Ty nejlepší dárky pro zdraví a krásu a spoustu odměn za vánoční nákupy.

Oblíbené položky
Vybrat odměnu

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Jak určit první příznaky těhotenství

Jak určit první příznaky těhotenství

Ženy

Může někdo vítat zvracení, únavu nebo závratě? Ano! Všechny tyto zdravotní potíže mohou totiž značit první příznaky těhotenství.

Jak určit první příznaky těhotenství

Jak poznat těhotenství?

Že jsou těhotné, poznají některé ženy až dlouho poté, co se jim nedostaví menstruace. Buď se u nich těhotenské příznaky neobjeví nebo jen mírně a později. Naopak, některé ženy jsou citlivější a už od prvních dní jsou unavené a zralé na nemocenskou.

Příznaky raného těhotenství mohou být

  • Zvracení - nedělá vám dobře vůně linoucí se z kuchyně nebo parfém vaší kolegyně. Dbejte na pitný režim, jezte často malé porce. Ulevit vám může zázvorový čaj nebo sirup či tablety GraviHELP proti těhotenským nevolnostem.

  • Velká únava - ať je ráno nebo večer, cítíte se unavená, jako by na vás snad i něco lezlo. Doplňte vitamíny a dopřejte si odpočinek. Tělo prochází bouřlivými změnami. Po pár týdnech budete mít energie opět o něco víc.

  • Nespavost - i když jste unavená, celé noci koukáte do stropu. I tento neduh časem odezní. Lepší a klidnější spánek můžete podpořit večerní procházkou. Vyzkoušejte doplňky stravy nebo bylinné čaje pro lepší spánek.

  • Pálení žáhy - objevuje se často po jídle. Mějte po ruce žvýkací tablety, které rychle a bezpečně uleví.

  • Bolest v podbřišku a citlivost prsních bradavek - nápadně připomínají problémy objevující se v období menstruace. Dbejte na své pohodlí volnějším a teplým oblečením.

  • Nadměrná tvorba slin a častější močení - mnohem více sliníte a dámskou toaletu navštěvujete každou chvíli.

Otestujte se

Že zmíněné příznaky s těhotenstvím skutečně souvisí poznáte jedině tak, že se otestujete. Těhotenský test určí zda jste těhotná podle hladiny hormonů v moči. Většina testů určuje těhotenství dvěma proužky, které se na testu objeví krátce po ponoření do kalíšku s močí. Pokud se objeví jen jedna, znamená to, že těhotná nejste, nebo byl test proveden příliš brzy po oplodnění. Doporučujeme testovat nejlépe od 15 dne po oplození vajíčka. Pokud se neobjeví proužek žádný, test je pravděpodobně vadný a měla byste si ho udělat znovu.

Naše doporučení: K lékaři jděte kolem 6. týdne těhotenství. V tomto období už totiž ultrazvuk ukáže tlukot srdíčka.

Jste těhotná? Je čas doplnit vitamíny! 

Dbejte na pestrou a kvalitní stravu, dostatek pohybu, ale i odpočinku. Doplňte vitamíny a minerály! Jsou potřebné ke správnému vývoji plodu.

Tip naší lékárnice Mgr. Pavly Horákové: Doporučuji doplnit kyselinu listovou a další vitamíny ze skupiny B, jód nebo hořčík. Nejvhodnější je využít doplňků stravy určených pro těhotné a kojící maminky

Výhoda žen, které znají své tělo

Možná tušíte, kdy asi dorazí menstruace podle příznaků PMS (premenstruačního syndromu). Proč se ale cítíte někdy lehce a žensky a jindy příšerně, proč máte někdy chuť na sex a v jiné dny vůbec a jak vše souvisí s cyklem a ovulací, to ví už jen málo žen. A jen málo jich ví, kdy je největší šance otěhotnět.

Výhodu pak mají ty ženy, které praktikují symptotermální metodu. Pomocí teploty a stavu hlenu mohou s docela velkou přesností určit den ovulace i případný začátek těhotenství. Stačí speciální tabulka k zapisování (případně mobilní aplikace) a teploměr! Tak snadné to je.

Náš tip: K přesnému měření teploty použijte bazální teploměr, který měří s přesností na dvě desetinná čísla.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám