Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Zdravotnický materiál » Stomické pomůcky

Sáček Esteem výpustný béžový 20 mm 10 ks malý - diskuze

Kód výrobku: 53156
Pomůcka je velmi lehká a nenápadná.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

 

Doporučené alternativní produkty

Podrobné informace
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Podrobné informace - Sáček Esteem výpustný béžový 20 mm 10 ks malý

Pomůcka je velmi lehká a nenápadná.

Informace o produktu

Výrobce: BRISTOL ARZNEIMITTEL GMBH
Značka: ESTEEM
Kód výrobku: 53156
Kód EAN: 768455072231
Držitel rozhodnutí: BRISTOL ARZNEIMITTEL GMBH
  • Vzhledem k tomu, že pomůcka nemá obvyklý přidržovací kroužek, je celý systém mimořádně nízký podobně jako jednodílný systém. Pomůcka je velmi lehká a nenápadná.

  • Podložka zůstává přilepená delší dobu a tak nedochází k dráždění pokožky. Rovněž výměna sáčku je mnohem jednodušší než u systému jednodílného. Není nutné čištění a příprava pokožky. Průhlednou adhezní vrstvu lze snadno očistit buničinou nebo toaletním papírem.

  • Podložka je pružná a dobře se přizpůsobí nerovnostem v okolí stomie. Do jisté míry ji lze vytvarovat i v případě zanořené stomie. V mém případě je zanoření větší, což způsobuje zvedání průhledné adhezní plochy. Podložka mi pak vydržela přilepená 3 – 4 dny. Okolí stomie můžeme snadno ošetřit pastou.

  • Po koupání je nutno pečlivě vysušit podložku pod adhezní plochou.

  • Sáček lze na podložku přilepit dvojím způsobem. První možností je přiložit spodní okraj samolepícího kroužku na sáčku ke spodnímu okraji průhledné plochy podložky. Lepící kroužek přilepujeme postupně směrem nahoru. Lze rovněž použít postup obvyklý u jednodílných systémů. Sáček přeložíme v polovině kroužku lepící vrstvou nahoru. Sáček přiložíme horním okrajem ke stomii, přitlačíme dolní polovinu a potom přehneme a přitlačíme horní polovinu.

  • Sáček drží na podložce velmi dobře a bezpečně. Dle mých zkušeností nehrozí samovolné odtržení sáčku. Při odstraňování sáčku je nutno jednou rukou přidržovat podložku a druhou rukou tahem pomalu odlepovat sáček. Při rychlém pohybu se mi podařilo utrhnout poutko.

  • Pro vyprázdnění sejmutého sáčku je vhodné použít postup doporučovaný pro jednodílné systémy. Přehneme horní polovinu samolepícího kroužku tak, aby se slepil s polovinou dolní. Sáček se tím uzavře. Nůžkami pak odstřihneme dolní roh sáčku (okraj) a otvorem sáček vyprázdníme. Nůžky očistíme toaletním papírem. Vylévání sáčku otvorem v kroužku jde trochu hůře, neboť kroužek není tvrdý jako u dvoudílných systémů. Obvykle sáček dost potřísníme.

  • Opětovné přilepení vyprázdněného sáčku není prakticky možné.

  • Podložky jsou dodávány v několika průměrech, které jsou odlišeny barevným puntíkem. Je nutno dát pozor, aby i sáčky měly označení puntíkem stejné barvy. Napoprvé vám nejlépe poradí stomasestra a pomůže vám vybrat odpovídající velikost. Sáčky jsou v několika velikostech, uzavřené i výpustné, levé i pravé (tj. určené pro kolostomiky nebo ileostomiky).

Recenze

Recenze produktu Sáček Esteem výpustný béžový 20 mm 10 ks malý

Diskuze

Diskuze k produktu Sáček Esteem výpustný béžový 20 mm 10 ks malý

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám