Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Bioderma Phoroderm

Sádra Mramorit 25 kg

Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.
Sádra Mramorit 25 kg
Modely zhotovené z této sádry jsou velmi dobře "čitelné" a mají výborné fyzikální vlastnosti, jako například tvrdost. Více informací
Kód výrobku: 47017
Cena s DPH: 754 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Sádra Mramorit 25 kg

Jedná se o klasický produkt, tedy sádru III. třídy podle ISO normy. Tuto modrou sádru, se zkrácenou dobou tuhnutí 8 - 12 minut, nabízíme v novém 25 kg balení.

Modely zhotovené z této sádry jsou velmi dobře "čitelné" a mají výborné fyzikální vlastnosti, jako například tvrdost. Zachování všech vlastností pro tuto třídu ovšem vyžaduje dodržení technologických postupů při zpracování. Obecně se sádra rozmíchává tak, že nikdy nepřiléváme vodu do sádry. Je třeba připomenout, že vodu i sádru odměřujeme vždy podle pokynů výrobce. Množství vody resp. poměrový předpis musí být zachován. U sádry typu hard a stone (typu III. a IV. třídy) je toto pravidlo zvlášť důležité. Mísící voda se pouze z 1/5 váže jako krystalická a zbytek vody se odpaří. Odpařováním samozřejmě vznikají v sádrovém modelu póry a těmi je ovlivněna tvrdost vzniklého modelu. Tvrdost sádry a především jejího povrchu je dále ovlivněna kontaminací otiskovací hmoty ve lžíci. Zbytky slin a krve ovlivňují kvalitu povrchové vrstvy odlitého modelu. Proto je nezbytné otisky dezinfikovat. Pro dezinfekci lze s výhodou využít roztok JODISOLU v poměru 1:10. Nenáročný technologický postup jak po stránce časové, tak i finanční, ušetří starosti s problematickou modelací.

Doba tuhnutí je argumentem, který je důležitý pro rozvržení práce v laboratoři. Výrobci udávají vždy dobu tuhnutí měřenou podle normy ISO. Ta předepisuje uvedení doby tuhnutí ve standardních podmínkách laboratoře, tedy za předepsané teploty a co je podstatné - rozmíchání sádry v destilované vodě. Pokud neužíváte destilovanou vodu, může se doba tuhnutí sádry lišit od doby udané výrobcem.

Podle našich měření se doba tuhnutí sádry MRAMORIT BLUE s obyčejnou vodou a vodou destilovanou průměrně liší o 1min. 15 s.

V praxi to tedy znamená, že doba tuhnutí závisí na tvrdosti vody použité pro zpracování sádry.

Potřebujete odbornou radu?
Zkuste chat s lékárníkem

Mgr. Pavla Horáková

a další kvalifikovaní lékárníci

radí zdarma on-line 8 - 22 hodin

každý den i o víkendu

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz