Moje srdcovky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Teploměry

THERMOVAL Duo scan ušní čelní teploměr

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 264101
97 %
Měření teploty snadno a rychle. Infračerveným teploměrem Thermoval změříte teplotu v uchu a na čele, což ocení zejména maminky malých dětí.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt skladem

Podrobné informace

Podrobné informace THERMOVAL Duo scan ušní čelní teploměr

Prvním signálem začínající nemoci je obvykle horečka. Změřit křičícímu a kroutícímu se dítěti horečku však může být i pro zkušené rodiče oříškem. Z banálního úkonu měření teploty se pak může vyklubat traumatický zážitek pro dítě i rodiče.

Výhody měření teploty infračervenými teploměry

Způsobů, jak změřit teplotu existuje několik – podle typu teploměru. V poslední době maminky objevují výhody teploměrů využívajících principů infračerveného záření.

 • Infračervené teploměry umožňují rychlé a snadné měření tělesné teploty.
 • Při měření teploty se využívá infračervené záření vyzařované ušním bubínkem nebo záření, které vydává kůže v oblasti čela, spánků a okolní tkáně.
 • Tento způsob měření je výhodný např. u spících, plačících nebo jinak nespolupracujících dětí.
 • Drobnou nevýhodou měření infračervenými teploměry může ze začátku být osvojení si jiného způsobu měření teploty, než bývá zvykem u dalších typů teploměrů.

Pro zpříjemnění života dětí i maminek přichází společnost HARTMANN - RICO na trh s novinkou – infračerveným teploměrem Thermoval duo scan. Teplotu dítěti změří za pouhých několik sekund. Měření lze provádět, i když dítě spí, což se může stát pro rodiče velkým ulehčením. Teplotu lze měřit dvěma způsoby – na čele, což zabere tři sekundy, nebo v uchu – v tomto případě je teplota změřena za pouhou jednu sekundu. Thermoval duo scan se snadno ovládá pouze jedním tlačítkem, průběh měření lze sledovat na displeji, ukončení měření je ohlášeno akustickým signálem a zobrazením naměřené teploty. Teploměr sám pozná, zda měří teplotu v uchu či na čele a má paměť pro uložení poslední naměřené hodnoty. Thermoval duo scan se vyznačuje vysokou životností baterie – její kapacita vystačí až na tisíc měření.

Teplota změřená snadno a rychle
A jak tedy teplotu naměřit? Pomocí teploměru Thermoval duo scan lze teplotu měřit dvěma způsoby. Při měření teploty v uchu je třeba zatáhnout za ušní boltec mírně nahoru a dozadu, jemně vložit teploměr do zvukovodu a zmáčknout tlačítko SCAN. Poté se ozve krátké pípnutí potvrzující zahájení měření. Teploměr je třeba ve zvukovodu držet po dobu jedné vteřiny. Dlouhé pípnutí signalizuje ukončení měření, jehož výsledek je patrný na displeji teploměru. Při měření teploty na čele je třeba nasadit nástavec teploměru doprostřed čela, cca 1 cm nad úrovní obočí a zmáčknout tlačítko SCAN. Na čele je posléze potřeba pomalu pohybovat teploměrem směrem ke spánku cca tři vteřiny. Dlouhé pípnutí opět ukončí měření.

Ucho nebo čelo?
Nejste si jistí, zda měřit teplotu v uchu nebo na čele? Kůže na čele je vystavena vnějším teplotním vlivům častěji než zvukovod, proto je doporučeno provádět měření přednostně v uchu. Pokud má však vaše dítě nepříjemné zážitky s tzv. „pícháním uší“ nebo jej trápí zánět středního ucha, využijte měření teploty na čele. Thermoval duo scan tak změří teplotu vašeho dítěte za pár vteřin pouhým jemným dotekem.

Výhody teploměru Thermoval duo scan

Dva způsoby měření: v uchu a na čele
Thermoval duo scan měří teplotu v uchu a na čele. Vybírat můžete ze dvou režimů podle toho, kterému dáváte přednost. Přístroj automaticky pozná, zda se jedná o ušní nebo čelové měření.

Vysoká přesnost měření díky nejnovější technice využívající měřicích senzorů
Nejnovější generace měřicích senzorů zaručuje velmi vysokou přesnost při měření teploty v uchu i na čele.

Rychlý díky infračervené technologii
Měřicí senzor detekuje infračervené záření vycházející z ušního bubínku nebo z povrchu čela a sdělí výsledek měření během jedné sekundy (při čelovém měření během tří sekund).

Snadné použití
Přístroj má pouze dvě tlačítka, a tak je jeho použití velmi snadné a bezpečné. Tlačítkem O/I přístroj zapnete (resp. vypnete), tlačítkem SCAN spustíte měření. Obrázky na úschovném plastovém pouzdře navíc vysvětlují, jak máte správně měřit.

Robustní a spolehlivý díky vysoké kvalitě zpracování
Tento přístroj byl vyvinut na základě přísných směrnic firmy HARTMANN pro zajištění kvality. Je zaměřen na potřeby zákazníků a splňuje nejvyšší požadavky na stabilitu.

Abyste se při měření vyvarovali nepřesných výsledků, je důležité dodržet následující pokyny:

 • Pamatujte si, prosím, že lékařský teploměr a měřená osoba by se alespoň 30 minut před měřením měli nacházet v prostoru, v němž panuje pokojová teplota.
 • Abyste u měření následujících po sobě dosáhli co nejvyšší přesnosti, vyčkejte 30 sekund mezi dvěma měřeními.
 • Po spaní se doporučuje s měřením teploty pár minut počkat.
 • Neměřte teplotu bezprostředně po sprchování, plavání atd., když je ucho nebo čelo mokré.
 • Před měřením teploty nejezte, nepijte ani nesportujte.
 • Neměřte teplotu během kojení ani bezprostředně po kojení miminka.
 • Teploměr odstraňte z měřené zóny teprve tehdy, když uslyšíte konečný zvukový signál a LED kontrolka už nebude svítit.
 • V následujících situacích doporučujeme provést tři měření teploty a za výsledek měření považovat nejvyšší naměřenou hodnotu:

U dětí mladších tří let s oslabeným imunitním systémem (zejména když je rozhodující, zda dítě má či nemá horečku).
U uživatelů, kteří ještě nejsou seznámeni s přístrojem, dokud nebudou získávat konstantní naměřené hodnoty.
Při podezřele nízké naměřené hodnotě.

 • Pokud máte o naměřené teplotě pochybnosti a teplota neodpovídá tomu, jak se pacient cítí, doporučujeme měření po několika minutách zopakovat. Přečtěte si také pokyny uvedené v kapitole 8 „Čistění a údržba přístroje“. Dále doporučujeme změřit teplotu jinou nezávislou metodou, případně vyhledat lékaře.

Při ušním měření teploty je důležité:

 • Dávejte pozor, aby byl senzor nasměrován přímo na ušní bubínek, nikoli do zvukovodu.
 • Nashromáždí-li se na měřicím senzoru ušní maz, může to vést k nepřesnostem při měření teploty nebo dokonce k infekci, která se může rozšířit mezi různými uživateli. Proto je nezbytné, aby měřicí senzor byl při každém měření čistý. Pokyny k čištění najdete v kapitole 8 „Čištění a údržba přístroje“.
 • Po očištění měřicího senzoru ubrousky napuštěnými lihem počkejte 15 minut, než provedete další měření, aby teploměr mohl dosáhnout potřebné provozní teploty.
 • Naměřené hodnoty mohou být v každém uchu odlišné. Proto, prosím, měřte teplotu vždy ve stejném uchu.
 • Na měřicí senzor nepotřebujete žádné jednorázové ochranné kryty. Nepoužívejte jednorázové ochranné kryty, neboť zkreslují výsledek měření.
 • Pokud jste leželi na uchu, může být teplota naměřená krátce poté v tomto uchu zvýšená.
 • Měření nesmí být prováděno v uchu, které vykazuje nějaké zánětlivé onemocnění, ani po poranění ucha (např. poškození ušního bubínku) nebo ve fázi léčení po operativních zákrocích. Měřit teplotu v uchu nemůžete ani v případě, že do ucha byly aplikovány léky. V takových případech se nejdříve poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Při čelovém měření je důležité:

 • Doporučujeme měřit teplotu vždy na stejném místě, jinak se mohou zobrazované hodnoty lišit.
 • Odstraňte z čela vlasy, pot, kosmetické prostředky nebo nečistotu, aby měření bylo co nejpřesnější.
 • Delší pobyt venku (např. na chladném vzduchu v zimě nebo na slunci v létě) a nošení pokrývky hlavy může mít vliv na teplotu čela
 • .
 • Proto se doporučuje měřit teplotu na čele nejdříve 30 minut pobytu v místnosti s pokojovou teplotou.
 • Aby byla při měření teploty zachycena také arteria temporalis (spánková tepna), je třeba skenovat celou oblast až po spánky včetně spánků.

K přepínání z ušního na čelové měření (resp. obráceně) dochází automaticky prostřednictvím kontaktního senzoru na hrotu teploměru. Teploměr rozpozná automaticky, v jakém režimu se nachází.

Čištění a údržba přístroje:
Měřicí senzor je nejdůležitější a nejcitlivější částí přístroje. Musí být vždy čistý a neporušený, aby bylo zajištěno co nejpřesnější měření.
Měřicí hrot a senzor čistěte výhradně jemnými čisticími ubrousky Soft-Zellin dodanými současně s výrobkem, měkkou navlhčenou utěrkou nebo 70% lihem (izopropanol). Zbytky ušního mazu je možné opatrně odstranit vatovou tyčinkou. Nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky nebo rozpouštědla, neboť mohou poškodit přístroj a způsobit, že displej bude nejasný. Přesvědčte se, že se do vnitřku teploměru nedostala žádná kapalina. Na ochranu před vnějšími vlivy teploměr uchovávejte v úschovném plastovém pouzdře.

Informace o produktu

Výrobce: HARTMANN - RICO a.s.
Značka: THERMOVAL
Kód výrobku: 264101
Kód EAN: 4049500116152
Držitel rozhodnutí: HARTMANN - RICO a.s.

Recenze (15)

Recenze THERMOVAL Duo scan ušní čelní teploměr

Recenze od 15 uživatelů s celkovým hodnocením 97 %.

Přidat recenzi produktu

60 %

100 %

kvalitní výrobek

výborný teploměr
100 %

super, nevím kde lidi delají chybu, kdyz si stezují na nepresnost merení, ale u nás co se za tech pár dní na zkousku zmerilo, vzdycky perfektne sedelo

velice rychlé a snadné měření
zatím nic
100 %

Již delší dobu jsme zvažovali koupi, nyní v sadě s dárky pro mimčo nebylo proč váhat :-) Spolehlivý teploměr s rychlým a přesným měřením ...

rychlé měření, praktické balení i s pouzdrem
100 %

Doporučuji, je bezproblémový

Měří přesně - provádím kontrolní měření i rychlo-teloměr , zatím nebyla zjištěna odchylka mezi naměřenýma hodnotama!!!
100 %

doporučuji, nejpřesnější měření jaké jsem zatím vyzkoušela

přesnost
vyšší cena
100 %

Maximální spokojenost. Doporučuji

Jednoduché ovládání
90 %

doporucuji

rychly, ucinny, zda se presny, jednoducha manipulace, deti pri mereni teploty nekrici a nevztekaji se jako mereni digitalnim teplomerem do podpazi, podsviceny display- vyhodne pro mereni v noci, ani dite neprobudi
100 %

spokojenost

přesné,pohodlné měření pro malé dítě
nic
100 %

Jsem velmi spokojena.

Rychle mereni. Presne mereni. Prakticke pouzdro v cene.
Nic jsem nenasla

Diskuze (3)

Diskuze THERMOVAL Duo scan ušní čelní teploměr

Přidat nový příspěvek do diskuze

- Thermoval duo scan

(0) 23/11/2014

Zdravím, tento teploměr máme doma, a jsme s ním spokojeni. Používáme ho celá rodina. Vyhovuje nám měření na čele - je to rychlé, a obrovskou výhodou je, že dcerku nemusím v noci na měření budit. Jednoznačně doporučuji.

Vstoupit do diskuze

- Teplomer

(0) 12/05/2014

Tento teplomer mame uz neco pres pul roku, dostali jsme jej jako darek a musim rici, ze jsem s nim nadmiru spokojena. Mereni nasich temer dvouletych dvojcat je s nim fakt velice pohodlne a rychle. Vrele doporucuji

Vstoupit do diskuze

- teploměr

(0) 07/05/2014

Zdravím:-) Teploměr mam vyzkoušený a jsem s ním spokojená. Snadné a rychlé měření, vhodný pro celou rodinu .I když používáme měření jen čele mohu doporučit!

Vstoupit do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám