte ochrannou čepičku. Před prvním použitím přípravku HYLO®-GEL tlačte, prosím, na dno lahvičky tak dlouho, dokud se na špičce lahvičky neobjeví první kapka. Tím je
lahvička připravena k prvnímu použití.
2. Držte lahvičku kapací špičkou dolů, palec je umístěn vedle kapací špičky, ostaní prsty položte na dno
lahvičky. Ruku s lahvičkou přípravku HYLO®-GEL podepřete o druhou volnou ruku.
3. Mírně zakloňte hlavu, lehce odtáhněte volnou rukou spodní víčko od oka a stiskněte rychle a silně střed lahvičky. Tím se uvede v chod mechanismus pro výdej jedné kapky. Zvláštní mechanismus ventilku
použitý v systému COMOD® zaručuje i při silném zatlačení na dno lahvičky vždy stejnou velikost
kapky i stejnou rychlost vkápnutí.
4. Zavřete pomalu oko, aby se tekutina mohla rovnoměrně rozprostřít po jeho povrchu. Po použití lahvičku pečlivě uzavřete uzávěrem.
5. Uvědomte si, že kapací špička je vlhká. Při kapání do oka zabraňte kontaktu kapací špičky s okem
nebo pokožkou obličeje. Délka doby používání přípravku HYLO®-GEL není omezená. Jednu lahvičku přípravku by měla používat pouze jedna osoba.

Další zásady, které je při užívání nutné dodržovat

 • V případě užívání jiných očních přípravků by měl interval mezi jejich aplikací a aplikací přípravku HYLO®-GEL trvat alespoň 30 minut, přičemž se oční kapky aplikují jako první. Oční mast
  se vpravuje do spojivkového vaku vždy až po podání přípravku HYLO®-GEL.
 • Vzhledem k absenci konzervační přísady je HYLO®-GEL i při dlouhodobém užívání dobře snášen. Byly však hlášeny ojedinělé případy vzniku reakcí přecitlivělosti (pálení, slzný tok), které po
  vysazení přípravku rychle odezněly.
 • HYLO®-GEL zmírňuje obtíže při silnějším nebo chronickém pocitu suchého oka. Když přes toto onemocnění nošení kontaktních čoček oční lékař povolí, může být HYLO®-GEL během nošení tvrdých nebo měkkých kontaktních čoček používán. V těchto případech může na kontaktních čočkách vzniknout povlak, který ovšem po několika mrknutích zmizí.
 • Uchovávejte při pokojové teplotě. Po prvním otevření je HYLO®-GEL použitelný 6 měsíců. Nepoužívejte po skončení doby použitelnosti. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Balení obsahuje 10 ml.

Recenze (9)

Recenze HYLO Gel 10 ml

Recenze od 9 uživatelů s celkovým hodnocením 97 %.

Přidat recenzi produktu

70 %

Vyborne, užívám gel na noc a fresh několikrát denně

Vydrží půl roku po otevreni
Gel je trosku husty
100 %

vyborny

vyborny
100 %

Hylo-Gel zmenil muj zivot. Aplikuji podle potreby nekolikrat denne. Nepretrzita bolest, rezani a pichani v mych ocich trpicich glaukomem, cataractem a tezkou formou suchych oci je minulosti a mohu opet normalne existovat. Rozhodne vyzkousejte, mateli-li problem se suchym okem.

Je ucinny
Skvele se davkuje (stlacenim pistu vystrekne kapicka)
Nic
100 %

Jsem po laser. operaci 15 let, a konečně vhodné kapky!

100 %

Jsem s nimi spokojená. Zkoušela jsem i jiné značky umělých slz, nebo kapek pro suché oko, ale Hylo mi vyvohuje rozhodně nejlépe.

Bez konzervačních látek.
Dobře zvlhčují oči.
Silnější účinek, než Hylo Comod.
nic
100 %

Kvalita za dobrou cenu

Kvalita za dobrou cenu
100 %

spokojenost, dobré dávkování.

100 %

Po operaci štítné žlázy trpím občas suchostí a pálením očí.Produkt používám teprve několik dní a už pozoruji úlevu.Použití je jednoduché a snadné.

Výrobek neobsahuje fosfáty a konzervační látky.Perfektní dávkování do oka.
100 %

Po operaci štítné žlázy trpím občas suchostí a pálením očí. Produkt používám teprve několik dní a už pozoruji úlevu. Použití je jednoduché a snadné.

Výrobek neobsahuje fosfáty a konzervační látky.
Perfektní dávkování do oka.

Diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám