Oblíbené položky

Sádra Mramorit 25 kg - recenze

Zdravotnický prostředek Více o legislativě
Kód výrobku: 47017
Modely zhotovené z této sádry jsou velmi dobře "čitelné" a mají výborné fyzikální vlastnosti, jako například tvrdost.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 
Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - Sádra Mramorit 25 kg

Modely zhotovené z této sádry jsou velmi dobře "čitelné" a mají výborné fyzikální vlastnosti, jako například tvrdost.

Informace o produktu

Výrobce: SPOFA-DENTAL A.S.
Kód výrobku: 47017
Kód EAN: 8594747002394
Držitel rozhodnutí: SPOFA-DENTAL A.S.

Jedná se o klasický produkt, tedy sádru III. třídy podle ISO normy. Tuto modrou sádru, se zkrácenou dobou tuhnutí 8 - 12 minut, nabízíme v novém 25 kg balení.

Modely zhotovené z této sádry jsou velmi dobře "čitelné" a mají výborné fyzikální vlastnosti, jako například tvrdost. Zachování všech vlastností pro tuto třídu ovšem vyžaduje dodržení technologických postupů při zpracování. Obecně se sádra rozmíchává tak, že nikdy nepřiléváme vodu do sádry. Je třeba připomenout, že vodu i sádru odměřujeme vždy podle pokynů výrobce. Množství vody resp. poměrový předpis musí být zachován. U sádry typu hard a stone (typu III. a IV. třídy) je toto pravidlo zvlášť důležité. Mísící voda se pouze z 1/5 váže jako krystalická a zbytek vody se odpaří. Odpařováním samozřejmě vznikají v sádrovém modelu póry a těmi je ovlivněna tvrdost vzniklého modelu. Tvrdost sádry a především jejího povrchu je dále ovlivněna kontaminací otiskovací hmoty ve lžíci. Zbytky slin a krve ovlivňují kvalitu povrchové vrstvy odlitého modelu. Proto je nezbytné otisky dezinfikovat. Pro dezinfekci lze s výhodou využít roztok JODISOLU v poměru 1:10. Nenáročný technologický postup jak po stránce časové, tak i finanční, ušetří starosti s problematickou modelací.

Doba tuhnutí je argumentem, který je důležitý pro rozvržení práce v laboratoři. Výrobci udávají vždy dobu tuhnutí měřenou podle normy ISO. Ta předepisuje uvedení doby tuhnutí ve standardních podmínkách laboratoře, tedy za předepsané teploty a co je podstatné - rozmíchání sádry v destilované vodě. Pokud neužíváte destilovanou vodu, může se doba tuhnutí sádry lišit od doby udané výrobcem.

Podle našich měření se doba tuhnutí sádry MRAMORIT BLUE s obyčejnou vodou a vodou destilovanou průměrně liší o 1min. 15 s.

V praxi to tedy znamená, že doba tuhnutí závisí na tvrdosti vody použité pro zpracování sádry.

Recenze

Recenze produktu Sádra Mramorit 25 kg

Diskuze

Diskuze k produktu Sádra Mramorit 25 kg

Přidat nový příspěvek do diskuze

Štítky

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám